Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 41 – 60 z 121

1 2 3 4 5 6 7

DarkrayCZ
24.08.2017 10:37:56
on-line

Sweat55

spoilerTen gejzír krve co mu stříkal z krku ho nezabil jo? Zabil ho až pád, kterej zmírnil křídly? Wtf i kdyby seděl tak je tuhej, NK mu zasáhl asi tepnu, pokud ji draci mají.

A líbí se mi jak lidi myslí jen na půl. Ldyby sejmul Drogona, tak by ostatní draci přistáli k Daenerys aby ji chránili a on mohl v pohodě sejmout dalšího.

Sweat55
24.08.2017 10:21:35
on-line

Ježíši kriste, to tady někdo fakt řeší kraviny. Hodil na něj, protože mu zrovna decimoval armádu, zatimco Drogon tam jenom seděl a čekal až na něj všichni nastoupí. Navíc to kopí ho nezabilo hned, ale sestřelilo do vody a až dopadl tak umřel. Co sestřelíš hned, stíhačku co ti rozjebává vojsko, nebo tu co zrovna nepředstavuje hrozbu? Jinak ty řetězy mohli získat v Hardhome, třeba tam nějaký zbyly po lodích co tam kotvily.
A proč se řeší jestli měli oštěpy nachystaný nebo ne? WTF?
Ale souhlas s Benem, to fakt posrali. Takhle ho zjevit úplně náhodou a pak ho v další vteřině zabít.

DarkrayCZ
24.08.2017 00:39:02
on-line

Nazgul
Já psal příklady z jinejch seriálů nebo když už tak z jiné série Got kromě 5. a 6., ale ty napíšeš ze 7. Série a ještě to napíšeš zak že to vypadá jako kdybych někde psal že to ligicker je. Kde sem prosimte psal že ep. 5 byla logická? Líbila se mi víc než tahle ale kdovijak chytrá nebyla. A obhajovat to tim, že chtěli aby to bylo efektni? To je fakt na pováženou. Efektní by to mohlo být i jinými způsoby natočení.

Nazgul
23.08.2017 23:34:11
on-line

Komentář tvůrců
Na Edně je už komentář tvůrců k epizodě s českými titulky, k některým věcem se tam vyjadřují

Nazgul
23.08.2017 23:22:25
on-line

Ironhead
Díky za tu časovou osu, aspoň už tady nikomu nemusím vysvětlovat, že tentokrát to fakt nejde okecat ani tím, že mezi záběry uplynulo několik hodin. Jinak asi mohu konstatovat, že na to máš vesměs do puntíku stejnej náhled jako já.

DarkrayCZ - Vezmi si třeba pátej díl, kdy Daenerys místo, aby sežehla celou krásně v řadě postavenou armádu Lannisterů, tak raději ničí vozy s obilím, které sama nutně potřebuje. V tom vidíš logiku? Někdy to prostě tvůrci natočí jen na efekt, protože vozíky jakoby vybuchují pod tím ohněm. Stejně tak když trefí letícího draka, ten exploduje a za srdceryvnýho řevu se řítí v gejzírech krve k zemi, zaujme to více lidí, než kdyby trefil Drogona a ten se převrátil na bok a zalehl všechny hrdiny :D V tomhle bych u tvůrců logiku nehledal, je to prostě na efekt, stejně jako přílet Daenerys a zjevení se Benjena odnikud.

To, že v tomto díle šlo natočit většinu věcí lépe se schodneme skoro všichni, co tu diskutujeme.

Celá ta výprava byla nesmyslná, vesměs v seriálu měla jen tu funkci obětovat draka, aby mohli posunout děj dále, protože díky němu pravděpodobně NK překoná s chodci a armádou nemrtvých zeď.

Když začínala šestá série Martin se omlouval fanouškům, že chtěl stihnout dopsat knihu, že kvůli němu i posunuli seriál o dva měsíce snad, ale těsně to nestihl. Teď je od té doby další více než rok pryč a on to pořád nedopsal, přijde mi, že už možná ani nechce, protože sám neví, jak všechny ty linie (v knize je jich rozehraných ještě podstatně více) rozumně dokončit.

