Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Montezuma3
16.02.2012 22:47:52
on-line

open/end credits
muhehe, Titulky jsou moje labužnická parketa. Znám jih mnoho a letos poprvé dokonce chystám žebříček nejlepších titulků za rok 2011. Popravdě sám přesně nevím jak je správně nazývat. Nikdy jsem se nedopátral k nějakým odborným názvům. Ale titulky se dnes skládají ze dvou částí. První část obsahuje jen základní jména, herce, režiséra, producenta,... Ty bývají kreativně velmi pestré. A jsou umístěny na začátku filmu (open credits?, třeba v Adveture of TinTin) nebo na konci filmu (end credits?). Řekl bych že většinou jsou na konci filmu. Pokud jsou na konci, hned za nimi následuje druhá část. Klasický jedoucí pás titulků, obsahující všechna ostatní jména. (nejdelší co znám, je Návrat krále, něco přes 20 minut). Důležitá součást titulků je samozřejmě také hudba.
A teď pár těch, které jsem v rychlosti našel na YT:
Rise of the Planet of thes Apes
The Bourne Ultimatum
Tron Legacy
Rango kreativita závěrečných titulků bývá výsadou animáků.
Harry Potter V některých potterovkách bývají také dobré titulky. Za nejlepší považuji ty k Vezni z Azkabanu, které jsem bohužel na YT nenašel.
Sherlock Holmes
Do dnes jako nejlepší End Credits považuji ty k Lemony Snicked

Jinak co se týká titulků v TV. Tak nejvíce to asi dosr**y na Nova/Nova Cinema. Kde jsou titulky úplně vystřiženy, a místo nich Nova nastrčí svoje 3 vteřinové.

Radek2
15.02.2012 00:58:07
on-line

titulky
U závěrečných titulek mě zajímá především hudba (abych dýl poseděl v kině :-). Poslední takový, na který si vzpomenu a plnily dobře "funkci," měl Hangover. Nevím, jestli jste se už v minulosti bavili o úvodních titulcích, ale ty jsou pro mě u filmu (seriálu atd.) mnohem zásadnější a ještě jsem za ty roky nepochopil, proč si s nima někdo dá extrémně záležet (tady vedou s náskokem Watchmeni) a jinej to "odflákne," i přesto, že na to prachy měli. Záhada :-)

Rabbit
14.02.2012 23:54:01
on-line

Virusbacilus
Naprostý souhlas, mnoho filmů se později inspirovalo Jackie Chanem a jeho titulky ve kterých vždy zobrazil nepovedené scény, úrazy a jiné věci. Ostatně i proto má Jackie u mě velké plus. Je to člověk, který vždy makal proto, aby lidi pobavil a dělá to dodnes.

Víc takových herců!!!

Virusbacilus
14.02.2012 23:47:27
on-line

Titulky
Tak nejlepší,nebo spíše nejoblíbenější titulky mám ty,u kterých mám na co koukat až do konce.
Ať už,jak píše Andresito,mám na co čučet a nebo filmy s přebreptama,tam vítězí Jackie Chan a jeho filmy. A u anime,máme většinou malou třešničku na konci.

zahron
14.02.2012 22:47:00
on-line

Sunshine má velmi pěkné závěrečné titulky, jednoduchost a bezva písnička na konci :-) Avenue of Hope - I Am Kloot

Spooner
14.02.2012 22:43:01
on-line

Titulky
Dávání titulků do pozadí je ještě "docela" dobrý, ale na Nově a nějakejch slovenskejch stanicí už jsem narazil několikrát i na případy, kdy se závěrečný titulky vůbec nedávají. Prostě po posledním záběru tam televize lupne The end a napíšou jenom základní informace, kdo ve filmu hrál a kdo film režíroval a hned šoupnou reklamu. To je teprve na zabití Hlavně by mě zajímalo, jestli už to vážně není v rozporu s tou právní klauzulí, o které mluvil imf.

Andresito
14.02.2012 22:38:47
on-line

Tak třeba závěrečný titulky Hangoveru jsou fajn. :) [link]

Disketa
14.02.2012 22:18:37
on-line

Nepochopím pokrytecky nízké hodnocení Prciček na ČSFD. Ten film je jak Stiflerova máma - čím starší, tím lepší. V době uvedení jsem ten film neměl rád, ale teď se těším na každou reprízu, protože s odstupem času mám pro ten film a jeho hrdiny pochopení. Zároveň jde spolu s pozdějším Superbad (byť ten je už trochu jinde) o výtečnou generační výpověď o dospívání.

maniche
14.02.2012 21:29:33
on-line

Z novějších filmů mě napadají titulky u Blue Valentine, ty jsou moc hezký.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.