Studio Marvel momentálně jede na plný plyn. Jejich poslední filmy vyždímaly z diváků přes miliardu dollarů a se svými budoucími filmovými plány rozhodně netroškaří. Není proto divu, že své komiksové impérium momentálně přesouvají také do televize. V napjatě očekávaném seriálu Agents of SHIELD tak budeme sledovat osudy vzkříšeného oblíbence agenta Coulsona a jeho nového týmu, který bude bojovat proti novým hrozbám. Celé to pak bude mít na starosti samotný Joss Whedon. Ano, těšíme se moc. I na nováčky.

Agenta Phila Coulsona si pochopitelně zahraje Clark Gregg. V Avengers to s ním nevypadalo dobře a i když svou smrt rozchodil, prý ho celý zážitek hodně změnil. Ming-Na nafasovala roli zkušené Melindy May, bývalé agentky z terénu, která vyměnila bitky a přestřelky za práci u stolu. Coulson ji ale ukecal k návratu. Podle všeho půjde o týmovou drsňačku.

Chloe Bennet čeká role hackerky Sky. Herečka tvrdí, že to nebude klasický geek a že její hrdince nedělá problém komunikovat s ostatními lidmi. Žádný Sheldon. Agenta Granta Warda hraje Brett Dalton. Údajně půjde o moderní verzi MacGyvera, poradí si v každé situaci a tvůrci o něm mluví jako o živém švýcarském noži. S lidmi ale moc nevychází.

Technologickou podporu budou mít na starost Leo FItz a Jemma Simmons. Profíci přes počítače, vědu a vynálezy, které by složily k zemi i Iron Mana. Spolupracují už spoustu let, takže se občas chovají skoro jak manželský pár. Zahrají si je Ian De Caestecker a Elizabeth Henstridge.

No a aby toho nebylo málo, tady máte ještě nový trailer. Premiéra je přesně za měsíc, 24. září.