Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


TedGeorge
09.03.2016 13:37:48
on-line

Spooner
Super

Memphis
07.03.2016 19:17:42
on-line

do_Od
Reagoval jsem na Mordietha. Sám jsem "objektivně" díky MZ ze svýho slovníku prakticky vyřadil.

FX má teď ale fakt řádně našlápnuto, když člověk ještě připočítá třeba nový American Crime Story.

M.a.t.t.
07.03.2016 11:34:26
on-line

Tiez to vnimam rovnako ako popisuje clanok, ale i ked to asi bude kontroverzny nazor, nijak zasadne mi to nevadi, kedze ostatne podobne televizne stanice prinasaju dostatocne vysoku kvalitu a ich styl mi casto sedi viac.

HastaLaVistaBab
07.03.2016 11:20:23
on-line

True Detective
Dvojka byla jiná, ale stejně vynikající jako jednička. 10/10 první i druhá serie, naprostý top, nechápu co by lidi víc chtěli...

To spíš Hra o trůny poslední serie bohužel dost upadá a jestli ta nadcházející bude stejně o hovnu jako ta poslední, tak potěš koště teda ...

Spooner
07.03.2016 00:18:38
on-line

Chtěl jsem napsat něco obsáhlejšího, ale kolega to řekl prakticky za mě To co píše Mordieth je opravdu hodně obecné a na můj vkus až příliš pesimistické. Ano, celostátní stanice tuto cestu bez výjimky razí a i ta HBO k ní má bohužel asi nakročeno, ale říkat, že dnešní kabelovky a spol. neriskují a pouze se recykluje, je opravdu dosti krátkozraké. Stačí se kouknout na Netlix, nebo mojí čím dál oblíbenější kabelovku FX, která se nebojí zariskovat osobitými komediemi typu You´re the Worst nebo Man Seeking Woman. Ano, nikdy to nebudou divácké hity, ale své fandy si našli docela rychle. Podobné projekty jsou navíc jasným důkazem, že televize rozhodně neupadá, ale naopak je daleko pestřejší a zajímavější, než většina filmové produkce.

do_Od
06.03.2016 23:02:31
on-line

Memphis
Chtěl jsi napsat subjektivně, ne?

Protože jediné objektivní kritérium jsou podle mě peníze, které za daný projekt studio zkásne. A do těch nikdo z nás úplně nevidí.

Jasně, objektivně bude pravděpodobně Game of Thrones TOP seriál. Klidně ale může přijít nějaký joker a říct ti, že je to nekoukatelné bahno. Najednou se ten pohled zkreslí, žejo.

Mám pocit, že Mordieth to bere hodně zobecna. Jasně, kvantita seriálů celým televizním spektrem roste a pakliže bychom to zprůměrovali, kvalita nejspíš i fakticky klesá, ale ! za to můžou spíš celostátní stanice, než-li kabelovky nebo streamovací služby. Faktem je, že ty sklíží v drtivě většině případů (až na smolnou HBO) za své kousky nejen chválu, ale i ocenění a tudíž i peníze. Pointou je, že my se tady na TVzone ani zdaleka celému televiznímu spektru nevěnujeme, důvody si přitom lze vyčíst z toho co jsem napsal výše. Náš pohled je tedy specifičtější a imho tady fakt nenajdeš příliš mnoho lidí, kteří by řekli, že seriálová tvorba aktuálně upadá. Naopak, roste a důkazem budiž třeba jen příliv filmového talentu, který se za poslední roky hned zněkolikanásobil. To není náhoda. Je to kurz.

Jinými slovy, HBO má problém, seriálový svět je ale naprosto v pohodě.

Memphis
06.03.2016 21:46:04
on-line

Mordieth
Mě třeba BB nudilo k smrti, z House of Cards se ve třetí sezoně stala telenovela a TBBT je generickej sitcom od samýho začátku.

Co lze podle tebe objektivně považovat za TOP?

Mordieth
06.03.2016 21:25:17
on-line

Memphis:

I když ve srovnání s průměrem se jedná o to lepší, tak špičky to nedosahuje. Nelze to srovnat s TOP. Taky mám pár oblíbených seriálů, přesto vím, že i když se mi líbí, tak je objektivně nelze považovat za TOP.

Memphis
06.03.2016 20:27:38
on-line

Výbornej článek, Spoonere. Díky.

Myslím, že člověk musel cítit, že to v HBO poslední dobou úplně neklape. O produkčních problémech Westworldu jsem neměl tušení, ale přišlo mi divný, že už se na něj těším nějak dlouho a že je kolem toho kromě jednoho teaseru naprostý ticho.

Co se týče Vinylu, tam je jasně největším problémem přepálenej rozpočet. Za seriálem sice stojí obrovský jména a opravdu se poved, ale co je to platný, když je namířenej na takhle úzkou cílovku. Vidím to na sobě. Já sám sice Vinyl miluju, ale měl bych problém ho doporučit někomu, koho tahle hudba nic neříká - a takových je bohužel naprostá většina. Vinyl není žádná Hra o trůny, House of Cards nebo Bratrstvo neohrožených, aby si tyhle obrovský náklady obhájil. Člověka pak nepřekvapí, že se HBO začne cukat, pokud má financovat další stomilionový projekty, i když jsou pod nima podepsaný lidi jako Fincher.

