Dneska to vezmeme šmahem a kupodivu se hned v prvním odstavci podíváme na dvorek spíš ke špatným snímkům, než k těm kvalitním. Osvětlím. Tak třeba v neděli má na Markíze premiéru Malý Herkules, což je dle ČSFD suverénně nejhorší film všech dob. Odvážíte se? A co třeba Malí géniové v pátek na Smíchově? Bedna chce naše hlavy! Pokud vás kojenecké filmy překvapivě odpuzují, zkuste třeba Bitch Slap aka Kurevskou nakládačku v pátek večer na JOJke: tři polonahé modelky dovádějí v poušti? Guilty pleasure jedna báseň. A dál? Znáte to - přes týden filmové sucho, o víkendu televizní kalamita. Zííív!

PONDĚLÍ

Zlomené květiny - ČT2 - 21:50

Zdeptaný krotitel duchů po padesátce, život v osamění a sličná děva, co si s hlavním hrdinou tak trochu "hraje". Taky se vám občas Zlomené květiny pletou se Ztraceno v překladu? Ne? Tak asi budu sám, ale už vím, jak to napravit: v pondělí večer si zapnu druhý kanál České televize a konečně se na vlastní oči přesvědčím, že těch rozdílů je tam nejspíš požehnaně. Výhra to bude tak jako tak.

Další tip:
Ti, co mě mají rádi, pojedou vlakem - ČT2 - 23:35

ÚTERÝ

Hooligans - Prima COOL - 23:40

Pokud se nemůžete zbavit zafixování obličejíku Elijaha Wooda do škatulky "ten roztomilý hobitek z Pána prstenů", vyražte do kina na atmosférického Maniaka. A před tím si pro jistotu dopřejte jedno drsné fotbalové drama z Anglie, ve kterém se pro ostrá slova a pěstní potyčky nechodí daleko. Když dlažební kostky lítaj, říká si Frodo sám pro sebe, že měl raději vážně zůstat v těch Státech... Nebo ne? Zubní protézy s sebou!

Další tipy:
Balík peněz - Nova Cinema - 20:00
Hlídka v Ardenách - TV Barrandov - 23:05

STŘEDA

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba - Fanda - 20:20
Málem hrdinové - Smíchov - 20:50

ČTVRTEK

Rambo - Prima COOL - 22:20

Jak strašně mimo mísu asi může být tvrzení, že první Rambo má blíž k hutnému drámu než k akčnímu výplachu? Moc doufám ne. Sylvester Stallone si hvězdnou kariéru nakopnout uměl - pouhých šest let po umláceném boxerském typanovi se s vervou sobě vlastní pustil do nesnadné role žoldáka z džungle, co si dává komando z Vietkongu ke snídani. Střílí se tady ostrejma, tak bacha.

Další tip:
Válka gangů - Nova Cinema - 21:50


PÁTEK

Ghost Dog - Cesta samuraje - ČT2 - 21:40

Jim Jarmusch tento televizní týden kraluje. V pondělí jsme tu měli jeho zlomeného Murraye, dnes přichází na řadu oduševnělé akční krimi s Forestem Whitakerem v hlavní roli. Cesta samuraje potěší spíš náročnějšího diváka než člověka znaveného prací, jenž večer v obýváku dychtí po pořádné akční jízdě. Což ale na druhou stranu neznamená, že by byl Ghost Dog nudný. Jen má o něco dospělejší atmosféru, než byste asi od snímku s podobným názvem čekali.

Další tipy:
Bídníci - Nova Cinema - 20:00
Tokio! - Dvojka - 22:05
Kmotr II - Jednotka - 22:10
Pátek třináctého - Nova Cinema - 22:30
L.A. - Přísně tajné - Prima family - 23:25

SOBOTA

Single Man - ČT1 - 23:30

Kdyby na vás někdo z davu náhle vybafl: „Jaký herecký výkon Julianne Moore je po Prezidentských volbách v posledních letech jejím nejzásadnějším?“ račte obratem zakřičet: „ten v Single Manovi!“ Daleko od pravdy určitě nebudete - i když tu přísná Moore vlastně hraje druhé housle a za bručivou basou se více předvádí charismatický Colin Firth. Psychologická pecka Toma Forda nejen o stereotypu se pyšní hned několika festivalovými oceněními. Zcela po právu.

Další tipy:
Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas - Markíza - 10:30
Simpsonovi ve filmu - Prima family - 13:55
Tucet špinavců - Nova Cinema - 13:55
Harry Potter a Fénixův řád - Markíza - 14:35
Dům u jezera - Nova - 15:50
Salt - Markíza - 20:20
Sherlock Holmes - Nova - 20:25
Záchranáři - Prima family - 21:25
Expendables: Postradatelní - Markíza - 22:35
Můj soused zabiják - ČT1 - 23:10
Rocker - Nova Cinema - 23:30

NEDĚLE

Venkovský učitel - ČT1 - 21:45

A zase se podíváme do tuzemska. O Pavlu Liškovi si spousta diváků myslí, že většinou hraje naprostého idiota z jednoho prostého důvodu: sám je totiž přesně takový i ve skutečnosti. No, tihle lidé pravděpodobně ještě stále neviděli Polski film. Ve Venkovském učiteli pak Liška není tak docela magor, je jen prostě... no jiný. Užijte si po Nevinných lžích v neděli další povedený český snímek s tunou zvířátek, sexu a zlobivých dětí! Vypsané pořadí je zcela náhodné.

Další tipy:
Petr Pan - Nova - 13:15
Muž od sněžné řeky - Prima family - 13:45
Krotitelé duchů 2 - Nova Cinema - 13:55
Hra - Nova Cinema - 20:00
Bláznivá střela - Smíchov - 20:00
Lovci pokladů: Kniha tajemství - Prima family - 20:15
Casino Royale - JOJ - 20:30
Zlověstné ticho - JOJ - 23:30
Kámoš k pohledání - Markíza - 23:35

SRAČKY

Středa - 22:10 - TV Barrandov - Pavouci útočí
Pátek - 20:00 - Smíchov - Malí géniové

Pátek - 20:20 - Nova - Kameňák 2
Sobota - 00:20 - Nova Cinema - Tarzan, opičí muž
Neděle - 09:30 - Markíza - Malý Herkules
Neděle - 20:00 - Prima COOL - Velkej biják