DarkrayCZ
23.08.2017 22:21:13
on-line

Nazgul
Tys tvrdil že se ty pitomosti stavaj skoro v každým seriálu, což není pravda.

spoilerMohli to udělat, tak že by všichni draci seděli kolem skupiny a NK by prostě trefil toho co by měl prvního na dostřel

Ta scéna mě irituje hlavně proto, že všechno nasvědčuje tomu že to

spoilerjde hodit po Drogonovi, ale pak se naprahne a vsichni víme co udělá

ale i kdyby to bylo jinak, tak v té epizodě je tolik přítomnosti, že by to moc nepomohlo, ale u mě zvedlo hodnocení o 10%, epizodu hodnotím 60%.

Ironhead
23.08.2017 22:16:21
on-line

do_Od
"Tři oštěpy, dva meče." Co? Kde? V minulejch seriich NK obcas nosil neco jako ledovej mec, tvarem teda spis savli nebo macetu na zadech, jinak co pamatuju, mel kadej WW jako zbran tohle ledove kopi. A kdyz si pustis tenhle dil znovu, tak kdyz tam jsou v prnvim zaberu NK a kolem nej nekolik WW na konich drzej ledova kopi v ruce (kazdej jedno). Pozdejc sesednou a nechaj kopi v pouzdrech na konich. Prvni hod hazel NK svym kopim, kery mu podal WW a na druhej hod mu podal jeden z WW svoje kopi. Takze porad sem tam nevidel, ze by meli nedke neoc pripravenyho, teda cokoli navic nez sebou nosej normalne. Ikdzy ty retezy asi museli nekde schovata celou dobu :)

do_Od
23.08.2017 21:36:45
on-line

Ironhead
foto

Tři oštěpy, dva meče. Ve spoustě starých záběrů pak mají jenom meče... ale to je jedno, jenom jsem zmínil teorii, o které jsem naposledy četl a která by plno věcí vysvětlovala. Nikdo netvrdí, že to tak je nebo musí být. Chápu, že tyhle věci v lidech vyvolávají různé emoce, ale Godlike to celkem trefil. Začínají se tu řešit kraviny

FallenMaia
23.08.2017 20:56:48
on-line

Ironhead
Súhlasím, proste je tam veľa nereálnych veci ale ja som ochotný to všetko akceptovať ak sa dobre bavím a ja som sa bavil. Tie skoky a vzdialenosti a všetko okolo toho je trošku mimo no, to se musí nechať
Ale Benjen sa určite neobjavil len tak odnikiaľ. To je blbosť. Možno celú situáciu sledoval z diaľky a akonáhle mal Jon problémy utekal mu na pomoc, alebo proste len prišiel v ten správny moment. Je jasné že tvorcovia chceli nejaký moment prekvapenia, že zrazu sa z ničoho nič objaví posledná záchrana, ale tak je to dnes už tuším všade. Aj Sansa prišla z rytiermi z Údolia presne v tom momente ako bola bitka stratená. Rohančania z lotra sú na takéto príchody špecialisti

Ironhead
23.08.2017 20:43:28
on-line

Nicmene porad nejhorsi scena a nejhorsi Deus ex machina serialu bylo uplne zbytecny zhmotneni se strycka Benjena doslva odnikud, to ten dil uplne zabilo

Ironhead
23.08.2017 20:41:39
on-line

do_Od
Jezis zase vysnena teorie o lecce NK doslova vycucana od fans, sby hajili neobhajitelne nesmysly v deji...l a nemajici zadnej zaklad v serialu. Navic " počítal se třemi draky (proto tři oštěpy)"... vzdyt ten ostep nosi jako osobni zbran uplne kazdej WW od prvni serie... tak nechapu kde se vzala teorie o tom, ze meli pripraveny ostepy... kazdej jeden WW mel u sebe jeden ostep... nejdriv v ruce, pak v "pouzdre" u sedla... takze tohle je uplnej nesmyls, kerej se siri internetem jako urban legend...

Ironhead
23.08.2017 20:33:53
on-line

FallenMaia
"Jasné všetky moje teórie su pritiahnuté za vlasy, panebože. Pritiahnuté za vlasy by boli ak by som vytiahol napr. tú hviezdnu bránu alebo niečo iné. preboha veď použite trocha fantázie hoši, veď to je fantasy seriál kde lietajú draci a mŕtvi ožívajú. To je také ťažké si niečo aj domyslieť? To je ťaké ťažké si uvedomiť že ak je strih udejú sa ďalšie dve scénky medzitým a potom to znova strihnú k tomu jazeru kde začne Ohař hádzať kamene že neubehlo nejakých desať minút ale mohli preskočiť o niekoľko hodín?"

