Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 1 – 20 z 23

1 2

FallenMaia
27.04.2016 22:24:32
on-line

Podľa mňa celkom v pohode. Ja som GoT začal pozerať len nedávno. Na HBO chodievali každý deň dva diely za sebou. Predtým ma to nejak nezaujímalo seriály vôbec nepozerávam okrem pár výnimiek, ale povedal som si, že keďže je to fantasy, dám tomu šancu. Všetky časti som dobehol, takže to mám dosť čerstvo v pamäti a myslím že toto je dôstojné pokračovanie. Nemám nič proti. Teším sa na ďalšie diely.

Memphis
27.04.2016 22:05:00
on-line

Teda, uteklo to strašně rychle na to, že se tam až tak moc nestalo. Že je GoT telenovela jsme museli akceptovat už během druhý sezony, ale zase to není nic, s čím by se dobře adaptovaná rodina nedokázala vyrovnat. Vznikají i lepší věci, v rámci možností mě to ale furt baví a zvědavost nedovolí přestat. S06e01 je dobrá, osobně jsem takovou rekapitulaci potřeboval jako sůl.

ji.....pravda
27.04.2016 20:09:07
on-line

2 evedel:
knížky jsou ale taková telenovela, i když knihy jsou trošičku víc fantasy, než seriál, ale na druhou stranu se to těžko posuzuje, některé linky v knihách chybí a naopak, rozhodně cháápu, když tenhle seriál někteří vzdají

martin.pochman
26.04.2016 18:12:34
on-line

Skvelej rozjezd. Za me velka spokojenost. Nekteri asi cekaji Hardhome kazdou epizodu....

evedel
26.04.2016 18:04:51
on-line

Z Got sa stala telenovela s veľkým rozpočtom. Niečo podobné čo sa stalo s TWD len tomu sa rozpočet znížil a zvýšil počet epizód za sériu. Autor recenzie presne trafil klinec po hlavy. Seriál ktoré prvé série som pozrel jedným dychom za týždeň sa dokázal tak zhoršiť že som od štvrtej série na to musel prestať pozerať. Kvalitu to stále má, ale napríklad na Narcos sa to absolútne nechytá. Ak vám stačí nejaká epická bojová scéna, párkrat vlk a drak sa mihnú na obrazovke tak budiš. Seriál stráca na debilných dialógoch (vrchol boli rozhovory medzi Tywinom a Tyrionom, ale tie samozrejme boli podla knižiek), scenári a nelogických rozhodnutiach postáv. Hneď ako boli scénaristi nútený vytvoriť niečo z hlavy, za ukázala ich neschopnosť držať laťku na úrovni spisovateľa.

Nevravím že ja by som to vedel lepšie. Právo na kritiku ale mám lebo domrvili takýto klenot z ktorého spravili dojnú kravu. George dokázal spraviť svet do ktorých vsunul kopec detailov ktoré zaujmu pozornosť človeka na vážne dlho. Pozorný čitateľ si dokáže spojiť veci už dávno predtým než sa stanú.Tvorcovia seriálu na takýto dôležitý aspekt zabudli a aby nebolo málo, myslia si o mne ako (bývalemu) sledovateľovi seriálu že som dementný a potrebujem na začiatku série oprášiť ako sa skončila posledná alebo veci na ktoré má prísť človek sám ukážu priamo. Kde sú času kde sa špekulovalo čo je so Syriom, Benjen...

Maitiky
26.04.2016 17:11:36
on-line

Nuda a šeď
Upřímně závidím těm, kterým připadá nový díl šesté sezóny byť "fajn". Klidně to může být přehnaným hypem a ročním čekáním na novou řadu, ale v tom díle se nic nestalo (resp. nic zajímavého). Naprosto nezajímavá linka s Aryou, Tyrionem, Margery a sourozenci Lannisterovými v King's Landing, předvídané spojení

spoilerBrienne s Lady Sansoumálo úchylný a trestuhodně neakční Ramsay, vyloženě otravná Daenerys (ještě jeden proslov o "v bouři zrozené a královně všeho, co se hýbe" a už to fakt bude přes čáru) a nikam se nehýbající linka na Zdi...

