Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Spike_1
01.10.2016 12:16:17
on-line

hroubek
Upřímně děkuju Také doufám - kvůli nám oběma - že to bude stát za to, a popravdě bych nejradši počkal až bude venku celá řada kterou bych pak za víkend skouknul (protože ze zkušenosti vím že takhle mě seriál baví víc než týden co týden díl po díle) ale zase chci na vlastní oči vidět koho usmrtí Neganova Lucille, ne se to dozvědět někde vyspoilerované a zkazit si překvapení...
Přiznám se že tedy nevím jak moc v současnosti sám Kirkman podporuje seriál, ale svůj komiks jako nekonečný seriál koncipuje - a když se TV adaptaci daří, všichni tvůrci kterým to vynáší na tom samozřejmě nemají důvod nic měnit. Ještě před takovými třemi lety by mi to vůbec nevadilo. Teď mě to sice pořád baví ale už mám přeci jen obavy, kde nastane ta hranice kdy to bavit přestane...

hroubek
30.09.2016 21:19:01
on-line

Spike 1
Tak to Ti závidím, že Tě to baví. Já pořádně přemýšlím, jestli nové řadě mám dát šanci nebo. Seriál má jisté kvality o tom žádná, ale to natahování, které ještě podporuje sám tvůrce komiksu se mě zrovna dvakrát nelíbí. Těším se na Tvoje první dojmy ze začátku sedmé řady.

Spike_1
30.09.2016 16:01:04
on-line

hroubek
Tak on sám Kirkman plánoval od začátku TWD jako 'nekonečný' příběh a to producentům vyhovuje. Když je ale konec jak píšeš v nedohlednu, tak nějaká gradace se prostě čekat nedá. Život jde prostě dál, někdy se postavy jen flákají na místě a mluví, občas nastane problém a něco se děje... o tom prostě nekonečné příběhy jsou. Osobně mám také rád když příběh skončí v nejlepším i za cenu toho že mi pak bude chybět, ale na tomhle principu byli prostě TWD vystavěni od počátku. A on ten nápad sledovat 'obyčejný' život postav v zombie světě (kde ty zombie časem stejně vymizí a půjde o to jak se zbytek lidí snaží obnovit svět jak byl předtím, nebo zbudovat něco úplně jiného) špatný opravdu není, ale z principu tam pak jsou hluchá místa která se brání tím že 'tak to v životě chodí nemůže se pořád něco dít' ... Je to bludný kruh, na jednu stranu ten nápad udělat nekonečnou sérii s 'normálními lidmi' (rozuměj, ne superhrdiny) kvituji, na tu druhou je nevyhnutelné, že příběh bude dřív či později prostě řídnout, střídat dobré momenty s horšími nebo se prostě změní v něco jiného, co nás už bavit nebude. Seriál už se do toho pomalu dostává, komiks mi v tomhle ohledu pořád přijde dobře vyvážený. Na seriál ale stejně zatím nezanevřu, tak špatně na tom zatím určitě není a směr kudy půjde další řada svůj potenciál má, jen ho správně využít.

hroubek
30.09.2016 14:55:34
on-line

Spike 1
Mě by nejvíce seriál udělal radost, kdyby směřoval k nějakému konci. Ale tak, nějak se bojím, že ten je minimálně na pár let v nedohlednu a já se opravdu budu muset přemlouvat, abych kouknul na nový díly.

Snad se kvalita příběhů v nové řadě zlepší. Přesto tomu nijak moc nevěřím.

