Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Svarec
06.07.2016 11:57:58
on-line

5/10
Takhle promrhaný potenciál jsem ještě neviděl. Námět je vynikající, ale prakticky všechno ostatní je jenom horší kopírka Castla. Největšími slabinami jsou nudné a schématické detektivní zápletky, které jako by snad vyplivnul nějaký generátor, a pak hlavní postava, která je sice obsazená dobře, ale napsaná už mnohem hůř. Zatímco Castle je blázen, ale v dobrém slova smyslu a člověk ho díky tomu miluje, Lucifer v mnoha situacích musí z pohledu dalších (lidských) postav vypadat jako regulérní šílenec a jeblej magor, se kterým by žádná soudná osoba nechtěla nic mít, ale z nějakého důvodu ho každej žere. Prvních pár dílů mě ještě docela bavilo, ale postupem času to bylo horší a horší a poslední díly jsem dokoukal se sebezapřením. Uvidím, jestli dám šanci druhé sérii.

do_Od
15.08.2015 12:27:44
on-line

První sešit zatím, druhý už mám koupený ale ještě jsem se k němu nedostal. Ale zaujalo mě to hned první částí.

Sam.Vimes
13.08.2015 19:22:04
on-line

PetrM - to s Castlem je trefný, já jsem to psal i MZ, že bych Lucifera popsal jako mix Castla a Constantina.
Obávám se že ty detektivní zápletky budou právě někde na úrovni slabších dílů Castla a holt to bude muset být dostatečně stylový a nahláškovaný, aby to stálo za koukání.

do_Od - kolik toho máš přečteného? Já zatím po Exodus, až bude čas tak dám ještě Vlka a pak popřemýšlím jestli čekat na česká vydání nebo to dorazit digitálně...

do_Od
13.08.2015 18:32:49
on-line

Taky se toho bojím. Ale doufám.

PetrM
13.08.2015 17:38:27
on-line

Občas se mezi lidi dostanou kopie pilotů, které stanice posílají v předstihu různým recenzentům, aby měly zajištěnou publicitu v době premiéry, ale protože má být Lucifer nasazený až na jaře, asi prostě jenom unikla ta kopie pilotu na základě které stanice ten seriál v květnu objednala.
Jinak hlavní dvojice dobrá, chemie funguje, ale zápletka nestála za nic a bojím se toho, že prostě chtějí kopii Castla - znuděný chlap radši místo sbírání pivních tácků vyšetřuje vraždy. Je vtpné, že se ďábel tak nudil v pekle, až to zapíchl a ... nudí se pořád stejně. Prostě motivace jak trám

Sam.Vimes
13.08.2015 14:33:17
on-line

Zajímalo by mě jak je to ve skutečnosti s těmi "úniky" pilotů, protože je dostáváme až podezřele pravidelně

Znalost komiksu je spíše přítěží a pořád mě trochu mrzí že to vydávají za adaptaci, i když je styčných ploch jen minumum... ale když jsem tohle překousnul, nakonec je první díl docela fajn a k Tomu Ellisovi (vzhedem k tomu že je to stejně úplně jiná postava než Careyho Lucifer) nemám výhrady.
Hudba byla super, jen se bojím že to do dalších dílů nevydrží.

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.