Prostě špatné. Jsem velký fanoušek seriálu, ale takový rozjezd série je skutečně tristní. A argument, že je třeba lidem připomenout, kde se kdo nachází a co zrovna dělá, neobstojí, protože jsme už v šesté sérii. Nikdo se na ten seriál nezačne koukat od šesté série a fanoušci si konec páté série pamatují víc než dobře. Zbytečně přešlapování na místě. Jak již bylo zmíněno pode mnou, smrdí to 80 % konverzace vedoucí nikam a dvěma superdíly. Málo.

hroubek
26.04.2016 16:54:21
on-line

Game of Thrones má hodně rád. Před čtyřmi lety jsem během čtyř měsíců přečetl všechny knihy a fakt jsem si to čtení užíval, jelikož mě autor neustále překvapoval. A to samé teď dělají i tvůrci seriálu. Snaží se překvapovat, kde to jen jde, tvořit můstky, aby se daný svět propojil a nerozpadl. Je to velmi nevděčná práce, jelikož se už nemůžou otrocky držet předlohy a musí něco vymýšlet sami, což jim vždycky fanoušci připomenou. Navíc některé změny jsou opravdu moc hloupé a nelogické.

S06E01 - Dobrá epizoda, která nás znovu uvrtá do děje. Všechno šlape jak má. Prostřihy na postavy a lokace jsou velmi dobře provedené. Dané postavy mají vždy co říci, tedy krom Margaret. To co vidíme není úplně nejlepší, ale na rozjezd je to dost působivé, jako scény na Zdi, setkání Sansy s Brienne, zajímavě vyřešená situace v Dorne, Arya a její nový daredevilovský výcvik a miláček davů Tyrion. Zbytek není špatný jen mě tolik nebavil, Jorah a jeho pátrání, Jaime a Cersei, Boltonové nebo Daenerys. 8/10

Sigi
26.04.2016 13:20:21
on-line

Kaculka88
Někde jsem četl že, Rudé kněžce by mělo být víc jak 400 let, takže pamatuje opravdu dost
Jinak díl až na linku Aryi a kupodivu Tyrionovu vysoce zábavný .. moji oblíbenci Boltoni samozřejmě v čele .. doufám, že v této sezóně dostanou více prostoru

Hairy_Ass
26.04.2016 12:28:29
on-line

Já patřím k těm nespokojeným. Jít si svou cestou je jedna věc, ale duo těch dvou scénáristů nad tím vůbec nepřemýšlí. Dějovou linii z Dorne už v 5. sérii totálně pokazili a teď ji zazdili nadobro. Bojím se pomyslet, co vyvedou se Železnými ostrovy. Postavy nejednají logicky (na poměry toho světa), zjevují se odnikud. Jedinej, kdo to zachraňuje je Davos a Nejvyšší Vrabčák. Dokonce i rozhovor Tyriona s Varysem mi přišel tentokrát takový o ničem, což je už opravdu bída.
U seriálu zůstanu už jen kvůli tomu, že tentokrát netuším, co se chystá. I když scénáristi předvedli, že jsem často netušil, ani předtím. Ten poslední odstavec beru jen jako hodně subjektivní hodnocení do_Oda.

spoock
26.04.2016 12:12:43
on-line

2 RainMakeR:
Nemůžeš popřít, že první dvě sezóny Vikingů opravdu předčily GoT, jak akcí, tak dějem. Bohužel, scénáristi začali experimentovat s drogama a výsledkem je docela strašná třetí sezóna a průměrná 4. řada, která je teprve v polovině.

spoock
26.04.2016 11:55:28
on-line

Je fajn, že knihy a seriál se rozcházejí, má smysl proto sledovat obě média. Seriál dává vizuál a knihy hlubší poznání světa. Hodně linek je pokrácených, málo vysvětlených a je škoda, že se v seriálu musí škrtat nebo zkracovat a Dorn to prostě odskákalo, byť ta linka mě nebaví ani v knihách.

spoilerTeorie: Doufám, že Jona neoživí, ale bude žít hezky v Duchovi, dokud nebude šance, že se převtělí do někoho jiného.


(=LIFTY=)
26.04.2016 11:51:01
on-line

Kaculka88
Jsem ctenar a jsem s tim smireny da se rict od te doby, co jsem zjistil, jaky je Martin mistr prokrastinace...
Nahodou me ted GoT aspon opet prekvapuje... Treba to Dorne jsem tezce necekal.

do_Od
26.04.2016 10:55:38
on-line

S ohledem na konec téhle epizody a Melisandru. Napadla mě taková šílená teorie, jak by mohli tvůrci v čele s Martinem plánovat oddělení knižní a televizní ságy. Co když,

spoilerMelisandra spatří v ohni jakési proroctví, v jednom médiu by mu pak vyšla vstříc a pokoušela se ho naplnit a v tom druhém nikoli. Tím by se to rozdělilo a obě série by mohly mít vlastní konec. Což ještě nutně neznamená, že by to všechno nedopadlo stejně, nicméně knižní série by zase nabyla na zajímavosti (čímž teď nechci říct, že by doteď nebyla zajímavá nebo že by snad seriál byl lepší... nesrovnávám) a bylo by opět napínavé sledovat, jak oba dva alternativní světy skončí.

