Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


aldebaran
10.07.2017 12:03:45
on-line

Televizní podoba je mnohem lepší, než knižní předloha, která mě stylem vyprávění nezaujala (ani po opětovném přečtení po shlédnutí první řády). Příběh v kinze byl utahaný, hlavní hrdina se choval jako ovce, postava Laury fungovala jako laciná deux machina. Gaiman měl super nápad, ale totálně ho pohřbil.
V seriálu naštěstí zachránili to, co spisovatel zmrvil - naprosto plochým postavám tvůrci dodali život a rozměr. Zejména u leprikona a mrtvé manželky. Některé pasáže změnili, přidali Ježíše a ukázali, jak mocná je Easter. Jsem rád, že bohyně Bilquis nedopadla jako knižní postava a bude mít důležitější roli v příběhu. 8*/10.

hroubek
27.06.2017 20:37:41
on-line

Já jsem někde mezi 7-8/10, ale naprosto rozumím každému komu to nesedlo. Velký problém je srovnávání s předlohou. Být nečtenář, tak si to užiji mnohem více.

Alangor
27.06.2017 06:18:51
on-line

5/10
Jsem u pátýho dílu a za mě zatim spíš zklamání. Mam rád knížku četl jsem jí několikrát a tohle její kvality bohužel nedosahuju. Nejhorší jsou právě pasáže, který v knize nebyly a úplně zbytečně ten děj tříští. Další velký mínus je Stín, kterej je charakterově úplně jinej než v knize a mě to štve díl od dílu čim dál tim víc. Laura je fajn Mad Sweeny sice taky, ale zase oproti knize úplně jinej a bohužel zase horší ( nebo spíš korektnější). Co se se týče zbytku tak ten celkem jde jsou tam scény který jsou super, ale bohužel je tam úplně stejně scén u kterých si člověk říká jaká je škoda, že netrvali o půl minuty míň páč by pak byly mnohem lepší.

Hartigan911111
26.06.2017 22:08:21
on-line

7/10
viděl jsem sedm dílů, a abych řekl pravdu, tak me ten osmej uz ani neláká, ale samozřejmě to dokoukam, když uz jsem to začal.. do pátého dílu to bylo super, hodně mindfuck, ale pak uz se prostě nic zajímavýho nedělo a to sklouzavani do minulosti nechápu a sralo me to.. stejně jako Emily Browning mi po chvilce uz lezla na nervy, snaží se být cool, ale nejde ji to vůbec..

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.