Že má Česká televize na příští rok velké seriálové plány, už od nás víte. Naše veřejnoprávní stanice ovšem nežije jen ze seriálů a svoji domácí tvorbu hodně posiluje také televizními filmy. A není tedy žádným překvapením, že bude v tomto trendu pokračovat i příští rok. Ve svých chystaných projektech se pak Jednička zaměří hlavně na starý a bohužel ne zas tak dobrý časy. Na co konkrétně se můžeme těšit?

Osmy – Televizní komedie z pera Marka Epsteina a režiséra Jiřího Stracha, kteří už jsou spolu podepsáni například pod pohádkou Šťastný smolař. Jejich nový projekt bude vyprávět o úředníkovi (Ivan Trojan), jenž omylem podepíše Chartu 77 a stane se tak pro ostatní hrdinou.

Piknik – Film od tvůrců Zdivočelé země, v němž se sejde osm bývalých politických vězňů, aby pokecali o starých časech a dozvěděli se řadu šokujících odhalení. V hlavních rolích se představí například Petr Kostka, Luděk Munzar nebo Jan Tříska.

Na druhý pohled – Televizní drama bude pojednávat o dvou bratrech, z nichž jeden byl odsouzen za vraždu a nyní se vrací z vězení. Hlavní role ztvární David Matásek a Tomáš Dastlík. Režie se ujme Petr Nikolaev.

Poslední cyklista – Dvoudílný film a další ne příliš veselý pohled do minulosti nám přinese Tomáš Töpfer, nezvykle z pozice scénáristy. Snímek bude vyprávět o židovských manželech, kteří v roce 1933 adoptovali dítě z křesťanského sirotčince.

Křesadlo – Pohádková komedie od režiséra Zdeňka Zelenky na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena.

Jaký film vás nejvíc zaujal?