Spike_1
30.09.2016 11:46:39
on-line

hroubek
Nenasytnost producentů řekl bych je holým faktem, ale i dlouho trvající seriály si mohou udržet stabilní kvalitu. K těm řadím i Walking Dead, jen je správně uchopit. Zatím když seriál rozjížděl vlastní zápletky co s komiksem neměly nic společného (nemocnice, 'Wolfové') nebylo to prostě ono, nápady sice dobré ale trestuhodně nevyužité. Jakoby se tvůrci zalekli dlouhodobě opustit předlohu. Pokud by tyhle odklony od předlohy vycházely, nevidím problém, když je ale vidět že seriálu to nejvíc sluší když jede podle Kirkmana, jsem rozhodně pro aby se seriál komiksu alespoň v těch základních obrysech držel. V USA jsou tuším napřed o osm, devět booků, takže se sice má podle čeho jet, ale nijak zběsilým tempem. Ovšemže doufám že za to nebudou stát jen momenty identické s předlohou a byla by krása kdyby se seriál vydal vlastní cestou a vyšlo by to, ale zatím to je tak jak to je.

hroubek
30.09.2016 09:21:38
on-line

Spike 1
Zajímavá teorie. Já má taky jednu a tou jsou nenasytný producenti, kterým jde jen o prachy a úspěch. A nejvíce je to vidět na těch dobrých epizodách, kde je prostě vidět, že seriál má na víc. Navíc co se týče komiksů(v USA jsou hodně napřed)tak pořád je možnost se od něho odklonit nebo s ním trochu pohrát. A ne jenom dát diváky občas připomenout, že to podle komiksu díky identické scéně. A když se od předlohy oprostila Hra o trůny, tak proč by nemohly TWD.

Spike_1
29.09.2016 19:14:12
on-line

hroubek
Tak souhlas, že jak z hlediska postav, tak děje má seriál v současném stavu to nejlepší za sebou, ale právě ty dobré momenty které tam jsou pořád, i když třeba ne v takové míře, mě u toho stále drží. Právě do postavy Negana ale vkládám naději, že z další řady udělá konstantně kvalitní podívanou.
Na chodce už jsou postavy i divák zvyklí, šest řad je šest řad, ale to bylo jasné že ten wow efekt nevydrží napořád. Proto by podle mě mělo být zásadní ty body k dobru ze strany tvůrců sbírat jinde, to ale vychází tak na přeskáčku. U postav je to teď těžké, protože tu jsou prostě takové u kterých je jasné že nezemřou, když seriál začínal šlo ještě hádat kdo vydrží a kdo ne, teď tu jsou ale určité jistoty (Rick, Carl, Daryl, Michonne...) a až na řídké vyjímky prostě zákonitě MUSÍ umírat ty vedlejší postavy.
S tím točením v kruhu máš pravdu, ale ono je teď už těžké vymýšlet něco nového. Ne že by to byla omluva, ale v komiksu je to také tak ale ten si i přesto pořád trvale drží laťku (alespoň co zatím vyšlo česky, a to se dějově zhruba překrývá s tím kde je teď seriál) takže je vidět že to jde. Rozumné by bylo snížit počet dílů jedné sezóny na těch dejme tomu deset, tím by se kvalita mohla srovnat. Podle mě ale tvůrci natahují z toho důvodu, aby pořád mohli jet podle předlohy. Na začátku měl komiks obrovský náskok, takže děj mohl být nahuštěnější. Kdyby teď nacpali děj několika bookú do jedné sezóny, zřejmě by se tam pořád něco dělo, ale na další řadu už by toho mnoho nezbylo, a muselo by se tak od předlohy úplně uhnout a jet si na vlastní pěst, nebo čekat až bude mít komiksová verze zase náskok aby se mělo podle čeho adaptovat, byť volně. A ani jedno se jim nechce, proto dějem šetří, toť má teorie.

hroubek
28.09.2016 16:03:33
on-line

Spike 1
Velmi pěkný text od pravého fanouška, který vidí dobré i špatné. Já jsem měl TWD dost dlouho rád, a těšil jsem se na každý nový díl, než mě přestala bavit ta rutina a neskutečná natahovanost. Mě prostě přišlo, že mají nápad, který by bohat stačil na deset dílů a natáhnou ho na šestnáct. Vadí mě, že to pořád dokola to samé, už tři řady. Najdou útočiště, někdo na něj zaútočí, oni o něj přijdou/nebo si ho vybojují, aby se následně něco stalo a museli se znovu rozdělit a někam jít. Postavy už moc nepředvádí a spíše hrají už svůj standart. Ale nejvíce mě mrzí to, že se z chodců už nejde strach. Chybí ten moment z první řady. Tady postavy přežijí všechno, a zbavují se jen černošských postav a těch otravný. Dokonce mě to tak otrávilo, že mě celku jedno, kdo skončí pod pálkou Negana. První, třetí a čtvrtá řada jsou velmi dobré, a zbyle mají několik dobrých momentů, ale zbytečně se točí v kruhu.

