O tom, že momentálně nejnádhernější čtyřiadvacetiletou herečkou v Hollywoodu je Emma Watson, se s námi dlouho hádat nemusíte – je to prostě pravda, a basta. O představitelce kouzelné Hermiony se dále ví, že se ráda aktivně podílí na prosazování genderové rovnosti; na toto téma měla ostatně minulý rok na konferenci OSN velmi chytrý proslov, který oslovil spoustu jejích kolegů z branže. Tím ale příběh zdaleka nekončí. Minulou neděli Emma postovala jeden milý vzkaz na Twitter, ve kterém zčistajasna vyznala lásku Stevu Carellovi. Proč? Za všechno mohly Oscary!

Empatický Carell byl na 87. víkendovém ceremoniálu spatřen s módním doplňkem v podobě manžetového knoflíčku HeForShe, jehož nositelé se ve věci rovnoprávnosti mužů a žen veřejně přiklánějí ke stejnému zohledňovacímu názoru, jaký zastává i iniciativní Watson. No a vzhledem k tomu, že má Hermiona díky našprtané magii oči úplně všude, nemohla hercův vytříbený šatník nadšeně neokomentovat – k čemuž využila onu známou sociální síť. V jejím ručně psaném a následně vyfoceném vzkazu doslova stálo:

Drahý Steve Carelle,

v Malé Miss Sunshine (jednom z mých nejoblíbenějších filmů) jste byl naprosto geniální, po Zprávařovi se do Vás bezhlavě zabouchnul můj bratr, po zhlédnutí Bláznivé, zatracené lásky jsem se za Vás chtěla vdát nebo být aspoň adoptována, v Nezapomenutelných prázdninách jsem Vás díky Vaší postavě nenáviděla, no a naposledy jste mi ve Foxcatcherovi svým úžasným herectvím vytřel zrak. A teď nosíte manžetový knoflíček HeForShe, abyste podpořil genderovou rovnost. Více hrdá být nemohu. Děkuji Vám.

S láskou, Emma

Na což Steve promptně a zároveň ve stručnosti odpověděl, že také děkuje, a že názor podpořil s hrdostí v srdci. Co k tomu dodat? Inu, říká se, že radost dokáží často udělat i naprosté maličkosti. Něco na tom bude, nemyslíte?