Podzim je ještě daleko, ale v televizi pomalu začíná válka o to, jaký seriál dostane šanci u diváků zabodovat a co půjde k ledu dřív, než to vůbec někdo pořádně uvidí. Už teď víme, že Matthew McConaughey a Woody Harrelson budou řešit tajemnou vraždu v True Detective, tvůrce sci-fi Battlestar: Galactica chystá návrat k žánru s novinkou Helix a čeká nás třeba i americká verze skandinávského Mostu. Na druhou stranu stopku dostal James Gandolfini a jeho detektivka Criminal Justice.

Každopádně to opravdové rozhodování začíná teď. Ve hře je pětapadesát dramatických seriálů a o slovo se hlásí třeba i Michael Bay, Ang Lee, J.J. Abrams, Alfonso Cuarón, McG nebo Doug Liman. Najdeme tu projekty zajetých tvůrců i ambiciózních nováčků, origináln znějící premisy i seriály, u nichž už teď víme, že je fakt nechceme vidět. A ty nejméně zajímavé nebo takové, u nichž nejsou známé zásadní informace, jsme pro jistotu vynechali úplně. Ale i tak si nejspíš mezi pěti desítkami potenciálních hitů příštího podzimu nejspíš vyberete. Dejte nám vědět, na co se těšíte nejvíc.

Strana 1 z 5

1 2 3 4 5

Abrams, Cuarón, Peter Berg a Policajt v Beverly Hills

Název: The Advocates
Kdo u toho je: David Nutter, Mandy Moore, CCH Pounder, Ben McKenzie
Kdo na tom dělá: CBS
O co půjde: Herečka/zpěvačka/takový ten známý ksicht, co vlastně nic moc nedělá Mandy Moore si zahraje právničku, která se specializuje na to, aby oběti zločinů neodešli od soudu s brekem. S tím jí pomáhá bývalý kriminálník a společně se často pohybují hodně na hraně zákona. Na starost to celé bude mít David Nutter, který režíroval třeba pár epizod Akt X nebo Hry o trůny. (Mr. Hlad)

Název: The Affair
Kdo u toho je: Hagar Levi, Sarah Treem
Kdo na tom dělá: Showtime
O co půjde: Zatím neobsazené drama bude vyprávět příběh dvou manželských párů, do jejichž životů vstoupí nevěra. Měli bychom se dozvědět, jak se s tím vyrovnávají muži i ženy. Ačkoliv to možná nezní úplně zajímavě, producent Hagar Levi je zodpovědný za původní izraelskou Terapii a Sarah Treem dělala třeba na House of Cards. A na Showtime, kde bydlí třeba Dexter, blbosti nedávají. (Mr. Hlad)

Název: The Anatomy of Violence
Kdo u toho je: Skeet Ulrich, Amber Tamblyn, Howard Gordon, Mark Pellington
Kdo na tom dělá: CBS
O co půjde: Kriminální drama o psychologovi, který se specializuje na sociopaty a vezme si do učení mladou agentku FBI. The Anatomy of Violence je jedním z nových projektů Howarda Godona, jenž produkčně dělal třeba na seriálech 24 hodin nebo Homeland. (Mr. Hlad)

Název: Backstrom
Kdo u toho je: Riann Wilson, Dennis Haysbert, Mammie Gummer, Hart Hanson
Kdo na tom dělá: CBS
O co půjde: Rainn Wilson z Kanclu si tu zahraje zkušeného policejní detektiva, který má hodně prořízlou pusu a rád říká, co si myslí, což mu občas dělá problémy. V Portlandu dostane k ruce partu podobně neobvyklých strážců zákona a my se můžeme těšit na policejní verzi Dr. House. Za projektem stojí Hart Hanson, tvůrce Sběratelů kostí. (Mr. Hlad)

 

