Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 21 – 40 z 32

1 2

speta.jr
27.01.2007 12:26:58
on-line

No na ten serial se pekne diva, ale to je tak vse. Bohuzel jsem se nanej podival stylem "na jeden zatah" a tak jsem rozpoznal, ze ty dily jsou na jedno brd, furt to stejne.

krispel
27.01.2007 11:31:41
on-line

Ničeho se neboj, tvoje kritika seriálu se mě nedotkla, nejsem žádný fanatik bezhlavě obhajující cokoliv, kuří oka zůstala nedotčena. Drobný problém je pouze v tom, že ty považuješ za nemožné to, co já s přehledem přijmu za možné, eto vsjo. Tato diskuze je veskrze akademická, protože ani jeden z nás (pouhý odhad) nebyl ve válce, a pokud Osiris dá, tak ani nebudem. Proto, by si to měl přijmout za možné, jelikož věrohodně nemůžeš dokázat, že to možné není ( pohled optimisty ). Tvůj pohled je obrácený, věrohodně nemohu dokázat, že to možné je, proto věřím, že to možné není ( pohled pesimisty ). A na tom se to asi zasekne, ty neslevíš ze své pozice a já ze své. Promiň jestli jsem tě odhadl špatně, třeba si optimista jak ukazuje tvoje barevná usměvavá fotka (tedy pokud jsi to ty).

Vlado_B
27.01.2007 11:09:42
on-line

Krispel: sorry, myslím, že to bude iná zabedněnost a u niekoho iného, o ktorej hovoríš... ktorá ťažko trávi kus kritiky na svoj obľúbený seriál. Inak, ja netvrdím, že je to zlý seriál ak si si nevšimol, natočený je pekne, obraz, hudba a herci robia výbornú prácu. ALE .. 5.časť,... útok na pozíciu Nemcov, prepáč, ale je to jednoducho smiešne, ukazovať niekoľko záberov ako sa nepriateľ hádže k zemi, niektorí bezhlavo utekajú a JEDEN amík ich tam vystrieľa takmer polku kým ostatní dobehnú a ani jeden Nemčúr sa nepokúsi ho sepáliť (ak vôbec vypáli)? Takisto v iných častiach, do veľmi dobre rozbehnutej bojovej scénky, ktorá je technicky natoečná výborne mi vtrhne úsek natoečný vskutku nereálne, čo pôsobí voči celku smiešne. Inak, proti neohrozeným behom voči a pred paľbou nič nemám, keď sú v prislúchajúcich filmoch (obzvlášť mám rád spomalené zábery a patetickú hudbu, takže klídek) Tie poznámky o teórii chaosu atď ..chjo humor a dodám ti, že pokiaľ by som bol realista, tak by som sa na filmy a vôbec na svet nedíval. Lebo ako iste vieš, napríklad aj také farby v skutočnosti neexistujú a sú len interpretáciou svetla s určitou vlnovou dĺžkou v našom mozgu (to sme múdri, čo?)

Fluke
27.01.2007 10:55:29
on-line

Imho právě při téhle scéně němci bombardovali dělostřelectvem okolí způsobem, že jim to padalo do vlastních, takže když to SSákům začalo střílet u zadku a z boku se vyřítila a oni už se radši stahovali, tak není divu, že nikdo neopětoval palbu nebo kdo by se chtěl na chvíli zastavit, strefit si s pokud možno obrovským štěstím Amíka, a pak se nechat zrušit dělostřeleckou palbou. Mimoto takovéhle scény se nevymýšlí, jsou ze života.

Jinak naprosto jedinečný seriál, neznám lidi, kteří by po jeho shlédnutí nepovažovali tehdejší vojáky za hrdiny. Obrazová a hudební složka je naprosto famózní

Brennos
27.01.2007 10:18:17
on-line

Vlado_B
Četl jsem knihu, podle které je sériál natočen i jednu knižní sérii vzpomínek vojáka z obdobného prostředí (pouze jiná rota) a nejsem si vědom toho, že by se film nějak výrazně lišil ať už dějově tak zobrazením války. Přímý útok (=běh) proti palebným postavením nepřítele nebyl nic neobvyklého a bylo jedno, jestli proti nim stálo kulometné hnízdo (kde se opravdu nebylo těžké "netrefilt") nebo osmaosmdesátky... stejně jako "hrdinský" běh kapitána Speirse skze postavení nepřítele tam a zpět ke konci série (i když v knize popsán trochu umírněněji). Některé věci ve filmu mohou vypadat lehce neskutečně, ale zrovna v případě této série se to imho drží v reálných mezích.

