A už jsme u konce. Naše série výročních topek je prakticky v cílové čáře, a tak je na čase přijít na závěr s malinko odlehčenějším tématem. Ano, naše redakce se pořád skládá jen z mužského osazenstva a i když bychom seriály rádi hodnotili pouze podle jejich kvalit, sem tam se najde ještě jeden element, díky němuž občas koukáme i na ten sebeblbější kousek. Jedná se samozřejmě o herečky, která nás okouzlí svým cute vzhledem, kombinací sexy zevnějšku a těch správných vlastností, nebo snad jen párem jejich velkých…ehm očí. Každý z nás má svá měřítka možná trochu jiná, pořád se ovšem jedná o holky, jež jsou často vlhkým snem všech geeků a my bychom je chtěli mít ihned doma. A jako každoročně, i loni bylo v bedně z čeho vybírat a půvabných exemplářů, jimž bychom na místě podlehli, se pořád najde nespočítaně a mohli bychom z nich vybírat do nekonečna. I přesto jsme ale dali dohromady pětici, která si nás letos získala nejvíce.

4. - 5. Ruth Wilson z The Affair
Taky u modelek a hereček často nesnášíte ona laškovně pootevřená ústa a zdvihnutý horní rtík, odhalující bezchybná běloskvoucí zubiska? Tak přesně tohle u špinavé zrzky Ruth Wilson neplatí. Šmrncovní herečka je i ve druhé sezóně oceňovaného seriálu o dospělácích a jejich milostných pletkách tou zdaleka největší castingovou trefou. Ruthina Alison si zde vyzkouší tolik šatů, halenek, triček, kraťásků, svetrů, plavek a pyžámek, až má divák po několika málo epizodách pocit, že snad s oblíbenou postavou dlouhodobě žije on sám, nikoli Dominic West aka Noah Solloway. Tahle seriálová láska není platonická, prostě to tam je. Nelze nemilovat, nelze emocionálně neprožívat, nelze krotit vlastní svlečené představy. Jediná seriálová nevěra, kterou schvaluje i ten nejčestnější chlap na světě! Chceme dalších padesát tisíc řad. (Davies182)

4. - 5. Lola Kirke z Mozart in the Jungle
Lola Kirke, dcera bubeníka z Bad Company a mladší sestra Jemimy Kirke z Girls, ještě nestihla naplno zazářit, zatím se objevila třeba ve filmech Mistress America či Free the Nipple (!), mihla se v pilotu Pozůstalých a ve Fincherově Zmizelé, její nejvýraznější role ale přišla se seriálem Mozart in the Jungle. V téhle pohodové dramedy z prostředí newyorského symfonického orchestru hraje mladou talentovanou hobojistku a je divákovi okouzlující průvodkyní po světě vážné hudby a všech jejích nevážných stránkách. Motto seriálu je sex, drogy a vážná hudba, takže o zábavu je rozhodně postaráno. Lola Kirke je milá, je křehká, je krásná a v kombinaci s image holky od vedle ji prostě chci domů. Anebo aspoň jako cenu útěchy co nejvíc dalších řad Mozart in the Jungle. (Sam.Vimes)

3. Melissa Benoist ze Supergirl
Dobře. Něco bych vám teď asi měl říct. Možná už to i tušíte. Zkrátka.. jde o to.. fajn! Sice zcela platonicky, ale zato naprosto bezmezně tuhle holku miluju. Já vím, že je to na první pohled hrozný střevo, o nějakém sex symbolu se tady nedá vůbec mluvit a co se jejích rolí týče, zatím to taky není žádná výhra (až na Supergirl, samozřejmě), ale to mi stejnak nebrání v tom, abych teď nahlas prohlásil, že Melissa Benoist je přesně tou holkou od vedle, kterou byste si přáli za nejlepší kamarádku a zároveň budoucí matku vašich dětí. Má všechno. Roztomilý kukuč, sluší jí to v brýlích i svetřících, vypadá inteligentně, sympaticky a často se usmívá, je to od pohledu prostě hrozně super dívka. A naštěstí jsem nebyl jediný, kdo si to myslel. Takže i přes to, že to na první místo letos nestačilo, ti rozumní geekové v čele se mnou se snad shodnou, že je nakonec ta třetí pozice zcela zasloužená. Tedy alespoň oficiálně. Neoficiálně jseš jednička, Melisso! A teď mě omluvte, jdu okamžitě hodit nějakou kočku na strom. (do_Od)

