Asi už jste si za uplynulé měsíce stačili všimnout, že hudební pecku Vinyl zatím počítáme mezi nejlepší a nejvýraznější novinky tohoto roku (American Crime Story je ale přeci jen ještě o stupínek výš) a mnoho z nás z ní téměř slintalo blahem. Výtečná atmosféra, bezkonkurenční soundtrack, geniální herecký galakoncert Bobbyho Cannavale…no prostě lahůdka. Jenže takových nadšených diváků jako my bohužel zase tolik nebylo. Z jedné z nejočekávanějších novinek tohoto roku se totiž z ratingového hlediska bohužel vyklubala slušná katastrofa. Seriál, jenž stál neuvěřitelných sto milionů dolarů, totiž sledovalo jen něco málo přes půl milionů diváků. A to je na tak obrovský rozpočet opravdu tristní číslo. Ohlasy kritiků v zámoří pak postupem času začaly utichat a projekt je zde hodnocen jako zklamání. I přesto však HBO Vinylu, zřejmě kvůli producentské záštitě Martina Scorseseho a strachu z přiznání úplného propadáku, původně odklepla druhou sérii. Tedy až do teď.

Oceňovaná kabelovka si totiž svůj původní verdikt nakonec rozmyslela a seriál po komplikované první sérii definitivně ruší. A i přes původní obnovení to bohužel není zase tak velké překvapení.  V zákulisí projektu totiž bylo v posledních měsících celkem rušno. Kravaťáci z HBO se snažili přijít s řadou produkčních změn a přehlíženou pecku tak divácky více zatraktivnit. Od projektu odvolalo dokonce svého osvědčeného matadora, tvůrce seriálu Terence Wintera, jehož měl v druhé řadě nahradit Scott Z. Burns, který měl vlít do seriálu novou krev. Jenže ten nestačil dodat ani první scénář a stanice se přeci jen rozhodla seriál přeci jen zrušit.

Strach z dalšího propadáku a přepáleného rozpočtu byl prostě asi až příliš velký. I přes pochopitelné důvody se však nemůžu ubránit menšímu smutku. Tenhle hudební kousek s jedinečnou atmosférou si prostě zasluhoval ještě jednu šanci. No nic, tak si jdu aspoň ještě jednou pustit boží soundtrack a zavzpomínat si na osamocenou sérii, z níž se místo hitu nakonec stal jenom přehlížený kousek pro hudební fajnšmekry. Holt ani hvězdná jména před i za kamerou vám dnes zkrátka nezaručí divácký úspěch.