To to zase rychle uteklo co? Tradiční roční desetidílná dávka televizního fenoménu Hra o trůny stačila uplynout dříve, než stačíte říct Dracarys, a nás už za pár hodin čeká horečně očekávaná finálová epizoda. Proč si ale napjaté čekání na, doufejme, řádně mrazivý a epický finiš nezpříjemnit něčím odlehčenějším? Rozhodli jsme se proto pro vás po čase zase prozkoumat všelijaké Twittery a Instagramy a nabídnout vám rychlý náhled do toho, jak to vypadalo v zákulisí oceňovaného megahitu během natáčení páté, a v některých výjimkách i během čtvrté, řady. Vládne alespoň na place seriálu dobrá nálada? Co dělají televizní hvězdy v čase dovolených?

Začneme ovšem pěkně zostra a ihned se koukneme na zoubek sekvenci, z které nám před dvěma týdny padala čelist a běželi jsem si po ní vyměnit spodní prádlo. Ano, bitva na Tvrdodomově byla fakt nářez a mrazí nás z ní ještě teď. Natáčení bitvy si však jeho účastníci uměli docela zpříjemnit a byl zde čas na veselé skupinové fotky…

… i netradiční selfíčko.

Jednoho z herců, byste ale při čekání na záchod nebo při odchodu z vašeho karavanu asi potkat nechtěli.

Teď ale pro změnu zavítáme do malinko teplejších krajin, kde nás přivítá Daenerys, Tyrion, Daario….ale počkat? Tyhle ksichty jsou nějaký divný. Jedná se totiž o dubléry známých tváří, kteří se připravují na scénu v aréně.

Ostatně, sexy náhradnice naší matky draků, modelka Rosie Mac, se fotkami ve slavném kostýmu chlubí celkem často. A skoro si to říká o zmrtvýchvstání bitvy buchet.

 

Ale vážně, která u vás vítězí? Originál, nebo záskok?

No nic, raději zpátky k fotkám ze zákulisí. Zde se nás Nikolaj Coster-Waldau snaží přesvědčit, že sžít se s novou rukou je opravdu těžké.

 
Sophie Turner aka Sansa se zase stará o to, aby lidé ze Zimohradu měli v očekávané zimě co žrát.

Ve volných chvílích se pak tulí ke své seriálové ségře a ve skutečnosti hodně velké kámošce Maisie Williams…

… a snaží se nás marně přesvědčit, že mezi ní a nenáviděným Ramsayem je i přes nějaké patálie v ložnici vše v naprostém pořádku.

Jenže ani přes kámošení se Stephenem “Stannisem“ Dillanem se Iwan Rheon pozice nejnenáviděnější postavy seriálu jen tak nezbaví. I když, zrovna Stannis mu už začíná šlapat na paty.

To nás nenápadně přivádí k další dojemné fotce, tentokrát mezi malou Shireen s Davosem. Zdánlivá pohoda pak zatím vládne i u Leny Headey, která si svou mrchu Cersei pořád dokáže patřičně užít.

 
I když to víno už jí asi malinko stoupá do hlavy.

Předpokládám ovšem, že už jste z těch fotek ze zákulisí malinko unavení. Koukneme se tedy radši, co dělají známé ksichty v době, kdy zrovna nemusí kout pikle a zabíjet další oblíbené charaktery. Peter Dinklage s Iainem Glenem si tak po náročném cestování před kamerou nejspíš padli do noty.

Doufejme, že dal představitel Joraha u společné večeře Tyrionovi i nějakou tu radu ohledně rodičovství. Evidentně by se mu hodila.

Gwendoline Christie alias Brienne si konečně oddechla po všem tom hledání ztracených Starků a vyjela na zaslouženou dovolenou.

Maisie Williams mezitím zkouší zážitky, která ani v Braavosu nezažije.

A Emilia Clarke pro změnu dokáže se smíchem ocenit všechny komediální kopie. I tu nejslavnější v podání Kristen Wiig.

Její seriálová sexy podržtaška Nathalie Emmanuel toho pak využívá a na Železný trůn si sedá jako první.

A co dělá ve volnu ženský idol Kit Harrington? Ten to chudák dostává za naivitu Jona Sněha sežrat prakticky všude.

Ale teď už zapomeňte na televizní zimu od HBO a vyražte ven, protože jak říkají ségry Starkovic…

Nebojte, obě slečny už mají osmnácté narozeniny nějaký čas za sebou. Ano, ten čas opravdu letí. Takže zdar zítra u finále.