Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Sam.Vimes
20.03.2016 12:47:34
on-line

Lepší než 3. řada, Kinnaman s manželkou jsou výborní. Jen ten neuzavřený konec netflixovému formátu nesluší.

PetrM
19.03.2016 06:12:20
on-line

Jako předchozí příspěvky - bylo to lepší než třetí řada, ale zdaleka ne tak dobré, jako první dvě.

spoilerEskalovat válku proti teroru těsně před volbami, když proti vám jde dekorovaný mariňák s generálem asi v realitě není nejlepší nápad a jestli to na začátku páté řady vyhraje tak je to další deus ex machina. Taky bylo naprosto nereálné jak ministrině zahraničí ustoupila a podpořila Franka - musela vědět, že si s ní pak Frank bude vytírat zadnici a kdykoli ji může odhodit jak hadr - pokud spálíte mosty, nemůžete čekat odměnu.

IZFNP
18.03.2016 20:35:32
on-line

Pre mňa veľká spokojnosť, 4. séria sa prvým dvom vyrovnala. Od tretiny sezóny sa šlapalo na plný plyn bez toho, aby bol divák zmätený v deji, pri čom využitie mnohých známych postáv z predošlých rokov dalo šťavu všetkým linkám, holt karma je sviňa. Claire a Frank dávajú viac zmysel, keď idú spolu proti všetkým, teda som rada, že seriál sa v ich rozdelení až toľko nemáčal. Nový protivník je dôstojným súperom a záver série rozhodne navnadil. Straty showrunnera sa teda vcelku bojím, snáď sa o rok dočkáme ďalšej vynikajúcej série - nečudovala by som sa, keby poslednej, predsa len to Underwoodovcom nemôže beztrestne prechádzať pridlho.

Hon2ar
18.03.2016 13:40:09
on-line

Za mě tedy spíše zklamání a to z několika důvodů.

1) V podstatě se za celou sérii nestalo nic a série je ukončena před tím nejlepším, tedy před soubojem ve volbách.

2) Frank se dostává do moc velkých akcí, které zkrátka nejsou reálné. Nemůžu si pomoc ale zápletka s Claire

spoilerjako se spolukandidátem

je úplně vycucaná z prstu. Tomu jsme zkrátka věřil méně, než krutému Frankovi v prvních dvou řadách.

3) Hodně se snaží hrát na realističnost, už od třetí řady je zde pomrkávání jako že to je všechno reálný. Viz Petrov aka Putin, AmWorks aka Obama Care a teď ICO aka ISIS. Už The Newsroom ukázal, že není třeba se schovávat a ukázat události a pohled na něj jaký doopravdy je.

4) Boss. Seriál s Kelsey Grammerem jako starostou Chicaga ukázal HoC test z produktivity. Přestože měl Frank větší potenciál (kongres je více než město), ukazuje se, že v Bossovi se mnohem více jelo na pilu a starosta města si i tak může dovolit krutost a bezcitnost a velkou moc zárověň. Navíc Boss zvládnul i celou linku

spoilers atentátem i ženou hlavního hrdiny přebírající moc

dříve a podle mě i lépe.

Navíc je tak nějak vidět. Že tvůrci sice říkali, jak měli všechno dopředu promyšlené, ale přeci jenom trochu vaří z vody. Celkově je z toho poté mix Západního křídla, The Newsroomu a Bosse ve feelingu posledních filmů Davida Finchera.

Nechápejte mě špatně, pořád je to top seriál a za rok tu 5. sérii opět zhltnu během jednoho týdne. Jen si myslím, že zrovna tady byl potenciál i možnosti tvůrců o něco větší.

Memphis
18.03.2016 12:21:48
on-line

Já jsem taky velmi spokojenej. Z toho pitomýho závěru třetí sezony se jim podařilo vybruslit poměrně elegantně a já se bavil od začátku do konce. 8/10

BlackAdder
18.03.2016 10:34:41
on-line

Na infarktovou první a druhou řadu to nemá ani omylem, ale pořád lepší, než ta nuda ze třetí. Taky bych řekl, že o scénáristické berličky se tady hodně opírá a Frank

spoilerze všeho vyvázne celkem bez následků. Byl jsem zklamán, že volby si nechali až do další řady, ale s tím se dá žít.

.

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.