2. Rachael Taylor z Jessicy Jones
Sexy Australance Rachael Taylor se léta lepila smůla na paty. V prvních Transformerech byla zastíněna křivkami Megan Fox a ani její ušní bubínky ničící švédský akcent a postava perfektně zmalované hackerky jí příliš nepomohly. Ani v dalších letech se jí příliš nedařilo a objevovala se v podstatě jen v samých televizních srágorách typu 666 Park Avenue či remaku Charlieho Andílků. Až nyní se ovšem dočkala pořádného seriálového zářezu a konečně se stala tím pravým snem každého druhého diváka. Jako nejlepší kámoška comicsové ranařky Jessicy Jones totiž předvedla ten správný mix parťačky do nepohody, jež chce titulní hrdince za každou cenu pomoci. I přes všechny lekce bojových umění je stále spíše křehkou ženou, která vás díky neodolatelnému úsměvu a sympatickému charakteru osloví na těch správných místech. A její postavička bývalé tasmánské modelky samozřejmě také není k zahození. Zkrátka a dobře byste ji nejraději ochránili sami. Titulní Krysten Ritter tak možná budete celou řadu fandit, právě sympatická bloncka nás však překvapivě okouzlila ještě o něco více. (Spooner)

1. Emily Beecham z Into the Badlands
A to nejzrzavější jsme si samozřejmě nechali na konec. O Emily Beecham zřejmě většina z vás doteď ani neslyšela, stejně jako o nové akční pecce Into the Badlands. A v obou případech přicházíte o hodně. Už tak povedená novinka plná vypiplaných bojových scén tak obsahuje neskutečně půvabnou třešničku na dortu právě v podobě neodolatelné krásky z Manchesteru. Stačí totiž, aby se Emily párkrát objevila v přiléhavých černých kostýmcích, začala se ve velkém ohánět svými meči či jiným poblíž ležícím náčiním, vytasila svůj britský přízvuk a už by se od ní polovina mužského publika nechala klidně bičovat.  Co na plat, že její záporačka Vdova by nejraději vyhladila všechnu mužskou populaci a podobné praktiky by od ní asi žádný chlap nepřežil. I pouhých pět minut po jejím boku by však vedle vášnivé Emily jistě stálo za to. Televizní svět je tedy díky této drsňace, jež má navíc v seriálu po svém boku armádu mladých sličných bojovnic, zase bohatší o jednu žhavou zrzku, která se nám v bedně jen tak neokouká. Pokud jste tedy potřebovali jediný důvod, proč Into the Badlands začít sledovat, tady ho máte. Děláš si poznámky Tede, že jo? (Spooner)

A jaké další slečny z televize stojí za to ihned začít googlit? Vašemu oku by jistě neměla uniknout ani Alycia Debnam-Carey z Fear the Walking Dead či teen hitu The 100, Natalie Dormer ze Hry o Trůny, královská mrcha Mallory Jansen z ulítlého Galavanta, Karla Souza z Vražedných práv či barmanka Tessa Ferrer ze sitcomu You´re the Worst. A nesmíme zapomínat ani na holky z comicsového písečku v čele s Chloe Bennet a Adrianne Palicki z Agentů SHIELD, Flashovu novou parťačkou Shantel VanSanten či stále neodolatelnou agentkou Carterovou Hayley Attwell a Deborah Ann Woll z Daredevila. A takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho.

Které seriálové krásky vás v roce 2015 okouzlily nejvíce?

Hlasování se účastnili podle abecedy redaktoři: Davies182, do_Od, KarelR, Krasa, Sam.Vimes a Spooner.