Vin Diesel rozhodně nemarní čas. Čekání na připravované sequely Rychle a zběsile a Riddicka si tak můžeme zkrátit u jeho nového, z části autobiografického seriálu The Ropes. Diesel si v něm tentokrát nezahrál, ale za to se chopil produkce, scénáře a režie najednou.

Fox Digital Entertainment se spřáhla s Dieselovou společností One Race Films, aby společně vytvořili web seriál mapující drsný život newyorkských vyhazovačů, kteří se starají o bezpečnost v místním nejvyhlášenějším klubu. Podobnou práci Diesel zastával těsně předtím, než vstoupil do filmového průmyslu. Místo zkušených herců byli obsazeni skuteční bounceři, jak se těmto vyhazovačům přezdívá v Americe, mající za sebou pouze drobné filmové štěky. Jedinou výjimkou je Dieselův dlouholetý kamarád, vazoun F. Valentino Morales, který si zahrál už v Dieselově režijní prvotině, kraťasu Multi-Facial, a po jeho boku se objevil ve filmech jako Rychle a zběsile, xXx či Osamělý mstitel. Pod režií dvou epizod je podepsaná i půvabná herečka Zoe Saldana (Star Trek, Avatar). Snad se objeví i před kamerou.

Na trailer se podívejte tady

Trailer je plný létajících pěstí a kopanců, namakaných bouchačů a polonahých ženských. Chlapácké kamarádství střídá zrada a korupce. Drogy a praní peněz jsou každodenní realitou. The Ropes debutují na placeném stream kanálu Netflix a první ohlasy jsou zatím pozitivní, zejména mezi boxerskými komunitami. Můžeme to ale brát jako záruku kvality?