Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Nirnaeth
24.04.2014 12:11:24
on-line

Jamie-Cersei:

spoilerMno po nalistování scény v knížce musím říct, že se v knížce choval prakticky stejně jako v seriálu, jen to Cersei jinak přijala. Je to z jeho úhlu pohledu, vyloženě je tam popisované, že se na ni vrhl, že se bránila a že mu to bylo jedno. Akorát v knížce se pak bránit přestala a (asi) si to pak i trochu užila (spíš to IMO dělala, aby jím pak mohla manipulovat), zatímco v seriálu se jí to teda nelíbilo. Její odlišný přístup jde pak dobře vysvětlit právě tím, co psal GRRM v tom odkaze o dva příspěvky níž. V knížce to bylo poprvé, co Jaimeho viděla po jeho návratu do Králova přístaviště, byl pro ni útěchou, nevěděla, jak se v zajetí a na útěku změnil, myslela si, že jí se vším půjde na ruku... V seriálu už byl v hlavním městě podle mě pěkných pár týdnů, Cersei lezl čím dál víc na nervy a chovala se k němu, jako by byl nějaký odpad. Její reakce je tedy nutně jiná.

Jako samozřejmě Jaimeho chování schvalovat nelze, znásilnění to bylo, ale IMO to nebylo vůbec "out of character", jak si někteří stěžují, jeho jednání bylo prakticky stejné jako v knize, kdyby se to v knize Cersei přestalo líbit, pochybuju, že by byl Jaime k zastavení.

Problém je, že spousta lidí má Jaimeho najednou za kladnou postavu, jenže on je pořád dost šedivá postava, žádný černobílý charakter. Tohle byla jedna z jeho nejslabších chvil - mírně řečeno.

A jak se pořád Amíci v komentářích nad tou scénou pohoršují, že ji tam vůbec dávali, tak zjevně sledují špatný seriál. Martin si vždycky zakládal na realističnosti svého pseudostředověkého světa, a to i se všema negativama. Rozhodně mi to nepřijde jako scéna přidaná jen pro "shock value". Podstatně zbytečnější mi přijde řada nahých scén v první řadě, které tam jsou vysloveně jen proto, aby se splnily kvóty nahých prsou a zadků. Uvidíme v příští epizodě, jak to dál ovlivní vztah J a C. Nedivím se, že se k tomu scénáristi ještě nevyjádřili, protože ta vlna hejtu, co se proti tomu v Americe snesla, je pro mě dost trapná.

Moranius
22.04.2014 20:04:03
on-line

Taky mne ta změna moc nepotěšila, ne kvůli Cersei, tu ať si znásilňuje kdo chce, ale Jaime je v knížkách kromě úplného začátku (létající Bran) jeden z největších sympaťáků (+ hlášky má mnohdy lepší, než Tyrion). Tady z něj udělali násilníka celkem zbytečně.

Jorja
22.04.2014 18:40:34
on-line

změny
Tak za mne je ta změna

spoilerdobrovolný sex v knize x znásilnění

docela velký problém, ať si je Cersei kráva, jaká chce, ale na to se asi holky koukají jinak než kluci. A to hlavně, protože režisér řekl, že na konci scény

spoilerje vidět, že ten sex je dobrovolný

což teda nebyl ani náhodou.
Jinak George R.R. Martin se k tomu vyjádřil takto
http://grrm.livejournal.com/367116.html?thread=19030284#t19030284

(=LIFTY=)
21.04.2014 19:26:44
on-line

PhyrexiaN
Mini spoiler kniha:

spoilerneznásilnil, jen ji ojel v Septu zrovna když měla měsíčky... Nezapomenutelná scéna...

Memphis
21.04.2014 19:15:49
on-line

Tywin jede. Na to, jaká to byla v prvních sezonách übersvině, mu docela začínám fandit.

Bylo mi líto, že jsme se nedočkali soudu s Tyrionem, dost jsem se na něj těšil, tak snad příště. Jinak ale opět skvělá epizoda.

do_Od
21.04.2014 19:15:42
on-line

Viz. spoiler

spoilerSlovy Jaimeho, I don't care. Dodalo to Joffreymu pěknou tečku a upřímně, říkal jsem si u toho, že si to ta děfka zaslouží, jen ať jí naloží.Spokojenost, velká.. začínám se čím dál tím víc těšit na finále téhle řady, kde to vše pěkně vyústí.

PhyrexiaN
21.04.2014 19:13:42
on-line

Není zač, já se v tom taky někdy ztrácím, i když u mě je to spíš za mořem u Daenerys. Ale to bude pravděpodobně tím, že mě ta její část nebaví. :)

Davies182
21.04.2014 18:54:26
on-line


Díky za korekci. Předpokládám, že jako pádný důkaz toho, že je v GoTy vážně spousta postav, to bohatě postačuje .

PhyrexiaN
21.04.2014 18:30:09
on-line

Hora - Ohař
S Aryou cestuje Ohař, ne Hora.

Jinak za mě krom Tywina celkem průměrný díl. Plus si z knih moc nepamatuju, že by

spoilerJaime ségru znásilnil.

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.