Dlouhé pracovní týdny při klikání na nové TV Tipy utíkají až nebezpečně rychle, nezdá se vám? Během příštího měsíce si ještě dáme pět takových a můžeme hromadně zamávat letopočtu s magickou číslicí 2012. Velkou pochvalu si tentokrát vysloužilo osazenstvo Markízy, v neděli večer totiž bude právě zde ke shlédnutí Válka Bohů - pouhý rok starý snímek Tarsema Singha plný naštvaných vládců Olympu v efektních akčních zpomalovačkách. Takže: kdo propásl tenhle celkem fajn antický výplach v kině, stačí mu koncem týdne zavrtat se do sedačky k plazmě. To berem! Co tam pro nás máte dál?

PONDĚLÍ

Nabitá zbraň 1 - Nova Cinema - 20:00
Okno naproti - Jednotka - 20:10
Mefisto - ČT2 - 21:45
X-Men: Poslední vzdor - JOJ - 22:40

ÚTERÝ

Vysvobození - ČT2 - 22:20

Na internetových databázích se tento zdánlivě nevinný snímek pyšní přívlastky jako thriller, dobrodružný, či drama. Žádná z těchto specifikací ale nedokáže diváka připravit na nervydrásající beznadějnou jízdu po řece v Apalačském pohoří, kterou se vypraví zdolat kvarteto starých přátel. Jon Voight a Burt Reynolds se totiž kromě divokých peřejí zapletou ještě s několika místními burany, vy pak na tenhle psycho-hororový políček nezapomenete do konce života.

Další tipy:
Stav obležení - JOJ - 01:00
Vůně cibule - Nova Cinema - 20:00
Bojové nasazení - Fanda - 20:05

STŘEDA

Rodinný podnik - Jednotka - 20:10
Interstate 60 - Nova Cinema - 22:00
Hanussen - ČT2 - 22:30
Noční let - Nova - 23:15

ČTVRTEK

Drsný časy - Nova Cinema - 21:55 

David "specialista na policejní dramata" Ayer momentálně v kinosálech boduje s jeho novou peckou Patrola s plešatým Gyllenhaalem. Před sedmi lety ale tenhle režisérský frajer oholil (skoro úplně) hlavu i Christianu Baleovi - budoucího Batmana záhy vyslal na výlet do dalšího z amerických měst plných zbraní, drog a chlápků, co vás chtějí ze srandy sejmout. Z bezpečí obýváku se tak spolu s jedním z nejlepších herců Hollywoodu můžete ve čtvrtek večer vydat na vskutku drsný kriminální trip.

Další tipy:
Náhodný turista - ČT1 - 00:00
Ve službách krále - TV Barrandov - 20:00

 

PÁTEK

Potomci lidí - Prima family - 23:25

Ani dvojitá akční nálož exguvernátora nás nedonutí ignorovat asi nejzdařilejší snímek mexického mága Alfonse Cuaróna. V Potomcích lidí se kloubí perfekcionismus výjimečného režiséra, bezkonkureční herectví drsného Clive Owena a promakaný scénář plný špinavých "před-apokalyptických" ulic ze světa, ve kterém se už devatenáct let nenarodil žádný prcek. Nezapomenutelný zážitek garantuje také jedna mimořádná scéna ke konci snímku, kterou pan Cuarón natočil bez jediného střihu. 

Další tipy:
Arn - Nova Cinema - 20:00
Plukovník Redl - ČT2 - 21:40
Terminátor 3: Vzpoura strojů - Nova - 22:25
Komando - Prima COOL - 22:25
Pád - Dvojka - 22:25

SOBOTA

Diplomová práce - Dvojka - 22:00

Jméno Alejandro Amenábar toho nejspíš většině filmových nadšencům moc neřekne, což je škoda. Už před dvěma dekádami si totiž tenhle chilský talent svým kraťasem Himenóptero získal několik prvních diváků. Pod režijní taktovkou měl později i Nicole Kidman v povedeném hororu Ti druzí, v kině jsme od něj v roce 2009 mohli vidět filozofickou Agoru. Už se chytáte? Tak si v sobotu v deset večer nalaďte slovenskou Dvojku a nechte se pohltit atmosférickou Diplomovu prací - Bumblebee a Brad Pitt výjimečně ostrouhali! 

 

Další tipy:
Francouzská spojka II - Prima COOL - 00:20
Muži v černém - Markíza - 13:30
Malý unavený Joe - Fanda - 16:00
Podivuhodný případ Benjamina Buttona - Nova Cinema - 20:00
Transformers - Nova - 20:20
Slzy slunce - Fanda - 22:00
Smolař - ČT1 - 22:25

NEDĚLE

Poslední Mohykán - JOJ - 14:30

Bombastická (doslova) scifárna Sunshine ve čtyři ráno? To se tedy Danny podívej, co s Tebou ti Slováci provádějí: JOJce tímto posíláme mírný pohlavek! Ale opravdu jen nicotný, protože odpoledne se na stejné stanici bude dát zkouknout znamenitý dobrodružný Poslední Mohykán. O Day-Lewisovi jsem se rozepisoval posledně (Až na krev), teď jej tu máme pro velký úspěch znovu. A to není nikdy na škodu - rozhodně ne v případě, kdy běhá pod režijním dohledem Michaela Manna s puškou v ruce po lesích. Klasika, co baví i po letech.

Další tipy: 
Miami Vice - Prima family - 00:50
Sunshine - JOJ - 03:50
Sedm životů - Nova - 14:30
Válka bohů - Markíza - 20:20
Gorily v mlze: Příběh Dian Fosseyové - Prima love - 20:35
Nejlepší z Brooklynu - Nova Cinema - 21:50

SRAČKY

Pondělí - 21:40 - Nova Cinema - Streetfighter: Poslední boj
Středa - 23:20 - Prima COOL - Holky to chtěj taky
Neděle - 20:00 - Nova Cinema - Ultraviolet