Sigi
27.09.2016 16:43:07
on-line

Spike numero uno
A já jsem si ho přečetl celý ;)

do_Od
26.09.2016 16:40:48
on-line

Spike 1
Obávám se, že bez odstavců si ten text, se kterým jsi se jistě velmi dlouho psal, nikdo nepřečte. Buď to zkus kratší nebo tomu dej nějakou formu prosím

Memphis
26.09.2016 14:44:26
on-line

Wtf?

Spike_1
26.09.2016 14:19:22
on-line

Tak určitě se většina shodne na tom že do comicsové předlohy seriálu pořád něco chybí (jen se liší v tom jak MOC mu tam chybí) ale já to vidím tak, že dokud ze seriálu nebude vyložená břečka (a do toho má pořád hodně daleko, říkejte si co chcete) tak to lidi bude bavit, budou se dívat a TV show tedy bude pokračovat. Jsem dalek toho aby mi nestálo za to se na nové díly podívat, a dokud to lidem za to bude stát, Walking Dead tu budou. Přiznám se, svůj vrchol pro mě měl seriál tak v období 2. - 4. řady. První byla atmosférická a hutná, ale moc krátká a v podstatě představovačka. Tím nechci říct že prodloužení a natažení by ji prospělo, ale je to prostě začátek, pro někoho již nikdy dál nepřekonaný, nikoli však pro mne. Atmosféra, napětí, akce - všechno tu funguje na jedničku. Samostatnou kapitolou jsou pak postavy, které se dostanou pod kůži hodně rychle, ať už v dobrém nebo ve zlém. Shanea jsem nesnášel už od začátku a když to později konečně schytal nemohl jsem se radovat víc, přesto říkám že jeho postava byla vystavěná tak dobře že i když mi tam každou chvílí vadil, vlastně jsem si to i užíval. Je rozdíl v tom když divákovi postavy vadí protože jsou špatně napsané, nebo proto že jsou napsané dobře. Shrnuto podtrženo první série byla jedinečná a ne(z)opakovatelná, na čemž se s mnohými shodnu, přesto u mě našla pokořitele v řadě druhé (na čemž už se s drtivou většinou tak lehce neshodnu). Druhá série pro mě osobně byla naprosto výborná, mnohými proklínané zpomalení tempa mi vůbec nevadilo, naopak - právě vztahy mezi postavami, jejich charakteristika, interakce, všechno tu fungovalo na jedničku, byla taková nejvíc "kirkmanovská", protože ve mě dokázala vzbudit zájem právě skrze postavy, a tím se nejvíce přiblížila komiksu - paradoxně, protože právě tahle řada z předlohy čerpá jen volně, ale ta atmosféra je přesná. Tuhle sérii jsem byl schopný zhltnout za jediný den, a přestože mnozí budou kroutit hlavami, tvrdím: i kdyby jsme na farmě strávili dvojnásobek dílů, vůbec, ale vůbec by mi to nevadilo. Třetí řada je hodně drsná, akčnější, rychlejší, emotivní, nekompromisní k postavám. Často čtu že se tu 'konečně' objevil pořádný záporák, a já se vždycky divím: A co byl teda ksakru Shane ve 2. řadě, to nebyla záporná postava? Toho jsem nesnášel víc než Guvernéra, a to je co říci, ale budiž. Díky rychlejšímu tempu už není tolik místa na postavy, baví nás ale už je jen sledujeme, nedostaneme se jim pod kůži. To zamrzí hlavně u Ricka, u kterého můžeme kvitovat jak zdrsněl a už to není ten vymydlený správňák, ale scénář s jeho proměnou moc nepracuje a už mu nemůžeme nějak fandit, cítit s ním - jen sledujeme a čekáme co bude dělat. Podobně je tomu u Daryla, jenž měl svůj vrchol právě ve 2. řadě kde probíhala pozvolná proměna z necitlivého samotáře v dobrotivého drsňáka - i ve trojce zůstal mou oblíbenou