Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Integra
02.11.2016 11:47:53
on-line

Na Gilmorkách mám nejradši to dokonalý městečko a všechny individua, který v něm žijí. Moje nejoblíbenější postavy nejsou dvě hlavní ženské hvězdy, hlavně Rory mi pak byla čím dál vzdálenější až nesympatická, ale zbožňuju Luka, Emily a Taylora. Na ně a jejich bitvy, ať už mezi sebou nebo s hlavními hrdinkami, můžu koukat pořád.

Spike_1
31.10.2016 20:59:20
on-line

HAL
Tvůj názor je pochopitelný, Gilmorky musí člověku prostě sednout, kdy ne, nemá cenu přesvědčovat... Já přes čistokrevné vztahovky taky moc nejsem, ale GG jsou tak specifické že jsem se do nich chtě nechtě časem prostě dostal. Já plně respektuju tvůj názor, jen by mě zajímalo kolik jsi toho ze seriálu viděl že vynášíš soudy. Vidět libovolný díl bez jakékoli kontinuity, tvrdím možná totéž co ty. Kdo alespoň trochu ví o co go ale nemůže souhlasit. Je spousta seriálů ze kterých jsem viděl jen zlomek a podle toho bych je klidně označil za blitku... ale proč se k nim vůbec vyjadřovat když je vlastně neznám? nonsense.

HAL
31.10.2016 18:59:57
on-line

Jak to tak čtu, tak lepší než sledovat Gilmorky fakt musí být i vystřelit si mozek z hlavy,

JohnyD
31.10.2016 09:54:57
on-line

Ja som ich nenávidel všetkých a dúfal som, že sa na scéne objaví niekto lepší a zaujímavejší pre Rory a dúfam, že v tejto nadstavbe neskončí u žiadneho z nich.

To Luka som si zamiloval hneď a ešte viac obľúbil, keď sa objavila ta jeho superinteligentá dcera a dúfal som, že im to s Loreali klapne nakoniec. To bol čistý match.

zigis
31.10.2016 06:48:52
on-line

..tak náznaky, že se jess změnil -nebo na sobě aspon pracuje- tam jsou, má ten krámek s knížkama, mluvit o tom co cítí se -stejně jako luke- učil s kazety, ano, takhle napsané to nezní nějak extra, ale mám za to, že s tou postavou se dá pracovat (mě to permanentní rebelantství časem taky lezlo na nervy) u logana mám problém s tím, že mi tam chybí -jako skoro u všech bohatých děcek- nějak líp vykreslený duševní svět, čím by byl zajímavý, kdyby neměl prachy (rychle, trefně a vtipně tam uměj mluvit všichni :) a jak vás tu tak poslouchám, tak mi i dean přijde vlastně docela v poho, takže by s ním rory nakonec mohla skončit ..nebo s nikým z těch tří (?) taky možnost

do_Od
31.10.2016 02:02:57
on-line

Jo, takhle to beru aspoň jsme to probrali

Spike_1
31.10.2016 00:41:29
on-line

do_Od
No právě NEŽ spolu skončili, měl jsem za to že se k sobě hodí dobře - na jednu stranu měli dost společného, na tu druhou Rory byla slušňačka, Jess rebel...ale protiklady se (někdy) přitahují, tak proč ne. To spojení a ta kombinace styčných bodů a protikladů, to mohlo fungovat. Možná jsem to špatně koncipoval a že se k sobě 'nehodí' není nejpřesnější výraz... Ale když spolu dva lidi neumí mluvit, resp. jeden z nich neumí s tím druhým mluvit a to pak přináší trápení do toho vztahu jim oběma a tak trpí i když se mají rádi... nevím, když si to takhle dopodrobna sám pro sebe rozebírám, přijde mi ten výraz že 'se k sobě nehodí' docela výstižný Že spolu mají lidi hodně společného někdy holt neznamená že jim to bude klapat, bez ohledu na to jak moc se mají rádi. Takže se k sobě možná 'hodili', ale prostě nebylo možné aby jim ten vztah v praxi fungoval, ale to už je jen slovíčkaření, myšlenku jsem snad vyjádřil srozumitelně (i když nepříli stručně)...

