Že se Hannibal Lecter přestěhuje na televizní obrazovky, už nějaký ten pátek víme, doteď jsme ale netušili, kteří herci zprostředkují tváře hlavním postavám. Nejdůležitější jsou samozřejmě dvě: samotný doktor s oblibou v lidských steacích a tajný agent FBI, jenž s nebezpečným zločincem konzultuje své případy a postupem času se stane jeho žákem.

Je nad míru jasné, že jakmile se jedna z těchto rolí obsadí špatně, producenti mají na krku průšvih ještě před první klapkou. O kvalitách produkce si tak budeme moct již brzy udělat obrázek ještě dříve, než se začne natáčet. Casting je holt důležitý. Čí tvář se na nás bude křenit v případě lidožrouta, zatím nevíme, známe ale jméno člověka, který si střihne tajného agenta Willa Grahama, tedy člověka, jehož jsme ve filmových verzích vídali v podání Williama Petersena (Mannův Manhunter) nebo Edwarda Nortona (Červený drak).

Je jím Hugh Dancy, britský herec, kterého docela jistě vůbec neznáte. Má za sebou samé malé roličky, i když ve velkých filmech (Černý jestřáb sestřelen, Our Idiot Brother, v Králi Artušovi hrál Galahada). Na fotkách každopádně vypadá jako sympaťák, což bude potřeba, pokud má být Lecterovi rovným soupeřem v boji o diváckou přízeň. Teď je tedy otázkou, koho si producenti vyberou do samotné role Hannibala. Rozhodně to nebudou mít jednoduché, první krůček se ale zatím zdá jako správná volba.