Je tezky tohle obhajovat, protoze ani nekolik hodin tomu nepomuze... museli by na tom kameni bejt nekolik dni... viz.: https://9gag.com/gag/ax0ML3n
A to jeste dotycnej pocita maximalku havrana a let bez zastavky... spis by letel tak 50 km/h a jeste by na plno mistehc odpocival :_) Dany by asi taky vypadala jinak po 28 hodinach letu na drakovi v kuse

FallenMaia
23.08.2017 20:27:27
on-line

Nazgul
"Falenmania - pokud myslíš vysvětlení typu, už tam nebyl nikdo z NW, pouze Jon, který byl velitelem NW a byl skoro u všech důležitých výprav za zeď, takže to tam moc nezná a jinak pouze divocí, kteří celý svůj život prožili pouze za zdí, tudíž je logické, že to tam vůbec neznají za dostačující, tak mě ne a asi nemá smysl se o tom bavit."

Ano, presne to si myslím, podľa mňa to tam Jon nepozná natoľko, aby podľa opisu "hora ako hrot šípu" v momente vedel ktorá hora to asi je. A nehovor mi že ty si myslíš že hej. Veď to je nereálne, vieš koľko hôr tam asi bolo? Navyše tá hora bola na východe niekde severne od Eastwatch tak tam asi Jon príliš necestoval keďže bol lordom velitelom na Černém hrade čo je dosť ďaleko odtiaľ.
A čo sa týka Divokých, aj ja žijem celý život na Slovensku a nebudem ti vedieť hneď povedať kde presne je aká hora, a to si myslím že celý sever je oveľa väčší ako Slovensko.

FallenMaia
23.08.2017 19:19:24
on-line

DarkrayCZ
Ty už prosím ťa daj pokoj s tým drakom už to tu vyťahuješ asi po šieste, dobre, je to nezmysel, mal ten oštep hodiť po Drogonovi a mali tam všetci umrieť! Neviem čo by sa potom dialo v 8. sérii ty mudrlant!

nazgul
Tá voda nemusí byť teplá ako močka čo si už ozaj kok...? A už vôbec som nepísal že tá voda je taká teplá a preto Jon nezamrzol. To s tým nemá nič spoločné. Vôbec to nebolo myslené na Jona ale na to prečo sa prepadli zombíci.

Jasné všetky moje teórie su pritiahnuté za vlasy, panebože. Pritiahnuté za vlasy by boli ak by som vytiahol napr. tú hviezdnu bránu alebo niečo iné. preboha veď použite trocha fantázie hoši, veď to je fantasy seriál kde lietajú draci a mŕtvi ožívajú. To je také ťažké si niečo aj domyslieť? To je ťaké ťažké si uvedomiť že ak je strih udejú sa ďalšie dve scénky medzitým a potom to znova strihnú k tomu jazeru kde začne Ohař hádzať kamene že neubehlo nejakých desať minút ale mohli preskočiť o niekoľko hodín?
Už ma to nebaví. Dopredu upozorňujem všetkých mudrlantov že toto je len moja teória ktorou si vysvetľujem prečo tá voda pod nimi praskala, nesnažím sa nikomu tvrdiť že je to pravda a že to tak je!!!!
Niekde hlboko na dne (nikde nie je ukázané aké hlboké je to jazero) môže vyvierať teplá voda, ktorá to jazero jemne zohrieva. A keďže zospodu je mierne zohrievané ale z hora je tuhý mráz tak síce voda zamrzne ale nevytvorí sa dvojmetrová vrstva ľadu ako by každý na ďalekom severe očakával. Preto to pod nimi začne pukať a preto sa mŕtvi prepadnú a možno aj preto trvá celú noc kým tá voda opätovne zamrzne. Týmto si ja vysvetľujem celú tú situáciu a je mi jedno kto si o tom čo myslí. Ja by som kľudne bral aj teóriu že dole spí večným spánkom nejaký starodávny drak a pomaličky tú vodu zohrieva svojím horúcim srdcom Je to lepšie? Veď je to fantasy hoši. Možno to je dávno vyhasnutý sopečný kráter (aj to tak vyzerá), možno to je nejaké magické miesto kde má voda iné vlastnosti. Ale to už len trepem. Tým len chcem povedať že to môže byť čokoľvek. A už sa radšej k tomu nebudem vracať

