Strana 3 z 3

1 2 3

Za blbost se platí

Zaměstnanci i vedení HBO teď nezažívá nejlepší období. Média se s každým novým únikem informací obrací na zástupce kabelovky, kteří začínají mít dotazů k hacku plné zuby. Nedávno se tak ostře ohradily na četné dotazy novinářů a potvrdili, že odmítají komentovat každou novinku.

V posledních dnech je tak sice relativní ticho, na druhou stranu se ale nervozita a chaos projevují jinde. Epizody GoT totiž unikají na internet skrz různé zástupce a pobočky, které jinak s hackem nemají žádnou spojitost. Čtvrtou epizodu vypustil distribuční partner z Indie, šestou pak pro změnu vysílala španělská pobočka HBO omylem celou hodinu v televizi namísto pátého dílu, přičemž Švédi ji hodili rovnou online. Hups.

Tím však trable pro HBO nekončí. Krev je rozlita a žraloků kolem je stále dost. Koncem minulého týdne skupina zvaná OurMine zaútočila na sociální sítě zaměstnanců HBO a udělala si ze zabezpečení kabelovky menší srandu: „Čau, tady OurMine, jen testujeme vaše zabezpečení, HBO, prosím, kontaktujte nás ohledně upgradu vaší ochrany.“ Hups krát dva.

Den nato původní hackeři kolem záhadného pana Smitha emailem do Mashable varovali, že se blíží vypuštění finální epizody. Taková byla situace v sobotu, momentálně tak všichni čekají, jestli se řeči hackerů ukážou jako prázdné výhružky, nebo doopravdy něco mají. Tak či tak, HBO už má za sebou rozhodně lepší časy.

- - -

Vytáhni v hospodě: Chcete vědět, co pro lásku dělají lidé, kteří nenakládají své pokrevní sestry ve vysokých věžích? Vyšetřování v Indii odhalilo, že čtvrtou epizodu vypustil na internet jeden zaměstnanec IT, kterého přítelkyně uprosila k dřívějšímu zhlédnutí. Od ní se pak díl dostal do rukou dalším lidem a tak se šířil, až dokud neskončil v rukou všech. Ach ta láska. 

Strana 3 z 3

1 2 3