Název: Believe
Kdo u toho je: J.J. Abrams, Alfonso Cuarón, Kyle MacLachlan, Sienna Guillory
Kdo na tom dělá: NBC
O co půjde: Moc toho zatím nevíme, ale muž, kterého propustili z vězení, má dohlížet na mladou dívku s nadlidskými schopnostmi, které se u ní ale teprve rozvíjí a nikdo neví, co od ní čekat. Režisér třetího Pottera a Potomků lidí za kamerou, J.J. Abrams jako producent a Kyle MacLachlan v hlavní roli. Sem s tím! (Mr. Hlad)

Název: Beverly Hills Cop
Kdo u toho je: Brandon T. Jackson, Kevin Pollak, Barry Sonnenfeld, Shawn Ryan
Kdo na tom dělá: CBS
O co půjde: Legendární Policajt v Beverly Hills zestárnul, a tak dostane prostor jeho syn. Brandon T. Jackson z Tropické bouře se bude pokoušet vymanit z tatíkova stínu, občas prý zaskočí i Murphyho parťák Judge Reinhold a všemu bude šéfovat Shawn Ryan, tvůrce vynikajícího policejního seriálu Shield. A o pilot se postará režisér Mužů v černém Barry Sonnenfeld. (Mr. Hlad)

 

Název: The Blacklist
Kdo u toho je: James Spader, Harry Lennix, Megan Boone
Kdo na tom dělá: NBC
O co půjde: James Spader si tu zahraje bývalého člena vojenské tajné služby, z něhož se stal nejnebezpečnější zločinec na světě. Teď se rozhodl napráskat FBI všechny své kolegy, ale má jednu podmínku. Musí mu s tím pomáhat mladá agentka, se kterou zdánlivě nemá vůbec nic společného. (Mr. Hlad)

Název: Blink
Kdo u toho je: John Benjamin Hickey, Michael Weston, Johnny Simmons
Kdo na tom dělá: CW
O co půjde: Humorné drama o chlapíkovi, který pevnou rukou šéfoval své rodině, ale po autonehodě skončil víceméně v komatu. Nemůže chodit ani mluvit, ale všechno okolo sebe slyší a vnitřním hlasem komentuje. Máme se dočkat i nějakých fantasy sekvencí. (Mr. Hlad)

Název: Bloodlines
Kdo u toho je: Jonathan Banks, KaDee Strickland, Tom Everet Scott, Peter Berg
Kdo na tom dělá: NBC
O co půjde: Režisér Bitevní lodě, Království a Vítejte v džungli chystá béčkový thriller ve stylu Kill Bill o dívce, která byla jako sirotek vychována tajuplným Číňanem k tomu, aby zabila svou vlastní matku. Na světě totiž po celé generace zuří válka dvou klanů žoldáků a zabijáků a maminka jednomu z nich šéfuje. Pokud tedy holka chce normální život, musí si ho vystřílet. (Mr. Hlad)

 

Název: Boomerang
Kdo u toho je: Felicity Huffman, Anthony LaPaglia, John Wells, Davey Holmes
Kdo na tom dělá: FOX
O co půjde: Klasické rodinné drama ozvláštněné o jeden malý detail. Táta není účetní a máma není žena v domácnosti, ale oba pracují pro vládu jako zabijáci. A podobně na tom jsou vlastně úplně všichni příbuzní. (Mr. Hlad)

Název: Buda Bridge
Kdo u toho je: Michael Mann, Mark Johnson, Michael R. Roskam
Kdo na tom dělá: HBO
O co půjde: Projekt, o kterém se vlastní ví celkem kulový. V seriálu bychom se ale každopádně měli podívat do blízké budoucnosti, v níž se střetnou brutální zločiny s neznámou vědou. No jak říkám, víme prd. Produkčně je ovšem pod touto velkou neznámou podepsaný věhlasný režisér Michael Mann, jenž si projekty vybírat rozhodně umí. (Spooner)

Strana 1 z 5

1 2 3 4 5