O celebritách vás na TVZone informujeme pravidelně. Opravdu je ale znáte? Víte, jak se jmenují? A teď nemáme na mysli jejich vymazlená umělecká jména, ale ta skutečná. Jména, se kterými opustily porodnice (tedy pokud rodiče nebyli nerozhodní). Zkuste uhádnout na základě popisků jména celebrit. Všechny určitě znáte.

(Po kliknutí na obrázky se vám zobrazí neupravená fotka.)

Mark Sinclair Vincent

Narodil se v New Yorku. Jeho matka byla astroložka a psycholožka, otčím pracoval jako učitel herectví a manažer divadla. První roli získal v pouhých sedmi letech. Jeho casting do hry Dinosaur Door byl však poněkud neobvyklý. Poté, co se s bratrem a několika kamarády vloupal do Theater for the New City, jim režisér divadla, jenž je načapal, rozdal scénáře a místo toho, aby zavolal policii, jim nabídl role ve své hře. Své jméno si změnil v době, kdy pracoval jako vyhazovač v nočním klubu. Díky svému multikulturnímu původu měl problém se sháněním rolí, říkal proto o sobě, že je mužem mnoha tváří. Na základě svých zkušeností pak napsal a zrežíroval vlastní film pojednávající o herci, kterému se nedaří prorazit. Díky němu pak dostal roli v Zachraňte vojína Ryana.

Michael John Douglas

 

Narodil se v Pensylvánii, kde také se svými šesti sourozenci vyrůstal. Nejprve to zkoušel jako stand-up komik, ale to se příliš nepovedlo. Přivedlo ho to však do televize, kde začal pracovat jako kameraman pro pittsburghskou stanici WQED. Zde se také poprvé objevil před kamerou. I když šlo o pouhé štěky v nevýznamných pořadech, hraní se mu zalíbilo a s několika zkušenostmi z divadla se vydal zkusit štěstí do Los Angeles. A to se mu vyplatilo. Po pár menších rolích se setkal s Timem Burtonem a ten mu zajistil práci na několik dalších let.

Krishna Pandit Bhanji

Díky jeho rodnému jménu byste asi netipovali, že tenhle potomek anglické herečky a indického doktora narozeném v Keni, jehož dědeček byl obchodníkem s kořením v Zanzibaru, se narodil v severním Yorkshiru. Už během studiích na univerzitě hrál v amatérském divadle v Manchesteru. Odtud se vypracoval až do Aldwych Theatre v Londýně, kde si ho všiml manažer a producent Dick James, který mu nabídl, že z něho udělá popovou hvězdu. Bhanji se však rozhodl přidat s ke Královské shakespearovské společnosti. Poté přišla Broadway, až se nakonec dostal k filmu a televizi. Začínal, jako mnoho jiných, v seriálech. A mnoho vedlejší rolích ve filmech konečně prorazil ztvárněním jedné z nejvýznamnějších osobností indické historie.

Eric Marlon Bishop

 

Krátce poté, co se Eric narodil, byl adoptován a vychován matčinými nevlastními rodiči. Vyrůstal v černošské čtvrti texaského města Terrell, kde byla silně zakořeněna rasová segregace. V mládí si přivydělával jako pianista a sbormistr v místním baptistickém kostele. V roce 1989 ho přítelkyně vyhecovala, ať zkusí stand-up. Jakmile zjistil, že jako první chodí na řadu ženy, změnil si křestní jméno a příjmení vybral jako poctu slavnému komikovi. Komedii se věnoval i nadále a jeho první role byly ve skečích. Odtud už to byl jen malý krůček k vlastnímu sitcomu a k filmu. Na hudbu také nezanevřel a vystupoval s mnoha slavnými hudebníky. Jednoho si dokonce zahrál.

Margaret Mary Emily Hyra

 

Margaret se narodila do učitelské rodiny, bylo by tak jen logické, aby se téhle profesi věnovala i ona. Její matka však hrála v reklamě a dokonce chvíli pracovala i jako asistentka režiséra castingu a od té doby svou dceru nabádala k tomu, aby studovala herectví. Během studií na univerzitě si přivydělávala hraním v reklamách a už tehdy se dostala k mnoha vedlejším rolím v televizi i ve filmu. To také zapříčinilo jejích odchod ze školy pouhý semestr před promocí. Vrchol její kariéry přichází v devadesátých letech, kdy se stává nekorunovanou královnou romantických filmů.

