V případě tuzemského Talentu rozhodně nehrozí, že by se z některých soutěžících staly hvězdy celosvětového formátu (ono ve většině případů nehrozí ani to, že by se z nich staly opravdové české hvězdy), nicméně Paulu Pottsovi se to podařilo a po výhře v Britain's Got Talent opanoval všechny možné i nemožné hudební žebříčky.

Ten příběh jste jistě slyšeli: Dost nepřesvědčivě působící panáček nastoupil na pódium před porotu, rozvibroval hlasivky a během několika vteřin se polovina národa utápěla v slzách. Že tenhle rozkošný ňouma vyhraje, bylo skoro jasné. Nikdo ale zřejmě nečekal, že o něm vznikne také celovečerní film.

Ten se teď připravuje pod dohledem pana Weinsteina, točit by se měl v Británii a zatímco ještě nikdo netuší, kdo britského pěvce ztvární, Weinstein už má jasno alespoň v tom, kdo poskytne tvář jeho filmové manželce. Na oscarovém ceremoniálu totiž k této příležitosti oslovil popovou zpěvačku Katy Perry, které se prý nabídka docela zalíbila. Weinstein je docela podivný tvor, kdyby mu totiž nevyšla Perry, hodlá se otočit na Adele, Pottsova žena přitom zpěvačka není, takže je trošku nesmyslné lpět na popové hvězdě.

A když už jsme u toho, pokud má Weinstein slabost pro pěkná kukadla, o něco lepší herecké schopnosti jistě bude mít Emily Blunt, Zooey Deschanel nebo Lizzy Caplan. S Kate Perry jsou si přece na chlup podobné - vlastně bych se nedivil, kdyby se jednalo o jednu a tu samou ženu, která si z celého světa utahuje ;). I Google si jejich fotky plete.

Režii filmu o britské hvězdě se upsal David Frankel (Ďábel nosí Pradu, Marley a já), takže se nebude jednat o nějakou zaprdlou televizní inscenaci, nýbrž o ambiciózní film. Takže bych se nedivil, kdyby Pottse na konec hrál třeba Brad Pitt.