krispel
27.01.2007 10:16:02
on-line

Vlado_B Vlado_B, ne všechno na bojišti se řídí podle tvojí přísné logiky, jak chceš najít realismus uprostřed takového šílenství, proto je možné probíhat v dešti kulek nezraněn, zatímco tě v relativním bezpečí sejme jedna zbloudilá kulka, proto je možné že jeden člověk zahnal celý pluk, jelikož né vždy více hmoty zvítězí nad menší, ( co takhle že němci měli sníženou morálku a už jen čekali až je amíci odstřelí, a když viděli jediného amíka, pochopili, že zbytek není daleko....jedna z mnoha možností), apropos když si takový realista, říká ti něco teorie chaosu, nebo poslední teorie fungování vesmíru (struny,superstruny, atd ) , né vždy si kulka najde svůj cíl s takovou lehkostí jakou předpokládáš, jinak by byla 2. světová opět zákopová, kdy jen někdo vystrčí hlavu, už jí má, tolik k tomu pobíhání na bojišti bez zranění. Celkový dojem ti nepokazil seriál, ale tvoje zabedněnost.

Vlado_B
27.01.2007 01:11:57
on-line

Spočiatku výborný seriál, ale neskôr ma nechal na pochybách. Najviac by som si dovolil oponovať tým, čo tvrdia, že tam nie je patriotizmus a pátos. Je trocha zakamuflovaný, ale neochvejné pobehovanie Amíkov proti paľbe Nemcov bolo už v prvých častiach dosť mimo a kazilo mi to dojem. Keď už, tak poriadne pateticky, ale toto sa ma snažilo presvedčiť, že je reálne možné takto pobehovať bez ujmy. Najviac ma niekde v druhej polke dorazila jedna časť, kde Amíci napadli SSákov od chrbta..objavil sa tam ten ich veliaci (už si tie mená nepamätám) a ani jeden z Nemcov naňho nevystrelil, SSáci (veľký počet) sa zobrali a začali doslova histericky splašene utekať ako malé deti pričom ten jeden Amík ich bez problémov zostreľoval... a viacero scén potom pôsobilo, že Nemci sú tupí a slepí. Iné scény to zasa vyvažovali, ale ako hovorím, mne to pokazilo celkový dojem.

sohaj
27.01.2007 00:15:17
on-line

Tohle je hodně povedený seriál. Nehýří žádnými velkými válečnými scénami typu omaha beach, ale díky realistističnosti, atmosféře a napětí dodávájí tomuto seriálu jedinečný a neopakovatelný zážitek

HAL
26.01.2007 20:27:01
on-line

Shushika
Skvěle napsáno

Band of Brothers je jeden z nejlepších seriálů jaké jsem měl tu čest vidět a považuji ho za to nejlepší co v žánru válečných filmů existuje. Možná by se pro něj hodilo i označení minisérie filmů protože každý díl je opravdu skvělý, ale nejlépe funguje jako jeden celek, který nabízí unikátní pohled na druhou světovou válku v Evropě od dne D do konce očima členů jediné jednotky. A díky propojení s reálnými předobrazy hlavních postav a velkým důrazem na jejich charaktery ve filmu myslím stojí za vidění i těm kterým válečné filmy jinak nic neříkají.

Duck96
26.01.2007 19:34:22
on-line

Tohle je absolutní dokonalost. Opravdu neuvěřitelné. Nejlepší je díl Bastogne a pak 9. díl o objevení koncentračního tábora. V tom seriálů je tolik silných momentů, že ve vás doznívá ještě několik týdnů a měsíců. Kniha od Stephena Ambrose je také velmi dobrá a ještě více rozvádí příběhy postav. Band of brothers

Psema
26.01.2007 19:24:23
on-line

Opravdu vynikající seriál, který jsem sice nesjel na jeden zátah, ale víc než dva dny mi to netrvalo. Prakticky ani jeden díl netrpí nudou, což je fajn, ale kdybych měl vybrat ty - podle mě - nejlepší, tak bych vybral první a poslední díl. Nevím proč, ale právě tyhle "klidnější" díly pro mě byli zajímavější než situace na bitevním poli. A Captain Sobel byl prostě rulézní (jak se ztratil s celou rotou). Jenom, seriál dávala Nova, ale to už bych byl hnidopich.

Gorecki
26.01.2007 19:22:15
on-line

Velmi dolezity serial, ktory nalepke "True story" dava uplne novy rozmer... Pri poslednych dieloch som sa neubranil dojatiu, velmi silny zazitok, vidiet tych chlapov rozpravat o tych skusenostiach, vsetci ti vojaci v druhej svetovej, ktori bojovali (proti Ose zla), ci uz padli alebo prezili, maju u mna cejch hrdinov, bez nejakeho patosu. Nikdy by som si nepomyslel ze to ako cynik;) niekedy poviem alebo napisem, ale je to tak. Tento serial ma presvedcil ako ziadny iny vojnovy film..

Zobrazuji položky 21 – 40 z 32

1 2

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.