Doba parného léta svádí k odlehčeným tématům. Žádné škarohlídské prognózy či negativní oznámení – slunečné měsíce nám slouží k zábavě a to často i k poněkud lechtivější. V rubrice, kterou bychom vám na TVZone rádi přinášeli pravidelně, jsme se proto tentokrát rozhodli zaměřit na lehce podprahové, ale k letním vedrům vskutku ideální téma. Vysoké teploty totiž přejí hlubokým výstřihům, které se za každé situace stávají magnetem pánských pohledů. Zatímco ve filmech se to slavnými dekolty jenom hemží, v seriálové produkci jsme museli poctivě zapátrat v paměti, abychom vybrali pětici nejslavnějších výstřihů za posledních několik let. Zhlédněte tedy námi vybraný žebříček a případně nám v diskusi vynadejte, jakou „pamětihodnost“ jsme podle vás vynechali a s čím naopak souhlasíte.

5. Natalia Dormer
Margaery Tyrell patří k novým postavám druhé série fenomenální Hry o trůny a ve své spanilé cestě se dokázala v závěru vetřít i k samotnému králi Joffreymu. Tato pozoruhodná hnědovláska však předčila nejen Sansu svými skutečně rafinovanými šaty, díky nimž si jistě získala sympatie u mužské části diváků. Margaery toho, jako ostatně většina ženských hrdinek seriálu, předvede i mnohem více, avšak právě její dekolt dokázal přebít i těžké kalibry kterými jistě jsou Cersei anebo Daenerys.

Natalia Dormer jako kdyby byla předurčená k mrchám. Její Anna Boleynová v Tudorovcích je tomu přímým důkazem, o Margaery ve Hře o trůny ani nemluvě. K filmu si tato třicetiletá herečka poprvé přivoněla v roce 2005, kdy si vyzkoušela, jaké je to být sváděna Heathem Ledgerem neboli Casanovou. Na premiéře pak svými šaty s opravdu nízkým dekoltem dokázala zneviditelnit i samotnou Siennu Miller. Její fanoušci jistě ocenili i tu necelou minutku, ve které se mihla v nedávno uvedeném blockbusteru Captain America. Větší filmové role se jí však zatím vyhýbají a tak nezbývá než doufat, že tato talentovaná Britka dostane důstojný prostor v připravovaném životopisu Nikyho Laudy v režii Rona Howarda.

4. Blake Lively
Jaký by to byl babský žebříček, kdyby v něm nefigurovala Serena van der Woodsen, známá to figura ze seriálu Gossip Girl. Serena je nositelkou mnoha odvážných i konzervativních modelů a zkrátka a dobře v nich umí dokonale chodit. Její dekolt rozhodně neskrývá ňadra velikosti melounu, ovšem například kostým, který jsme mohli vidět ve čtvrté sezóně seriálu, si rozhodně zaslouží čestné místo v tomto nabitém žebříčku.

Blake Lively je jinak jednou z těch hvězd stříbrného plátna, jejichž herecké schopnosti bývají kritiky často zpochybňovány. O jejím dokonalém vzhledu však nemůže být sporu a kouzlu této herečky podlehli mimojiné Leonardo DiCaprio či Ryan Reynolds. Lively se v hlubokých dekoltech vyžívá i mimo seriál. Jistě si pamatujete na její vskutku netradiční róbu na tiskovce ke Green Lanternovi či na večírcích Vogue, která se jen stěží dá považovat za konvenční šat. Mimo perfektního dekoltu disponuje Lively i zatraceně dlouhýma nohama… Zda i po zániku Gossip Girl zůstane této blonďaté krásce status herecké hvězdy je otázka, krásou však bude jistě ohromovat mnoho dalších let.

