Chyběl jsi nám, Kostěji. A nejvíc jsi nám chyběl ve westernových rolích, které bys měl na stará kolena sekat jednu za druhou. OK, těšíme se, až tě uvidíme v roli Supermanova taťky ve Snyderově Man of Steel. Na odnikud se zjevivší Hatfields & McCoys se teď ale těšíme výrazně víc!

Tahle třídílná historická minisérie poběží letos v létě na History Channelu. A jak je patrné z traileru, mohla by to být cool řezničina, a o jaké si většina ostatních televizí nechává jen zdát. Kostner si totiž ke svému návratu do skoro-westernových dob přizval režiséra Kevina Reynoldse (Robin Hood: Král zbojníků) a hereckého veterána Billa Paxtona. Společně potom oživili příběh dvou amerických klanů, které měly v celkem komplikovanou historii.

A nemyslím "klany" ve smyslu nafrnění boháči a "komplikovanou" ve smyslu rádi se hádali. Mám na mysli vraždy, popravy, likvidování romantických vztahů, vypalování domů a podobně milé záležitosti. Zkrátka drsná Amerika v té nejkrystaličtější podobě, jíž budete po první upoutávce hned chtít navštívit. Tedy skrz obrazovku, v reálu by snad nikdo nechtěl stát na opačné straně Costnerovy pušky...