Strana 3 z 5

1 2 3 4 5

Deep in the Heart of Texas: Dave Chappelle Live at Austin City Limits (2017)

A zpátky k Chappellovi. Kdybych v sobě našel alespoň ždibek odvahy, nebo spíš kdybych v Amy Schumer našel alespoň ždibek lidskosti, asi by teď na tomhle místě byl její výstup. Jenže osud tomu chtěl jinak a tak z Amy Schumer udělal odpornou blbou krávu, o které potřebujete vědět jen to, že chtěla hrát novodobou Barbie a díkybohu jí to nevyšlo. Svět tak zůstal alespoň částečně v pořádku. Každopádně, místo ní se v téhle části raději budeme věnovat Daveovu druhému vystoupení, tentokrát z Austinu, hlavního města státu Texas. To je tam, jak se rodí rasismus, většina republikánů a vůbec všech, kteří spí doma s polštářem pod zbraní.

Tohle vystoupení je ovšem slabší hned v několika ohledech. Zaprvé se blbě dělá sranda z idiotů, pakliže ti idioti pravděpodobně tvoří většinu vašeho publika, a zadruhé v něm Dave stráví asi půl hodiny kecáním o Kevinu Hartovi. Pokud vás tedy slabší humor, zbytečné protahování historek a místy trapné pointy v půlce show neomrzí, je poměrně velká šance, že v té druhé budete chtít spáchat sebevraždu. Kevin Hart je totiž taková Amy Schumer s penisem a poslouchat, jaký má tenhle uřvaný osel úspěch, je asi tak zábavné, jako tříska v zadku.

Nicméně zbytek zase takové peklo není. Nejlepší část je ta, během níž se Chappelle rozpovídá trochu o své rodině, o svých dětech a z jeho vyprávění vycítíte jistý level upřímnosti, který v podobných věcech často chybí. Navíc obzvlášť páni si s ním pak budou v ledasčem nejspíš rozumět. Je to tedy zkrátka tak na půl. Pakliže si chcete dát obě jeho vystoupení po sobě, dá se to v klidu snést a rozhodně tím nic neztrátíte. Samostatně do toho ale nechoďte, to už raději dějte na mě a vydržte si na toho posledního pána na holení, s tím je teprve ta pravá zábava! 

Strana 3 z 5

1 2 3 4 5