Je teprve začátek týdne a ve světě seriálů padá jedna bomba za druhou. Po vynikajícím přenosu letošních Emmy (Jimmy Kimmel to zvládl s velkým přehledem) je tu totiž HBO, které podle všeho uvolnilo 4 první epizody jejich blížícho se sci-fi drama Westworld pro pár šťastných kritiků a ti nám teď přinášejí své první dojmy. Tak co, vyjde mi nakonec má předpověď?

Podle serveru IGN se po dlouhých a velice diskutovaných odkladech povedlo seriálu naplnit očekávání. A to přímo grandiózním způsobem. Obzvlášť se chválí pilotní epizoda, silné obsazení, nádherný vizuál a vynikající soundtrack od Ramina Djawadiho.

Z deníku Guardian zase píší, že Westworld potěší obzvlášť ty z nás, kteří máme rádi příběhy. Epické, komplexní příběhy. Seriál je srovnávaný s tím nejlepším z Game of Thrones.

V Collideru pak zase skákají nadšením ze zachování odkazu původního Crichtonova díla. Seriál je plný jasně definovaných myšlenek, na které ovšem nikdy neexistuje jasná odpověď. Svým způsobem seriál připomíná film Věčný svit neposkrvněné mysli. 

Kompletní dojmy si můžete v angličtině přečíst tady. Tak co, kdo další se už nemůže dočkat?