Inak zaujímavé že pred tým je tam scénka kde normálne tečie potok a nikoho ani neťuklo že ten nezamrzol ale akonáhle pukne ľad všetci sa idú zblázniť ako je to možné že sa tak rýchlo prepadli

A inak na záver, súhlas so Shadak, mohli to urobiť ako v tom cinematicu, to by bola iná káva. Hneď o dva levely vyššie.

Shadak
23.08.2017 19:12:18
on-line

Ok seriál je po mnoha stránkách furt špička. Ale tenhle díl byl fakt jako když jim vypomáhal scénarista od The Asylum...Totální demence, za demencí, následována ještě větší demencí, pak klišé, pak demence, pak větší klišé a nakonec největší dementní klišé pro jistotu.. Jediné (!!!) co fungovalo byl pochod frajerů k té hoře. Ta chemie a hecování atd prostě špička. Za to jsem byl hrozně rád. Dámy prominou,ale dost mi chyběl v posledních dílech/sériích ryzí testosteron se všema těma královnama a dalšíma holkama ve středu dění..
Zbytek fakt ostuda. Jako když koukám na Walking Dead,tak neřeším nelogičnosti. Ale u GoT mi fakt padla brada,co mi to prodáváj za scénaristickej průjem a ještě se tvářej, jáká je to vzácná delikatesa. Děkuji nechci. Gendry rozhodně nejvíc vtipná postava za několik posledních let...Nejdřív pádluje 4 série a teď frajer běhá maraton rychlostí Usaina na 100m... Jsem fakt nepochopil proč a co tam ta postava dělá a proč jí vrátili do děje...

Toho draka měl jednoznačně probrat pod vodou a nechat ho epicky vylézt samotného...Fakt nikdo z tvůrců neviděl trailer na Wrath of the Lich King? To video je staré asi 12+ let a furt to má stokrát víc emocí než ta komedie co na nás hráli v tomhle díle. Modlím se ať je tenhle jeden díl jen zaškobrtnutí..

Nazgul
23.08.2017 19:03:57
on-line

DarkrayCZ
Já nevím, co ti na to už mám napsat, nekolikrát jsem ti psal, že máš pravdu, že je to nelogické. Chceš napsat skutečnej důvod, proč to neudělal? Protože to neměl ve scénáři, protože scénáristé musej natočit ještě osmou řadu a proto potřebujou, aby hl. postavy přežili. Ze stejného důvodu protože potřebovali cool scénu, tak sejmul letícího Vyseriona, zatímco druhým oštěpem minul většího a teprve vzlétajícího drogona, kterej tu rychlost ještě neměl, když se teprve odlepoval, taková je realita, stěžuj si u tvúrců.

Nazgul
23.08.2017 18:54:00
on-line

Změny
Zatímco dříve to bylo založeno na brilantních dialozích, zvratech, politice a skvělý souboj např. Ohaře s Briene byl vrchol dílu, teď takové souboje máme dva za díl a nakonec epickou bitvu s draky a na mluvení, logiku chování postav se už sere, jen na úkor akce. Já mám akci rád, ale nesmí bejt vyloženě tupá ve smyslu najdem armádu nemrtvých, z toho tisíce mrtvol si jednu vezmem a odnesem si jí za zeď, dobrá to je skvělej nápad, kterej musí vyjít, ale půjdeme raději jen v pár lidech, aby měli nemrtví větší šanci, že je nezabijem všechny.

Spousta věcí je dílem náhody, kterou zrovna potřebují. Jon je vyřízenej, zrovna se objeví odnikud Benjen, potřebujou jednoho nemrtvého, po zabití chodce se rozpadnou všichni, kromě jednoho. Jdou na sever přes Eastwatch, náhodou se tam od Tormunda nechaj zajmout Ohař a spol., co tam jdou sami atd., samozřejmě, že náhody se dějí, ale dříve to přirozeně vyplynulo z děje, teď to bije do očí. To s tím nemrtvým bylo vyloženě trapné, tahle změna mi vadí.

