Obrovským plusem při psaní tohoto článku je skutečnost, že v něm nikomu nemusím zdlouhavě vysvětlovat význam slova maturita. Tedy alespoň v to doufám. Zkoušku dospělosti snad úspěšně složila naprostá většina z nás (a pár našich mladších čtenářů se na ni jistě teprve těší!), přičemž nejinak na tom kdysi pochopitelně byly také hollywoodské celebrity. Dle filmů sice zámořské maturitní plesy působí o něco odvázaněji než trsání s profesory v Lucerně, s fešným oblečením však na tom jsou všichni úplně stejně. Komu to na parketě nesluší, může se rovnou sebrat a jít domů. Takže třeba takový sympaťák jako George Clooney se už na střední vyhazoval od stolu zatraceně těžko... Vítejte v galerii maturiťáku slavných!

Nejdříve se zastavíme u Carrie ze špionážní bomby Homeland. Tahle fotečka dává vzpomenout na Luhrmannovu pecku Romeo a Julie s DiCapriem, a mně dochází, že bych mohl snímek po letech opět zhlédnout...

Ellen DeGeneres moderovala letošní šestaosmdesáté Oscary, na tamním pódiu pak naštěstí vypadala mnohem lépe než na momentce níže. Jó, někdo holt stárne do krásy. To týpkovi Jimmy Fallonovi z populární Tonight Show nejspíš strádání pokročilým věkem nic moc neříká, a navíc si drží perfektní vkus na baby.

Komediální kabrňák Paul Rudd před lety vypadal, že by mohl z fleku utéci na casting Harryho Pottera. A jeho kámoši se tu kupodivu tváří, že s ním byla ohromná prča už v minulém tisíciletí.

Sandra Bullock a její taneční partner si vyměňují zamilované pohledy. Kdyby neznámý mládenec tušil, jaká nakonec z plaché herečky vyroste nádherná květina, pravděpodobně by ji nepustil po zbytek večera. Neznám šmrncovnější padesátnici!

O další lidský zářez z převážně komediálních filmů se stará Lizzy Caplan v bizarním kostýmku, dnes herečku známe hlavně díky výbornému seriálu Masters of Sex. Následující obličej pak pozná zaručeně každý, šprýmař Will Ferrell se totiž už více než třicet let šklebí víceméně stejně.

Černobílá fotografie oscarové Meryl Streep, pospíchající na maturitní ples, připomíná spíše vdavky. Snad je pravá! Nic to ovšem nemění na skutečnosti, že s touhle usměvavou blonďatou mladicí musel na tancovačku chtít jít snad každý, komu v patnácti začal rašit knírek.

Ne, ani tohle není svatební foto. I když je na něm Brad Pitt evidentně šťastnější než na jakékoliv momentce z bulváru, kde byl za poslední léta po boku Angeliny Jolie k vidění. O kousek dál se na vás z obklíčení kámoškami usmívá Portmanovic Natálka. Je tu někdo, komu se jako teenager líbila více než dnes?

Konec má mluvit za vše, takže ano, George Clooney opravdu byl, je, a bude nejsympatičtějším chlápkem na planetě Zemi. Dívka z fotografie si dodnes rve vlasy na hlavě, stále ji totiž nemůže najít v krabicích na půdě a machrovat s ní v kavárně...

Tak co, kdo chce vrátit čas?