Což neznamená že po letech když oba dospěli a změnili se by jim to nemohlo klapnout, jsem zvědavý a rád se nechám překvapit

do_Od
30.10.2016 23:52:54
on-line

Spike
To je těžký, ale já bych opravdu neřekl, že by se k sobě přímo nehodili. Jess a Rory naopak měli dost společného, to byl jeden z důvodů, proč se do něj Rory postupně zamilovala a Deana odsunula na vedlejší kolej. Docela častá věc v životě, když potkáš někoho, s kým si prostě rozumíš víc.

Jessův problém byl v tom rebelství a v tom, že neuměl vyjadřovat svoje pocity. Když teď nebudu brát v potaz jeho školu a vnímání světa (zvládnu všechno sám a rozhodně nepotřebuju, aby mi ostatní říkali, co mám dělat), a budu brát jenom jeho vztah s Rory, tak jim to neklapalo jenom z toho důvodu, že spolu nemluvili. Resp. on nemluvil s ní, byl do ní zamilovanej, ale nedával to správně najevo. A to je rozdíl, než kdyby se k sobě nehodili.

Otázkou je, jestli spolu i nakonec skončí. Doufám, že jo, ale ty obrázky zarostlýho Deana v kabátu mě docela děsí

Spike_1
30.10.2016 19:51:38
on-line

do_Od
O hereckých schopnostech ani vzájemné chemii s Alexis Bledel nediskutuji, to je bez debat (i já mám herce rád). Ale postavy Jesse a Rory se k sobě prostě nehodily - kdyby jo, po tom co byl Dean z cesty by jim to muselo klapat líp. Jasně, je to vztahový seriál - něco se dít musí a konflikty a problémy mezi nimi by se řešily, kdyby bylo vše ideální koho by to taky bavilo že... Ani ta postava nebyla špatně napsaná, prostě byla jaká byla - a někomu sedla, někomu ne. Jess byl hybatel děje a člověka prostě zajímal, jen ty sympatie v mém případě časem vzala voda... Jess jako takový jedna z nejzajímavějších postav v seriálu, ale bráno z hlediska kdo se nejvíc hodil/nejvíc mi vyhovoval s Rory, nakonec volím toho Deana.
Na druhou stranu jsem maraton Gilmorek v poslední době neabsolvoval takže mé vzpomínky nejsou tak čerstvé, vidět to znovu teď, třeba si názor poupravím nebo uvedu konkrétnější příklady proč za mě Rory +Dean spíš než Rory+Jess nebo Logan. Momentálně však u mě vede Dean, z těch tří asi nejméně zajímavý jako postava, ale u mě asi největší sympaťák

Sam.Vimes
30.10.2016 19:43:01
on-line

do_Od - počkat, vždyť to zní jak Californication

Já jsem jinak viděl všehovšudy asi půl dílu, ale zaujalo mě, že se tam zrovna do sebe naváželi Peter Petrelli a Sam Winchester

do_Od
30.10.2016 19:23:45
on-line

Já Logana měl a mám rád i díky tomu herci, který hrál v Gilmorkách víceméně to samé, co později v Dobré manželce, nicméně i jako postava mi přišel v pohodě. Jasně, měl peníze, ale měl i spoustu jiných věcí, který z něj dělaly celkem slušnou partii pro Rory.

Jess byl ale jinej démon, kromě toho, co píše Spike, tedy vyvolávání konfliktů, mě hrozně bavil i způsob toho jeho tichého rebelství. Ne nadarmo v tom seriálu několikrát zaznělo jméno Kerouac. Navíc chemii s Alexis měl Milo perfektní i díky tomu, že spolu pár let chodili. Další bonus

Jinak vytáhni v hospodě, Jess měl původně dostat i vlastní spin-off, viz. epizoda, kdy odjel do Kalifornie za svým tátou. Nakonec si někdo uvědomil, že znuděnej týpek v kožené bundě uprostřed slunných pláží asi nebude úplně divácký hit