Vadí mi, že dva z nejsilnějších rodů západozemí zničej v 5 minutách jednoho dílu a ještě off obraz. Je to stejně uvěřitelné a reálné, jakoby teď Jon vzal zbytek noční hlídky a vyrazil na nočního krále a jeho armádu a příští záběr by byl, jak se vrací zpět s jeho hlavou a takové berličky mi prostě vadí.

Falenmania - pokud myslíš vysvětlení typu, už tam nebyl nikdo z NW, pouze Jon, který byl velitelem NW a byl skoro u všech důležitých výprav za zeď, takže to tam moc nezná a jinak pouze divocí, kteří celý svůj život prožili pouze za zdí, tudíž je logické, že to tam vůbec neznají za dostačující, tak mě ne a asi nemá smysl se o tom bavit.Závěrem tedy takto: Seriál si stále udržuje vysoký nadstandart, co se bitev týče, tak nemá konkurenci, ovšem co se logiky týče, tak šel oproti předchozím sériím výrazně kvalitativně dolů.

DarkrayCZ
23.08.2017 18:18:01
on-line

Nazgul
Navíc jak to co si napsal souvisí

spoilerse scénou zabití draka, tam šlo o to že si vybral jiný mnohem vzdálenější cíl a ještě k tomu slabší než cíl který seděl

DarkrayCZ
23.08.2017 18:15:28
on-line

Nazgul
Sračkám se snažím vyhýbat. Žádná taková scéna se mi z kvalitních filmů nebo seriálů nevybavuje. Udej příklad.

Nazgul
23.08.2017 18:10:11
on-line

DarkrayCZ
Tyhle diskuze, kde všichni chtěj vyloženě slovíčkařit mě nebaví. Si nikdy neviděl film nebo seriál, kde na hlavního hrdinu někdo míří, může ho zabít, ale místo toho mu třeba začne vyprávět, jak všechno dokonale vymyslel a mezitím se někdo polomrtvej připlazí a střelí ho do zad, takové scény jsem měl na mysli. Prostě můžou třeba úhlavního nepřítele zabít, ale místo toho ho spoutaj a nechaj ho sedět někde, kde načasujou bombu, která ho má zabít a jeho mezitím někdo zachrání, prostě tohle se v seriálech děje.

Falenmania - hvězdnou bránu jsem napsal, abys i ty pochopil, že je to kravina, proto jsem vymyslel tak absurdní případ. Protože všechny tvé teorie jsou silně přitažené za vlasy, mi jako chceš říct, že zrovna tohle jezero bude termální, voda v něm bude teplá, takže Jon neumrzne, ale zároveň tak studená, že hladina zamrzne a unese celou armádu? Nebo studená bude jen dva centimetry u povrchu a níž teplá? Proto byl Jon tak zmrzlej? Tohle všechno jsou jen oslí můstky a snahy si věci vysvětlit.

Nehledám jen špatné, je to pořád skvělej seriál, vypsal jsem, co už je do očí bikjící, že to ruší děj. U mě je to některé zkratkovité cestování typu Jaime je v KP s Euronem, zatímco červ už pluje dávno k Casterlyově skále, což je na druhé straně kontinentu a stejně Jaime po zemi stihne vyvést armádu a dojít s ní do vysoké zahrady a Euron dostihne červa atd., to prostě reálně není možné, ale ještě jsem jim to byl ochoten prominout, protože lidé, co nečetli knihy, tak vůbec nevědí, kde co je a nebudou to řešit, tak jsem na tu jejich hru přistoupil, ale tohle už bylo moc. Kdyby to takto bylo od začátku, tak neřeknu nic a zvyknu si na to, ale do očí to bije v kontextu toho, že předešlých 6 sezón bylo právě založeno na částečné reálnosti a hlavně na reálném jednání postav, každý měl uvěřitelnou motivaci a podle té jednal i při dějových zvratech bylo vše srozumitelné, proč kdo co udělal. Každá postava měla svůj charakter jedinečnej, teď se ze všech stali jen loutky, co se šoupou po šachovnici.

Ke kladům této změny patří samozřejmě větší dynamika vyprávění, samozřejmě už je to výpravnější.

Zobrazuji položky 41 – 60 z 121

1 2 3 4 5 6 7

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.