postavou, ale...něco už tam chybělo, zrychlení tempa si na postavách ten prostor vybralo. Na druhou stranu zápletka s Woodbury, postava Guvernéra, moje oblíbené prostředí věznice a nekompromisní zacházení s postavami (i když tady se naplno projevilo o kolik je předloha drsnější a kam už se seriál neodváží zajít) dělají z 'trojky' pořád špičkovou záležitost. Ta čtvrtá už je taková jak na houpačce, TA atmosféra tam ale pořád je. Prvních pět dílů tak nějak zjišťujeme co se děje ve vězení, ale nezdá se že by to směřovalo k nějakému vyvrcholení. Pak další dva díly kdy se dozvíme co se dělo s Guvernérem (malé plus za to že se epizody TROŠKU inspirovaly knihou Vzestup Guvernéra). A pak díl kdy se obě tyto linie spojí a vypukne peklo. Skvělý moment, ale opět trochu ve stínu komiksu. Následně sledování samostatných dvojic či skupinek, které se znovu spojí až v závěru. Asi je jasné, že čtvrtá řada není moc konzistentní, ale upřímně - ten koncept by se brzo omrzel. První řada byla rámována prostředím města a tábora v lesích. druhá pak Hershellovou farmou, třetí zdmi věznice. Každá se odehrávala v charakteristickém prostředí a šla tak snadno odlišit jedna od druhé. čtvrtá tedy přináší svým způsobem 'nový' prvek, v polovině dílů sledujeme jen učitou postavu/postavy namísto skupiny a jak na nás tyto epizody působí závisí především na divákových sympatiích k té které postavě. Už tu není jen jedno charakteristické prostředí kde se děj odehrává, právě taková 'rozházenost' je pro čtyřku typická, a vlastně i sympatická. Někdy tahle strategie vychází, jindy méně, ale (některé) postavy mají konečně zase svůj prostor a i když to zklidnění nefunguje tak jako v případě 2. řady, své uznání si zaslouží. Plus taky za nenápadnou gradaci k závěru, kdy skoro všichni směřují k Terminusu, a taky za nové, naprosto přesně obsazené postavy z komiksu (Abraham, Eugene, Rosita) i za Taru, která sem krásně zapadla i když v komiksu nebyla. Pátá řada je taky taková výkyvová, tady už to ale pomalinku začíná ztrácet to svoje původní kouzlo. Začátek, kdy vyvrcholí události předchozí série, je nepřekvapivě našlapaný, pak ale nastává problém - čtenáři vědí, kam by se příběh měl hnout teď, ale na další útočiště je ještě trochu brzo, takže se chvíli musíme zdržet v kostele, zase rozdělovat skupiny, řešit ne moc výživnou zápletku s nemocnicí... Prostě to trochu pozdržet na cestách než se dostaneme do Alexandrie. Vprostřed série, kdy mi zemřely dvě oblíbené postavy hned díl po sobě, jsem poprvé pocítil jistou apatii a váhal zda si od seriálu nedat trochu pauzu, protože když děj je zrovna ve stádiu mírné stagnace a mě sympatických postav ubývá... Naštěstí se pak do té Alexandrie konečně dostaneme a tam většina zápletek funguje jak má, stejně tak i postavy. Závěrečný díl je skvělý, emotivní a do budoucna slibuje účast postavy Morgana i jistých 'Wolfů' jakožto záporáků. Pětka tedy byla jako na houpačce, skvělý úvod i závěr, ale to mezi tím... Chápu že přesun z věznice do Alexandrie nesměl být urychlený, kdyby našli další útočiště ihned, nepůsobilo by to dobře. Jde o to že se ten 'mezičas' nepovedlo naplnit nějakou zajímavější zápletkou (z té nemocnice šlo vytěžit o dost víc) a pro teď se ukázalo že když se tvůrci