Spike_1
30.10.2016 16:22:46
on-line

Vybírat soukromý top epizod je úkol kterým bych se týral hodně dlouho, tak snad jen pár poznámek k dilematu Dean/Jess/Logan. Že nebudu mít rád Logana jsem tušil už od začátku a taky to tak dopadlo. Víc se k němu nebudu vyjadřovat.
Dean byl vždycky ten hodný romantický hošík, kteří ve skutečnosti prostě neexistují. Jess zpočátku byl slibný, přinášel potřebný konflikt a zkrátka to byl takový jamesdeanovský rebel co se holkám líbí. Taky jsem si myslel že si ho oblíbím protože Milo Ventimiglia=Peter z Heroes. Jenže to rebelství přestalo býtpo chvíli milé, a začalo být protivné. A to tak že moc. Oproti očekávání jsem pak začal fandit spíš tomu Deanovi, ale bavil mě ten konflikt. Od chvíle co byl Dean ze hry ale bylo po zábavnosti. Prokázalo se že snažit se získat někoho koho nemám a chci je něco o dost jiného než ho doopravdy získat, a bylo jasné že Jess se k Rory prostě nehodí. Byla to sice postava co stupňovala napětí a konflikty a když tam byl on tak se prostě něco dělo, ale byla to zkrátka hrozně nesympatická postava, takový nenapravitelný spratek co promarní všechny druhé šance zaslouží opravdu jedině proplesknout.
Zpětně jsm docenil toho Deana a teď už ho beru jako zdaleka největšího sympaťáka, co měl prostě smůlu že byl moc hodnej a když to pak Rory došlo, bylo pozdě. Jo, Jess zezačátku fakt vypadal jako ten zajímavější, ale oproti očekáváním to v sympatiích projel na plné čáře. Antihrdinové jsou vždy pitažlivější, ale když jim chybí nějaká ta kladná vlastnost díky které si je oblíbit, tak je mi líto - to radši toho naprosto přirozeně žárlícího Mirka Dušína alias Deana (já chodit s holkou pro kterou dělám první poslední a ona kouká po hulvátském 'bouřlivákovi' který prostě není ničím než magnetem na průsery, asi se chovám stejně - z tohohle pohledu je Dean naprosto uvěřitelná a přirozeně se chovající postava, se kterou se dá ztotožnit). Navíc když už Jess konečně dosáhne svého a tu Rory získá, hnojí ten vztah jak jen může... Úplně zezačátku jsem té postavě fakt fandil, ale z Jesse se vyklubal opravdu nenapravitelný blb. Asi chápu fanynky herce proč preferují "Rory+Jess" ale střízlivým pohledem - tahle dvojice prostě neměla budoucnost.

Loki
30.10.2016 07:22:06
on-line

Najromantickejsi moment celej serie? Easy.


Inak pre mna osobne, serial s krasnymi zableskami ako ten hore, ale bohuzial s kazdou dalsou seriou sa IQ tych dvoch zmensovalo. :-( Aka, natahovali to prilis dlho.

zigis
30.10.2016 00:17:03
on-line

mám (a moc) ten seriál rád
..vybrat zamilovanou epizodu je FAKT těžké, takže, si to komplikovat nebudu, jen dodám, že možná ještě silnější linkou, než vztah lorelai/rory -který, je po celou dobu víceméně konstantní- je vztah lorelai/emily, tam je to napjaté a tenzní téměř do konce ..jo a pochopitelně tým jess (!) dean je měkejš a loganův svět mě už z principu je cizí, v podstatě nezajímavý a jednoduchý kluk, co si všechno a všechny může koupit

TedGeorge
29.10.2016 22:36:45
on-line

Nemam ten serial rad
Moje bejvalka to milovala a nutila me na to koukat. Reciprocita nastesti stala za to. Musela se mnou absolvovat There will be blood. Mozna ji to bolelo, ale ja na tom proste trval.

xxendxx
29.10.2016 13:56:45
on-line

nejlepsi epizoda Gilmorek je ta, ktera uz skoncila :D

DarkSith
29.10.2016 12:21:15
on-line

Já ten seriál mám taky rád a teď dávají reprízy v podvečer na Nova Cinema a je to pořád super.
Za sebe musím říct, že jsem taky fandil dvojici Rory+Jess a nesnášel jsem Logana, protože byl od začátku nesympatický a taky jsem si moc přál, aby to vyšlo mezi Lorelai a Lukem.

martin.pochman
29.10.2016 11:43:29
on-line

Tohle urvany cosi snad sledujou jen masochisti ne?

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.