Dalo se to čekat. Hra o trůny teprve odstartovala druhou sezónu (fanoušci už nětrpělivě odpočítávají hodiny do třetí epizody) a u HBO okamžitě začali řešit, co se bude dít po jejím konci. Dostali se přitom k docela logickému závěru: do dalšího pokračování se po hlavě vrhnou hned, jak to bude možné a oficiálně tak potvrdili třetí, opět desetidílnou sezónu.

Pokud ale čekáte, že se jednoduše bude jednat o adaptaci třetí knihy z pera G. R. R. Martina, který se mimochodem bude podílet na scénáři sedmé epizody (s pracovním názvem Podzimní bouře), pletete se. Producenti zvolili trochu komplikovanější přístup, díky němuž nebudou další sezóny Hry o trůny přímo kopírovat konkrétní knižní předlohu (ostatně další dvě knihy se odehrávají v podobném období jako Bouře mečů, tedy "trojka").

Proto už současná sezóna není jednoduše adaptací Střetu králů, tvrdí David Benioff, jeden z producentů. Místo toho se prý jedná o druhou sezónu Písní ledu a ohně. Chápete? Producenti se prostě pokoušejí o kompletní zmapování událostí v Martinově fantasy a je jim u toho jedno, jak moc budou počty sezón odpovídat počtu knih (asi se také chtějí vyhnout tomu, že by dorazili k nejnovější knize, když by Martin neměl dokončenou ještě tu další). Pokud vás ale alespoň rámcově zajímá, o čem by třetí sezóna mohla vyprávět, Martin tvrdí, že by to mělo být něco jako první polovina Bouře mečů.