Hellblazer patří mezi nejlepší komiksy od Vertiga, odnože DC pro dospělejší komiksy. S adaptacemi se mu ale zatím příliš nedařilo. Film s Keanu Reevesem nebyl špatný, ale předlohou se inspiroval jen volně. O hrané týmovce Justice League Dark se už dlouhé roky víc mluví než co jiného. A seriálový Constantine se po pouhé jedné třináctidílné sezóně dočkal na macešské NBC zrušení. Seriál měl nemálo problémů, počínaje nevhodnou stanicí (problémy s cigaretami) přes přepisování a přeobsazování (odlifrování Lucy Griffiths a nástup Angélicy Celayi) až po, přiznejme si, spíše průměrné scénáře. Jenže potenciál tu byl obrovský i díky výbornému Mattu Ryanovu v hlavní roli a kvalitativní úroveň pomalu stoupala, zrušení zkrátka zamrzelo. Ryanův Constantine ale ještě pořád neřekl poslední slovo.

Jedním z hlasitých obránců seriálu byl i Stephen Amell, díky němuž si loni anglický mág alespoň zahostoval v jedné epizodě Arrow. A teď stanice CW oznámila přímo animovanou websérii Constantine. Mělo by se jednat o pět až šest desetiminutových dílů, hlavního hrdinu namluví opět Matt Ryan a o produkční dohled se postará otec CW komiksovek Greg Berlanti a navrátivší se David S. Goyer z Constantinovy štace na NBC. Není hodinová websérie málo? Inu, je. Ale lepší než tak říkajíc drátem do oka.

P.S. Constantine se letos objeví ještě v animované Justice League Dark, ta ale patří do kontinuity DC animáků od Warnerů.

---

Vytáhni v hospodě: Outfit anděla Castiela ze Supernatural je inspirován právě Johnem Constantinem.