3. Eva Amurri
To by v tom byl jed, aby se žebříček nejodvážnějších dekoltů v televizních seriálech obešel bez spektra žen kolem Hanka Moodyho. Na výběr jsme měli rovnou několik uchazeček o čestné místo v článku, ovšem nakonec jsme zvolili Jackie, studentku literatury potažmo striptérku z třetí sezóny seriálu. Ač se v Califotnication jedná pouze o jeden z mnoha Hankových zářezů, mihla se dokonce v devíti dílech a i svým dekoltem se zapsala mezi nejzajímavější vedlejší postavy série.

Eva Amurri Martino, jak zní celé jméno americké herečky, vám svými obličejovými i jinými rysy může připomenout svoji slavnou matku Susan Sarandon. Své místo na hereckém výsluní však zatím hledá a v menší roli se objeví kupříkladu v nové sandlerovce Můj otec je šílenec. Zahlédnout ji bylo možné rovněž v How I Met Your Mother coby jednu z neskutečné porce Barneyho svedených žen či v epizodní roli v Housovi. Hluboké výstřihy jí každopádně nejsou cizí ani v civilu, o čemž vypovídá i řada Googlem snadno vyhledatelných fotek. Pohlédněte například na námi přiložené video z focení do Maximu a posuďte, zda jí třetí místo v žebříčku patří právoplatně.

2. Kat Dennings
Servírka Max Black, která se jednoho dne musí smířit s novou kdysi bohatou přítelkyní Caroline, se rozhodně vyjímá mezi zbylou čtyřkou v žebříčku. Jedná se o sarkastickou a hubatou dívku z nového sitcomu 2 Broke Girls televize CBS. Vedle takové Sereny van der Woodsen by asi Max vypadala poměrně legračně, ovšem sex appeal, který dokáže v případě potřeby prodávat, jí snadno vybojoval stříbrnou medaili v žebříčku dekoltů.

Mladá Američanka Kat Dennings má hereckou kariéru nakopnutou více než slušně. Jistě si pamatujete na její sympatickou roli v Rande na jednu noc, kde jí sváděl nesmělý Michael Cera. Od té doby se objevila v hlavních rolích mnoha filmů včetně Rodriguezových Prcků, komiksárny Defendor anebo ve skvělém Daydream Nation. Kat není právě prvoplánově krásná, ovšem dokáže své oblé křivky nosit s grácií a upoutat jimi mužskou pozornost. To dokazuje třeba námi vybraný díl ze seriálu 2 Broke Girls, ve kterém Kat výjimečně zahodí číšnický oděv či pohodlnou mikinu a převleče se do zatraceně sexy upírských šatů.

1. Jennifer Love Hewitt
Kdo z vás viděl alespoň ukázky letošní show televize Lifetime The Client List, jistě nebude vítězkou souboje překvapen. Riley Parks, toho času osamělá matka dvou dětí přivydělávající si coby masérka, předvede v desetidílném seriálu tolik dekoltů, že by jednomu téměř zevšedněly. Coby hlavní postava lehce přihlouplého ženského seriálu takřka nesleze ze záběru a v podstatě se také jedná o jediný prvek, díky němuž The Client List zvládnou zhlédnout i muži.

Se třetím křížkem začala Jennifer Love Hewitt pomalu ale jistě mizet z pláten kin a přesouvat se do menších televizních produkcí. Nutno ovšem podotknout, že z útlé dívčiny s podivným mikádem se stala ještě hezčí žena a v The Client List se jí podařilo použít veškeré možné prvky šarmu. Zahlédnout jste jí mohli i jako jednu z  postav seriálu Hot in Cleveland, ale pochybujeme, že někdo z vás tuto šou plnou bab různých věků sledoval. V televizi se dlouhých pět let dařilo její detektivní sérii Posel ztracených duší a The Client List si rovněž vydobylo pokračování. Je vidět, že se na třiatřicetiletou herečku Američané stále rádi dívají. A bodejť by ne, když na obrazovce vypadá třeba právě takhle:

Tak a teď se do nás můžete klidně pustit, že jsme nějakou vaši oblíbenkyni vynechali. A fanouškům Mad Men rovnou říkáme, že Christina Hendricks dostne prostor v jiných TOPkách.