Damien Chazelle patří k nejtalentovanějším mladým filmařům. Na kontě má neuvěřitelně intenzivní bubenický Whiplash a muzikálový La La Land, za který si odnesl režijního Oscara (jako nejmladší režisér vůbec). Aktuálně pracuje s Ryanem Goslingem na filmu First Man o Neilu Armstrongovi a přistání na Měsíci. Své, zjevně srdcové, téma ovšem neopouští na dlouho, jelikož pro Netflix chystá hudební seriál The Eddy.


Osmidílná minisérie se bude točit okolo jednoho hudebního klubu v současné Paříži, okolo jeho majitele, domácí kapely i návštěvníků. Natáčet se bude skutečně ve Francii a dialogy mají být kromě angličtiny i ve francouzštině a arabštině (Chazelle má mimochodem po otci francouzské kořeny). Damien se ujme role výkonného producenta a režie dvou epizod, produkovat bude dál i Alan Poul (Odpočívej v pokoji). Scénáře napíše Jack Thorne (Skins, The Fades), o původní hudbu se postará Glen Ballard, který skládal a produkoval třeba pro Alanis Morissette nebo Michaela Jacksona. Zní to hodně lákavě, snad bychom tady mohli dostat novou hudební pecku po Vinylu. Teď už jen čekat na první novinky o obsazení.

- - -

Vytáhni v hospodě: Ryan Gosling se před natáčením La La Landu naučil hrát na klavír všechny své skladby a ve filmu tak nejsou nikde použity dublérovy ruce ani CGI.

Pozn. TedGeorge reagující na Vytáhni v hospodě: To není zase tak složité. Já se hrát na klavír učil pár let na ZUŠce a také bych před kamerou působil důvěryhodně. Akorát bych při tom tak suverénně nesbalil Emmu...

Pozn. do_Od reagující na TedGeorge reagujícího na Vytáhni v hospodě: Můžeš zahrát na narozeninách MZ, třeba tam nějakou Emmu nabrnkneš. Minimálně bych tě to rád viděl zkoušet.