Julie Anne Smith

 

Narodila se na vojenské základně Fort Bragg v Severní Karolíně. Její otec byl výsadkář, což mělo za následek, že se v dětství musela s rodinou často stěhovat. V šestnácti ji otcova profese dovedla až do německého Frankfurtu, kde studovala střední školu a plánovala, že se stane doktorkou. O hraní sice nikdy nepřemýšlela, ale dovadla ji k tomu láska ke knihám. Na škole se tak objevila v několika hrách. Její učitel angličtiny ji pak přesvědčil, aby se i nadále věnovala divadlu. Rodiče ji podporovali, ale chtěli, aby nejprve vystudovala vysokou školu. Tak se také stalo a v roce 1983 získala titul BFA (bakalář umění). Po škole se přestěhovala do New Yorku, kde pracovala jako servírka, změnila si jméno a její první role v telenovele na sebe nenechala dlouho čekat. Za svou kariéru se musela vyhýbat kulkám nájemných vrahů, setkala se s dinosaury a dokonce o ní snil jeden z nejznámějších filmových bowlerů. 

Maurice Joseph Micklewhite

 

Do prosté rodiny kuchařky a dělníka na rybím trhu se narodil Maurice Joseph Micklewhite v roce 1933 v Londýně. Po škole chvíli pracoval jako poslíček pro filmovou společnost na Victoria Street a pro Jaye Lewise. V letech 1952 – 1954 sloužil v armádě a dokonce se zúčastnil Korejské války. K herectví se dostal už ve dvaceti, kdy odpověděl na inzerát hledající asistenta technického ředitele divadla, přičemž mu bylo nabídnuto i pár drobných rolí. Časem si změnil jméno na Michael Scott, ale jeho agent mu nařídil další změnu, protože jeden Michael Scott už v Londýně hrál. Maurice se tak v telefonní budce rozhlížel po okolí, až narazil na to pravé a jediné jméno. Objevil se v mnoha válečných filmech, před pár lety se coby důchodce rozhodl vyčistit svou čtvrť od grázlů a jsou i tací, kteří si ho dokážou představit pouze jako komorníka.

Caryn Elaine Johnson

 

Některé zdroje uvádějí, že se narodila v roce 1949, jiné zase tvrdí, že to bylo o šest let později. Caryn Elaine Johnsonová se každopádně narodila zdravotní sestře a knězi. Otec je však opustil a ona zůstala s matkou sama. Na tradiční vzdělání moc nedala, o čemž svědčí fakt, že nedokončila střední školu. Nikdo se pak nemůže divit, že jednu dobu se dokonce živila jako operátorka erotické linky. Své nové křestní jméno si zvolila po prdícím polštářku/pytlíku. A aby se stala opravdovou hvězdou, nemohla mít obyčejné příjmení Johnson, chtělo to něco židovského. Jako mnoho jiných herců, i ona začínala v divadle, ovšem to její bylo ve Východním Německů, kam také čas od času něco propašovala pro své kolegy. V roce 1984 si jí na Broadway v její one-woman show všimnul Steven Spielberg a obsadil ji do svého připravovaného snímku. Po boku Danny Glovera tak začala její filmová kariéra.

Ilyena Lydia Vasilievna Mironoff

 

Jméno téměř jak z carské rodiny. Pokud byste tipovali, že má tahle herečka předky s modrou krví, nebyli byste zas tak daleko od pravdy. Její dědeček, carský aristokrat, během První světové války dojednával v Londýně dodávku zbraní, do vlasti se s nimi už ale nevrátil. Říjnová revoluce ho přinutila i s rodinou emigrovat, a tak už zůstal v Londýně. Ilyena Vasilievna si však na rozdíl od ostatních nezměnila jméno, to za ní v padesátých letech udělal její otec, který před Druhou světovou válkou hrál na housle v Londýnské filharmonickém orchestru a později se stal řidičem taxíku. Její matka pocházela z rodiny řezníků (její dědeček pracoval jako řezník u královny Viktorie) a měla třináct sourozenců. Rodiče chtěli mít z Ilyeny učitelku, to se nepovedlo, protože už v osmnácti se přihlásila do National Youth Theatre a o dva roky později hrála Kleopatru ve hře Antonius a Kleopatra. Přes Královskou shakespearovskou společnost a mnoho dalších divadelních rolí se dostala k filmu a televizi.