Hodně nepravděpodobné? Středně nepravděpodobné?

Měl jsem už i šílenější teorie.

Kaculka88
26.04.2016 10:43:19
on-line

Mezi největší hatery patří čtenáři, co se prostě nedokáží smířit s tím, že HBO tak trochu přebrala Martinovo dílo a mění ho k obrazu svému:) Jediná věc, co mě vadí je linka s Dorne. Bohužel i v tomto díle bylo Dorne nejslabším článkem, a doufám, že se tam budeme vracet co nejméně.

Jinak to byla super premiéra, zamilovala jsem se do Davose, a na jeho linku se asi těším nejvíc. Dany je opět na začátku, což by odpovídalo proroctví Mirri Mazdur z první knihy. Palec nahoru za Khala Mora
Co se Melisandry týče, bylo to celkem emotivní. Skoro to vypadalo, jako kdyby to vše vzdala, odhalila svou pravou podobu a dobelhala se do postele s tím, že rána už se nedožije..... Jak stará vlastě může být?? Co všechno pamatuje??

Sam.Vimes
26.04.2016 10:42:01
on-line

Úvodní díly byly vždycky hlavně rekapitulacemi kde se kdo nachází a s čím se potýká. V seriálu s tolika postavami to ani jinak nejde. A tentokrát se toho i celkem dost stalo a našlo se místo i na nějakou tu potyčku, já jsem každopádně spokojen.
Že se Jon Snow nevyřeší hned v prvním díle se dalo čekat, snad se s tím ale nebudou natahovat víc jak do půlky řady.

A jen pro upřesnění - GoT není historická fantasy. GRRM si nastudovával tuny materiálu o evropském středověku pro věrohodné vykreslení Westerosu, pořád je ale GoT zasazené do fiktivního světa, nikoliv reálného historického období.

HugeClock
26.04.2016 10:32:57
on-line

Zahodil jsem vidle do hnoje a vytáhnul pořádnej řemdih.. ;) Za mě teda dost velká nuda. Dorne je totálně zazděné. Což ani tak nemrzí po tom, jak se s ním bylo nakládáno v 5. sérii. Aspoň tuhle linku utnuli a dál se nebudou ztrapňovat. Akorát je s podivem,že linka,která je v knížce boží,tak v seriálu vůbec nefunguje a je hrozně k smíchu...Jediné, co stále solidně šlape je linka na Zdi. Zbytek je hrozně cheesy nuda...Toť můj názor. Souhlas s tím,že GoT je/byla vždy špička mezi TV seriály,ale o to víc zamrzí kam a jakým způsobem to směřuje..Tohle prostě zase vypadá na sérii 80% dílů o "ničem" s tím, že dostaneme jeden dva superduper díly. Škoda, HBO a tahle látka má imho na mnohem mnohem víc.

RainMakeR
26.04.2016 10:07:28
on-line

jop, skvělé shrnutí. A souhlasím i s posledním odstavcem. GoT je vážně perfektní seriál.
Vikingové o proti tomu ve 3 a hlavně ve 4 serii začali těžce zakopávat a to tu někteří Vikingy hypovali, že jsou lepší než GoT. Není tomu tak.
Ukázka na 2. díl slibuje opět draky a na ty já nedám dopustit :-)

do_Od
26.04.2016 09:54:24
on-line

Vidíte. Poslední odstavec má stmelující účinky

mimomisu
26.04.2016 09:47:37
on-line

Historicka fantasy neni nic pro me a jsem rad, ze mi to konecne nekdo nevycita :D

do_Od
26.04.2016 09:37:18
on-line

Tak v podstatě v něm akorát píšu, že si seriál své místo na výslunní po právu vydobyl, že to není žádný umělý hype a že je i přes sem tam mírné propady na kvalitě pořád mezi televizní špičkou.

A smysl toho proč to píšu je ten, že se na internetu (nejen MZ) začíná objevovat čím dál tím víc nechápajících hlasů, které to dle mého až zbytečně moc shazují. Toť vše. Schovejte ty vidle. určitě bude časem lepší možnost je na mě vytáhnout.

Btw. ukázka na další díl opět slibná.

Zobrazuji položky 1 – 20 z 23

1 2

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.