Náš oblíbený televizní zpravodaj John Oliver se již za pár dní vrací na obrazovky s třetí sérií svého pořadu Last Week Tonight. Čekání si zatím můžeme zkrátit připomenutím toho nejlepšího, co se urodilo v druhé sérii. Výběr to rozhodně není definitivní, dalších výborných segmentů by se našlo mraky, tak se o své oblíbené neváhejte podělit v diskuzi.


Televizní kazatelé
John Oliver se tady strefuje do pochybných církví a jejich ještě pochybnějšího finančního zákulisí. Korunuje to pak jedním ze svých dosud nejvelkolepějších kousků – aby dokázal absurditu systému, založí si vlastní církev.


FIFA
Oliver (nikoliv poprvé ani naposled) cupuje na kousky Mezinárodní federaci fotbalových asociací a jejího prezidenta Seppa Blattera a pak učiní jejím sponzorům šokující nabídku, pokud Blatter odejde nebo bude odejit…

 

FIFA ještě jednou
…nabídku, kterou zanedlouho bude muset splnit! John Oliver je muž svého slova a tak podstoupí i nepopsatelný horor v podobě nápoje Bud Light Lime.

 

Oliver na 15 způsobů
Místo jednoho patnáctiminutového tématu tentokrát dojde na patnáct témat v jediné minutě. Pravda, novinařina trochu utrpěla, zábavné je to ale pořád stejně.


Ztracené grafiky
Oliver své reportáže prokládá ilustračními fotkami a fotomontážemi, ne všechny připravené obrázky se však nakonec dostanou na obrazovku. Tady se můžeme podívat na výběr toho nejlepšího z podlahy střižny a stojí to za to.


Divnější než pravda
Sto a jedna historická lež, která nechává v prachu za sebou všechny možné konspirační teorie a bulvární články na motivy „vědci zjistili, že…“

 

Edward Snowden
Spolu s výše zmíněnou církví jeden z nejlepších momentů loňské série – John Oliver se vydává na napůl utajenou výpravu do Ruska, aby natočil jedinečný rozhovor s Edwardem Snowdenem o tom, co všechno ví americká vláda o svých občanech. Mix semi-infantilního humoru a mrazivých fakt, přesně v duchu Last Week Tonight.