Kdo si hraje, nezlobí. Tohle moudré přísloví platí pro každého, herce a herečky nevyjímaje. Co si ale spustí, když mají chvilku a nemusí lítat po place nebo se účastnit povinných promo akcí? Nečekaně to samé co vy nebo já.

Mila Kunis

Možná byste to do ní neřekli, ale Mila Kunis je docela slušná pařanka. Nejenže byla léta téměř až závislá na populárním MMORPG World of Warcraft, se kterým musela přestat, protože ji to až moc začalo nabourávat život, v poslední době si ještě oblíbila střílečku Call of Duty. Hlavně její Nazi zombie mód. World of Warcraft hrál ještě před čtyřmi roky, tedy v domě, kdy chodila s Macaulay Culkinem. Zatímco on už pověsila svá dobrodružství v Azerothu na hřebík, Culkin si prý ještě rád zahraje.

Henry Cavill

Muž z oceli taky patří mezi MMO závisláky, i tady to byl World of Warcraft. Dokonce kvůli němu málem přišel o roli Supermana. Koluje totiž historka, že si takhle večer v klidu raidoval se svými kámoši, zvonil mu telefon a vzhledem k tomu, že na vás při raidu závisí 10–25 lidí, mobil je to poslední, o co se v danou chvíli zajímáte. Až po pár hodinách pak zjistil, že mu volal Zack Snyder s tím, jestli teda bere roli v Muži z oceli. Netřeba snad dodávat, že Cavillovi zatrnulo, když viděl nepřijatý hovor, už si totiž myslel, že ho World of Warcraft připravil o roli.

Cameron Diaz

World of Warcraft do třetice. Cameron Diaz do toho taky pěkně ve spadla. Léta usedala k počítači a Azeroth se stal jejím druhým domovem. Na rozdíl od Mily Kunis a Henryho Cavilla, Diaz se ještě sem tam do hry přihlásí. Rádi byste si s ní zahráli? Tak to máte bohužel smůlu. Jméno realmu a své postavy odmítla sdělit. Chytrá holka, jednak by ten server asi brzo zkolaboval a jednak už by si kvůli neustálému otravování moc nezahrála.

Seth Rogen

U některých celebrit byste to neřekli, u jiných o tom zase nepochybujete. To bude zřejmě i případ Setha Rogena. Mohli byste však tipovat jak dlouho byste chtěli, ale na to, jakou hru hraje, když se u něj doma pořádá nějaká párty, byste stejně nepřišli. Žádné Wii nebo jiná konzole, ale starý automat PlayChoice-10. Podle jeho slov se u téhle klasicky tvoří daleko větší fronty než u kdejaké moderní obývákové krabičky.

Elijah Wood

I Froda bychom si tipnuli na slušného pařana. Nejradši trávil hodiny hraní u sérií Silent Hill a Resident Evil. Kromě toho má rád hry se silným příběh a takové, které se pořádně hýbou kupředu a kde se neustále něco děje. Ale každý hráč potřebuje občas vypnout a jen tak bezmyšlenkovitě třískat do klávesnice, Elijah Wood je na tom stejně. Není tak divu, že si krom svých na příběh bohatých her oblíbil i závodní arkádu Burnout.

Megan Fox

Když už jsem zmínil bušení do klávesnice... že neuhodnete, jakou herní sérii má v oblibě Megan Fox? Tahle dvojnásobná mamina (stále se tomu dá jen stěží uvěřit) vám to v klidu nandá v Mortal Kombat. Takže oprašte komba a fatality, možná budete mít šanci. Ale moc bych tomu nevěřil, Megan to prý vážně umí.

Daniel Craig

A máme tady dalšího závisláka. James Bond přestával vnímat svět okolo, jakmile se připojil ke střílečce Halo. Bylo to ještě v době, kdy chodil se Satsuki Mitchell, tehdy to neměl chudák jednoduché. Musel si pečlivě vybírat, kdy může hrát, protože jeho dnes už expřítelkyně to neměla zrovna v lásce. Jestli právě Craigovo hraní zapříčinilo její titul ex, to bohužel nevíme.

Jodie Foster

Kamarádka Hannibala Lectera vždycky toužila hrát na nějaký hudební nástroj, ale moc dobře ví, že si bude muset vystačit s herectvím. Naštěstí tu však jsou hry, díky nimž se může člověk cítit jako rocková hvězda. Jodie Foster si tak užívá před televizi s plastovou kytarou. Alespoň s hrou Guitar Hero se může trochu přiblížit svému snu o hudebním talentu, i když je to pouhé mačkání barevných tlačítek.

Vin Diesel

Tak zrovna Riddicka by na vášnivého hráče asi moc lidí netipovalo. Někdo ho vidí, jak vysedává ve fitku, jiní si ho zase dokážou představit za volantem nějakého bouráku, ale přiznejte se, kdo z vás si ho umí představit s desetistěnnou kostkou, kusem papíru a s Pánem jeskyně na druhém konci stolu. Ano, Vin Diesel je obrovský fanoušek Dračího doupěte. Dokonce tak velký, že koluje drb, že by snad měl mít někde na těle vytetováno jméno své postavy. A aby toho nebylo málo, tak dokonce vlastní své soukromé vývojářské studio Tigon Studios (The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay).

Víte ještě o jiných celebritách, které si rády něco zahrají? A se kterou byste si nejraději zapařili vy?