Fanoušci často sní, že se jejich nejoblíbenější seriály dají dohromady a jejich hrdinové se potkají, prohodí alespoň pár slov a v tom lepším případě spolu stráví i celou epizodu. V některých případech to vyšlo a vznikly tak crossovery, které potěšily nejednoho diváka.

Jsem do tebe blázen / Show Jerryho Seinfelda

Začneme rovnou u dvou velkých sitcomových hitů. Jak Jsem do tebe blázen, tak Show Jerryho Seinfelda na tom byly podobně. Paul Reiser i Jerry Seinfeld si napsali seriál šitý jim přímo na míru, oba se odehrávaly v New Yorku, oba byly vysílány více méně ve stejných letech a díky několika crossoverům jsou oba ve stejném světě. Kromě toho, že Paul Buchman na ulici potkal Seinfelda a pronásledoval ho přes půl bloku, pořádně si pokecal i s bláznivým Kramerem.

Jsem do tebe blázen / Přátelé

Jednodílné nebo několikadílné crossovery jsou docela běžné, ale aby se postava z jednoho seriálu pravidelně objevovala i v jiném, to už tak časté není. Šáhlou ségru Phoebe znáte zřejmě spíše z Přátel. Její kořeny však sahají právě do Jsem do tebe blázen, kde se objevila poprvé jako servírka v restauraci, kam si Buchmanovi chodili posedět. Ursula tak v každé z 24 epizod, ve kterých zapomínala objednávky svých zákazníků, dokázala rozhodit nejen Paula a Jamie, ale samozřejmě i diváky. Kdo by to byl řekl, že se nakonec stala guvernérkou New Yorku. Samozřejmostí pak byla návštěva Jamie a její kamarádky Fran v kavárně Přátel.

Power Rangers / Teenage Mutant Ninja Turtles

Pokud by se hlasovalo o nejpodivnější crossover, tenhle by se umístil nejspíš hodně vysoko. To si takhle Power Rangers hledí svého, dostávají naloženo od záporáka, když se z ničeho nic objeví pětice zmutovaných želv (ano, pětice, z nějakého důvodu je tam i „ninja želvice“) a svým kamarádům v legínách pomůžou. U tohohle bychom kroutili hlavou i v dětství.

Na zdraví / St. Elsewhere

Další ze sitcomových legend spojila síly s jiným oblíbeným seriálem. Do hospůdky v Bostonu si zašli doktoři z lékařského St. Elsewhere. Samozřejmě se jim dostalo přívětivého uvítání od servírky Carly, která dokáže zpříjemnit večer každému, kdo se jí zrovna nezamlouvá. Doktoři si pak u stolu povídali o práci a životě celkově. Pro nás zřejmě na až zas tak zajímavé setkání, ale v té době se jedna o dva z nejvíce sledovaných seriálů na televizních obrazovkách.

Na zdraví / Křídla

Zatímco St. Elsewhere se k nám nedostalo, druhý seriál, který zkřížil cestu s Na zdraví, se už na našich obrazovkách vysílal. Křídla nepatří ke kdovíjak pamětihodné události, ale v devadesátých letech šlo o celkem solidní podívanou. Různé postavy ze známého baru se v malé letecké společnosti bratrů Hackettových objevili hned několikrát. Nejprve to byla dvojka Cliff Clavin a Norm Peterson a o pár let později se zastavili i manželé Craneovi.

Flintstoneovi / The Jetsons

Jedni žili mezi dinosaury, druzí v budoucnosti. Flintstoneovi měli auto s pohonem na nohy, Jetsonovi létali vesmírnou lodí. Oba seriály patřily ve své době k animované špičce. A oba tyhle fenomény se setkaly v roce 1987 ve filmu The Jetsons Meet the Flintstones, kdy Elroy Jetson zavede svoji rodinu pomocí stroje času k Flintstoneovým, což s sebou samozřejmě přinese řadu komických situací.

Skladiště 13 / Heuréka – město divů

Tohle spojení asi mnoho lidí sledující oba seriály stanice SyFy příliš nepřekvapilo. Městečko plné nadprůměrně inteligentních vědců,vynálezců a všemožných hračiček se nachází ve stejném fikčním světě jako skladiště, jehož útroby skrývají snad ještě více artefaktů než to z Indiana Jonese.A těch propojených epizod bylo hned několik.

Doctor Who / Torchwood / The Sarah Jane Adventures

Tak tohle je takový malý unikát. Na konci čtvrté řady Pána času musí Doctor opět zachránit Zemi před nelítostnými Daleky a samozřejmě na to není sám. Nejen, že se vrátí některé z postav, se kterými jsme se během předchozích sérií už setkali, ale také se objevují  hrdinové ze seriálů Torchwood a The Sarah Jane Adventures. Nejen tohle spojení dělá z finále čtvrté sezóny jeden z nejlepších dílů vůbec.

Akta X / Milénium

Chris Carter je známý především díky Aktům X. Než však vysílal Muldera a Scullyovou na podivná dobrodružství, pátral po záhadách Lance Henriksen v seriálu Milénium, to však bylo zrušeno dřív, než se ho podařilo nějak smysluplně zakončit. Vzhledem k podobnosti obou projektů se Carter rozhodl oba světy spojit a ještě jednou na scénu přivedl bývalého agenta FBI Franka Black, kterému Fox a Dana pomohli vyřešit konspiraci v Miléniu a celému seriálu tak dopřáli důstojné rozloučení.

 

Simpsonovi / Griffinovi

A na konec jeden crossover, který nás teprve čeká. Spojení dvou nejoblíbenějších animovaných seriálů vyhlíží nejeden fanoušek. Ještě si však budeme muset na setkání Simpsonovic rodinky s Griffinovými počkat do září. Epizoda Griffinových s názvem The Simpsons Guy zavede Petera a spol. do Springfieldu, kde se spřátelí s Homerem, Stewie a Bart rozpoutají peklo s kanadskými žertíky, Lisa se pokusí zjistit, jestli je Meg v něčem dobrá a Marge s Lois si taky budou mít o čem povídat. Zůstává tak jediná otázka: je lepší pivo Pawtucket, nebo Duff?