Mordieth
Nemyslim si, že by to už šlo do kopru. Ne v době, kdy v televizi běží Fargo, Rick & Morty, nebo zrovna Vinyl. Pořád je vůle dělat ambiciózní, originální věci. Na druhou stranu toho teď vzniká tolik, že k jistýmu naředění talentu a kvality dojít musí.

Mordieth
06.03.2016 20:11:21
on-line

Sam.Vimes
Seriály Breaking Bad a Sons of Anarchy už zkončily, stejně tak mnou zmiňována BSG. Jsou i stálice, jako je Hra o trůny, Dům z karet, či BBT, ale ty mají své počátky ještě v "dobrých časech." To, co nově vzniká, nastavené laťky nedosahuje. Community, Daredevil, Mad Men jsou sice lepší, než průměr, ale na špičku nedosahují. Vinil jsem neviděl a Leftovers je děsná konina, nezvládl jsem ani celou první sérii.

The Joker
06.03.2016 19:55:53
on-line

Seriál neuspěje a zmizí. Seriál uspěje a co nejdříve se musí přehoupnout k fan-servisu. To je teď třeba problém House of Cards - není to o ději, ale o tom nechat ty postavy dělat a říkat, co mají fanoušci rádi.

Sam.Vimes
06.03.2016 19:33:53
on-line

Mordieth
Kvantita roste, ale kvalita taky. Možná ne v kategorii (pod)průměrných sitcomů, kriminálek a nemocničních seriálů, tam se točí pořád stejné bláto. Ale Áčková seriálová produkce je čím dál tím lepší, namátkou třeba Breaking Bad, Sons of Anarchy, Community, Daredevil, Leftovers, Mad Men, Vinyl...

Mordieth
06.03.2016 19:28:42
on-line

No, on to není problém jen HBO, ale problém celého seriálového odvětví. Kvantita seriálů roste, ale kvalita klesá. To je dáno třemi základními problémy:

1) Seriály vznikají na základě marketingového průzkumu pod heslem dejme divákovi všechno, co chce. Leč pak to dopadá, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Bylo v něm všechno dobré, ale výsledek nestál za nic. Bohužel tak to je i u seriálů. Tvůrcům do toho kecají kravaťáci od stolu, kteří se opírají o statistiky atd… A i když se pak vezme dobrý nápad, tak je tak zprasen, že si divák říká WTF?! Problém se statistikami a marketingovými průzkumy je ten, že i když vyjde například takovéto rozložení: A: 25 % B: 30 % C: 10 % D: 15 % E: 20 % Tak kravaťák řekne: „Varianta B má nejvíc a to diváci chtějí.“ Sice má pravdu, že to nejžádanější varianta, ale taky to znamená, že 70 % chce něco jiného. Tedy pokud danou variantu nepreferuje většina, tak jsou výsledky k ničemu.

2) Druhým problémem je, že studia nerady riskují. Proto k novým seriálům přistupují způsobem: „Dáme mu jednu sérii a pak se uvidí, zda se chytí.“ I když se seriál chytí, tak pak neví kam dál. Málo kdy sahá vize dál, než za tu jednu sérii a pak se nastavuje a vaří z vody. Kde jsou ty časy, kdy se od začátku počítalo s několika sériemi.

3) Dále pak studia rády sázejí na jistotu a tak recyklují stále stejná témata. Vzniká tak šedá masa průměrných seriálů, které omílají stále to stejné a zkušené divák tak už dopředu může odhadnout, jak se bude děj vyvíjet.

Nedivme se, že jsou diváci poměrně nestálí. Jednak seriálů je tolik, že to člověk s normálním sociálním životem nemůže zkouknout a tak si vybírá. Studio ho naláká na skvělý seriál, na který se člověk těší od jeho oznámení a pak je mu naservírován dort od pejska a kočičky, ze kterého je mu na blití. A i když se jedná o dobrý seriál a divák mu věnuje svoji pozornost a naděje, je zklamán v dalších pokračováních. Studia by se neměla bát riskovat a přestat se snažit vyhovět každému rozmaru diváka a místo toho zkusit nastolit nový trend. Někdy platí, že lidi nevědí, co chtějí, dokud jim to někdo neukáže. Také by měli ukázat, že tomu projektu studio věří a oznámit několik sérii.

To, co píšu je vidět na úspěchu zmiňované hry o trůny, nebo třeba BSG. Byl to velký risk, který vyšel a už od počátku bylo materiálu na několik sérií a děj byl nepředvídatelný. Ano, BSG sice byla předělávka staršího seriálu, ale byla uchopena úplně jinak.

hroubek
06.03.2016 18:57:16
on-line

Krásně napsaný článek, ale smutné čtení.

Spooner
06.03.2016 18:41:28
on-line

Jarrin
O té se bohužel neví prakticky nic. Ostatně, stejně jako na Westworldu na něm dělá Nolan a ten má nejspíš s robo-kovboji tolik práce, že tohle zatím uložil k ledu. Nějaký posun bych asi očekával až po dokončení Westworldu.

Jarrin
06.03.2016 17:53:49
on-line

Nadace
Jak to vlastne vypada s Nadaci? To se taky zrusilo? :/

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.