měli oprostit na chvíli od předlohy a ukázat že sami dokážou vymyslet kvalitní dějovou linku bez Kirkmanovy pomoci, moc to nevyšlo. Těch 6 posledních dílů ale ten celkový dojem dost vylepšuje, takže zklamáním pětka určitě není, ale je to první řada kde jsou ty kvalitativní výkyvy více znát. No a ta šestá a prozatím poslední je na tom podobně, i když subjektivně můžu říct že přeci jen o trošku lépe. Úvod který začíná uprostřed NĚČEHO a teprve postupně skrze flashbacky zjišťujeme co tomu předcházelo a sledujeme pojítka se závěrem páté řady, je dobrý. Jen by nesměl být natažen na tolik dílů. Tady vidím problém v tom že celá přítomnost 'Wolfů' se tu smrskla v podstatě na jediný útok, přitom jsem na ně byl docela zvědavý, měli svůj potenciál a myslel jsem že to zde budou hlavní záporáci než se děj dostane k Neganovi, v nejlepším případě jsem doufal že s ním třeba i budou mít nějakou spojitost. Tady se ten potenciál zbytečně proplýtval, první půlka série mohla být díky nim o dost lepší. Ne že by byla nějak výrazně špatná, to ne, ale zbytečně rychle se vzdala slibného tématu. Střed série s probořením hradeb je velmi dobrý, kdoví jestli ještě uvidíme tolik zombíků pohromadě. To se povedlo. Pak už se děj pomalu, nenápadně posouvá směrem k Neganovi, z čehož ty nejlepší díly - Hilltop, útok na 'Zachránce'. věznění Maggie s Carol, poslední díl - opravdu stojí za to. Mou teorii prověří až čas, ale myslím si že pořádný záporák by mohl dát seriálu nový impuls. To napětí kdy konečně dojde ke střetu se Shanem či Guvernérem, to už tu prostě chybělo, a zeptám-li se sám sebe co poslední řadám asi schází že "už to není ono", vychází mi jako odpověď právě přítomnost nějaké dlouhodobější výrazné záporné postavy. Proto seriál ještě nezatracuji a na sedmou řadu hledím s nadějí, protože právě nový padouch může být tím oživením co Walking Dead od 4. řady tak nějak potřebují, tohle může být řešení. Jak z mého (snad až zbytečně dlouhého) příspěvku asi vyplynulo, jsem sice zažraný fanda komiksu i seriálu, ale nejsem zabedněný a ty chyby tam vidím, zároveň si však určitě nemyslím že (ne)kvalita je na takové úrovni že už by se nemohlo pokračovat. Dokud si takovouhle laťku seriál udrží (nebo ji i zvýší) říkám: jej ať pokračuje dál, jakkoli dlouho to bude.

dashiva
25.09.2016 21:59:12
on-line

nejedná a nebude

Podľa mňa vrchol sledovanosti už dosiahli (v 5tej sezóne), a ratingy už budú klesať.
Ľudí to nebude baviť donekonečna.

Ale je pravda, že tá sledovanosť je stále hodne vysoká. Ťažko povedať, kde má štúdio break-even.
Pravdepodobne to bude niekde medzi 2-3 milionmi divakov.
Fear the walking dead kleslo z 10 na 3,5 a predsa sa dočká 3tej sezony.

Takže osobne to vidím pre WD na takých 11-13 sezon a FtWD končí treťou, max štvrtou sezonou.

Hairy_Ass
25.09.2016 10:30:01
on-line

Přirovnávat WD, která se pouze veze na momentální vlně zájmu o zombie, k jednomu ze zakladatelů žánru sci-fi na televizních obrazovkách je hodně troufalé.

hroubek
25.09.2016 09:46:46
on-line

Tak z téhle zprávy jsem, tak akorát nasraný.

ji.....pravda
24.09.2016 19:55:32
on-line

Bohužel, WD je slátanina, která se sotva přibližuje ST a jeho odkazu.

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.