Uff. Tak se nám ten inkubátor nových popových rychlokvašek kompletně zaplnil všemi nadějemi. Bylo na čase, protože pět Výběrů naslepo zvládlo hodně vyčerpat. Až moc stereotypních šarvátek mezi porotci a příliš málo opravdu geniálních vystoupení, a tedy logicky málo zábavy. Přiznejme si, že z porotců moc hlášek nevypadlo, a nebýt Rytmusova machrování, dost bychom se nudili. Což je v situaci, kdy porotcům chybí megahvězdný lesk, na pováženou.

Stačí srovnat se zahraničím – třeba jen kratinká upoutávka z připravované britské mutace Voicu, kde je porota i s Tomem Jonesem a Will.I.Amem a křesla jsou stonásobně víc cool, ukazuje, že česká verze je přeci jen příliš suchá a provinční.

Ale buďme optimisty – po tradičně nudnějších castinzích se může show konečně rozjet a servírovat pohádkové příběhy i velké výkony. Teď už se to nijak neokecá.

Kdo bojoval během pátého večera?

Renáta Čonková

První dorazila Renáta se songem Because Of You a hlasem, jenž uměl být chraplavě řezavý i malebně rozklenutý. Jasný postup a pro Rytmuse štěstí, že se přihlásil o fous dřív než Dara.

Šance na úspěch v show: 6/10

David Weingartner

Sympaťák David se pral s oldschoolovější hitovkou Losing My Religion od R.E.M. a určitě zaujal barvou hlasu, hodně divokou artikulací a takovou poloviční imitací frontmana R.E:M. Michaela Stipea. Tohle napodobování mohlo být Davidovi osudné, jak správně poznamenal Rytmus, ale vyřazení by nebylo fér. Volil Michal David a další kůň do jeho extra silného týmu.

Šance na úspěch v show: 5/10

Brigita Čikošová Szelidová

Tady chyběl X faktor. Nevýrazné, zapadlé a ve výškách přeci jen trochu rozpačité vystoupení nemělo šancí, přestože Brigitu nehandicapovalo „od pohledu“ stáří a tělesné proporce.

Lenka Jankovská

Koučové se nenechali zastrašit kostrbatou českou výslovností a nakonec se otočili všichni čtyři. Trochu… hype! Přestože samotný hlas nebyl nijak úchvatný a chlupy na těle se z něj fakt neježily, šlo o příjemné vystoupení, které může Dara do budoucna přetavit v něco trochu svébytnějšího.

Šance na úspěch v show: 5/10

Martin Máček

Starší zjevy prostě nemají šanci. Lehce umečený a ušišlaný Martin nedostal šanci od koučů (nebo od produkce?) a musí jít zas zpátky masírovat.

Kristína Zakuciová

Nevědět, že koukám na pátý casting, tipoval bych, že Kristína už v minulých kolech byla. Trochu zaměnitelná hlasem a imageí a vítězná až potom, co to v krku utáhla naplno a pohladila rockový srdce Pepy Vojtka

Šance na úspěch v show: 5/10

Patrik Havelka

Mé jméno je Patrik! A proto půjde za Patrikem! Znáte mimochodem tenhle neuvěřitelný Rytmusův song? Právě do něčeho takového se bude Patrik hodit, protože jeho jemný hlas ani není třeba prohánět vokodérem a bude holky rozněžňovat. A v ozvěně bude třeba slyšet „mokrááá… mokrááá… mokrááá…“

Šance na úspěch v show: 5/10

Jan Vytásek

Bez vytásek řečeno, tohle nemělo moc šancí od první noty. Vzezřením kavárenský suchar, výkonem šedý podprůměr, jenž se se Stingovou písní rytmicky pral a nakonec ji nevyzpíval tak oslnivě, aby to stačilo na postup. Zapomeneme.

Barbora Blahová

Upřímně, i tohle byla dost hrůza. Alicie Keys a její Empire State Of Mind je samozřejmě těžkej zápřah, ale Barbora prostě nestíhala a ani nezvládla tóny vyhladit úplně čisťoulince. Vymodlený postup a spíš doplněk do týmu Pepy Vojtka.

Šance na úspěch v show: 5/10

Ekaterini Sluková

Sedmnáctiletá snaživka s divokým jménem přišla na divkou kartu Evropy 2, takže pozorný divák musel tušit, že to bude ložený postup. Ale ouha. I když to předtím všechny divoké karty takříkajíc daly, Ekaterini neprošla, protože její podání Amy Winehouse bylo slabé a bez šmrncu. Žádná škoda, že to fakt dopadlo jako „losing game“.

Michal Chrenko

Easy popáté. Muhehe. Tu barovku snad už v Hlasu nikdo nevystřihne, už mi leze na mozek. Ne až tak chytlavě zazpívaná, ale s bonusem vlastního doprovodu na piano i hezkým ksichtíkem. A tak Rytmus bral. Je mimochodem dobře, že rádoby napínavé pošťuchování mezi kouči už s castingy končí, že se Dara už nebude romanticky vrtět v křesle a Michal David tvářit soustředěně jak při louskání rovnice o teorii relativity. Už se nám ty gesta okoukaly za dlouhých pět týdnů.

Šance na úspěch v show: 6/10

Vojtěch Drahokoupil

Bad Day pro mladého kuchtíka. Mezi poloprofesionálními zpěváky to půjde až za pár let, až hrdlo zesílí a Vojta bude v projevu silnější. Otázkou samozřejmě je, jak by se mu vedlo, kdyby tu byl Ondřej Soukup se slabostí pro typy á la David Gránský. U téhle čtverky koučů ale neměl nárok.

Simona Fehérová

Uvolněné vzezření a ohrnování nosíku nad komercí, ale přitom touha po slávě. Takhle rozporuplná už Simona ale na pódiu nebyla, protože Duffyino zvučné Mercy vystřihla naprosto suverénně. Byla tam energie, vrčící i jemnější polohy, prostě trefa se vším všudy. Je z toho nečekaně silná posila do týmu Rytmuse, který Simonu utáhl na svoje kontakty se slovenskou funkovou elitou. Materiální holka kývla… ale přejme jí to.

Šance na úspěch v show: 7/10

Peter Denár

Brát si Coldplay do pusy je taky pěkná kravina. Peter (nejen v porovnání s Chrisem Martinem) vyhořel.

Miloš Novotný

Sympatický sígr s květákem na hlavě střihl superstárovský evergreen On My Head a trochu překvapivě díky tomu skončil u Dary. U tohohle chlapce bude hodně zajímavé sledovat, kam vykrystalizuje jeho poprockový potenciál.

Šance na úspěch v show: 6/10

Alžběta Pažoutová

Na konec to nejlepší? To asi ne. Tahle pohledná zrzka s rozlehlým hlasem ale má rozhodně slušné šance, protože se na ni dobře kouká a její projev rozhodně není tuctový. Ostatní porotci se možná neotáčeli kvůli tomu, aby Alžbětu Michalovi nevyfoukli a on tak mohl zkompletovat tým. A všichni mají všechno… finíto. Prozatím dobojováno.

Šance na úspěch v show: 7/10

Týmy se naplnily, castingy uzavřely a teď už se můžeme bavit. Snad. Od příště to Hlas doufejme naplno rozpálí!