Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 1 – 20 z 43

1 2 3

TedGeorge
13.11.2017 20:22:17
on-line

do_Od
Ok ok.... Dont wanna rain on your parade

do_Od
13.11.2017 19:19:52
on-line

TedGeorge
05.11.2017 09:07:25

Nabizim sazku, ze televizni LOTR pod Amazonem nevznikne...

Jsou to vsechno naprosty spekulace a vazne bych se hodne divil, kdyby z nich neco bylo :)

Nicmene spekulace to jsou samozrejme zabavne a erektivni.
__________________________________________________________________

Well, well, well.

http://deadline.com/2017/11/amazon-the-lord-of-the-rings-tv-series-multi-season-commitment-1202207065/

Docela mě mrzí, že jsem se nevsadil.

PhyrexiaN
07.11.2017 22:39:02
on-line

Všude nemusí být černoch, ale divit se, že se jeden objeví ve fantasy sci-fi, kde už před ním bylo černochů několik, to je totální blbost. A s tou politickou korektností běžte k šípku, stačí si najít si články o whitewashingu. Tohle funguje i obráceně a doteď to nikomu nevadilo.

do_Od
07.11.2017 21:58:39
on-line

Ne, pod to se podepíše jenom debil, co má potřebu do světa vykřikovat politická korektnost.

scatman
07.11.2017 21:32:32
on-line

Mordieth
"A ten strach je naprosto oprávněný. Stačí se podívat, co se teď děje v hollywoodu. Všude i v historických filmech, kam se absolutně nehodí, musí být černoch a to působí jak pěst na oko a svět pána prstenů je koncipován tak, že se tam černoši prostě nehodí. Nebo co teď ta aféra se sexuálním obtěžováním. Stačí nepodložené nařčení a už zaříznou jeden z nejlepších seriálů současnosti. Už je to jak hon na čarodějnice, kdy pouhé udání je důkazem vinny. Pak stačí jeden vypatlanec, který napíše na fórum, proč tam nejsou žádný černoši (jako ten, co si stěžoval, že v Kingdom come odehrávající se za husitských v Čechách, nejsou žádní černoši) a studio se rozklepe strachy a obsadí je tam. Nebo se bude kritice snažit předejít a obsadí je rovnou. To naprosto zničí skvělé dílo, protože pokaždé, když se objeví na scéně, tak každému s trochou rozumu vytane na mysli, že tam nepatří a je to prostě špatně!"

Pod tohle se musí každý podepsat. A pokud jde o ty Stormtroopery, tak v dalších epizodách už to z velké části klony nejspíš nebyly. Ale to, že v sedmém díle jeden černý přešel na druhou stranu, tak to že byl černej, to žádná náhoda rozhodně nebyla. Víme to všichni.

Jerky
06.11.2017 10:46:27
on-line

Mordieth
Musím přidat na stranu rozumných a dobře informovaných lidí a přidat se k vlně kritiky na tvojí hlavu.
1. Clonetroopeři a Stormtroopeři jsou dvě rozdílné složky armády císaře. Clonetroopeři byli stvořeni na jeho příkaz jako Republiková armáda. Po tom co přišel Order 66 a přetvoření na Impérium císař ničil vše, co mohlo připomínat bývalou Republiku. V ep. IV zrušil senát a tím zničil poslední pozůstatky Republiky. Už jen v tom je logika. Chce vše trvale odstranit, ale bude dál používat Republikovou armádu? Navíc pokud se nepletu, tak Kamino bylo Impériem zničeno (obsazeno a zničené továrny) kvůli tomu, že klonovači úmyslně narušovali vývoj klonů pro nové Impérium. Takže to, že jsi omezenej jen filmy hraje proti tobě a tím pádem tady opravdu nemáš právo argumentovat, ale jen pokorně poslouchat a nechat si vysvětlit jak se věci mají.

2. Černý Legolas nebo Gandalf by asi urazil každého. Ale pokud tam bude černoch jako dezertér z řad Haradských tak budu úplně v klidu. Navíc Středozem je asi tak 1/15 z celkového světa ve kterém se Pán prstenů odehrává. Neměl bych ani problém s rozšířením mytologie jako třeba změna barvy kůže lidí, co byli až moc pod vlivem Morgotha případně jeho sluhy Saurona. Možností jak je tam naroubovat je spousta a pokud se to udělá s respektem tak nemám problém ani s celou černou armádou.

M.a.t.t.
05.11.2017 18:29:06
on-line

Mne to uz pripada z jeho strany ako mensi troling. Mam problem uverit, ze by bol niekto az tak zabedneny, ze by za smerodajne povazoval iba informacie z filmov vytrhnute zo sirsieho kontextu, nakolko kanon netvoria len filmy. A clonetrooperi a stormtrooperi skutocne nie je to iste, to bolo jasne uz Lucasovi, ked to vymyslal. Aj preto moze byt stormtropper pokojne cernoch, aziat a podobne.

A este k tomu blackwashingu - a nie je to proste tak, ze chcu obcas obsadit popularneho respektive kvalitneho herca, bez toho, aby sa museli obmedzovat jeho farbou pleti? A ked uz padli bohovia Egypta, ti su podla mna skor ukazkou whitewashingu - staci sa pozriet kolki bieli herci tam hrali Egyptanov.

FallenMaia
05.11.2017 14:39:07
on-line

Mordieth
Treba pochopiť rozdiel medzi klonovým vojakom - Clonetrooperom a klasickým vojakom Stormtrooperom, veď majú aj odlišnú výstroj a tvar helmy.

Druhá epizóda nieje celá o vzniku Stromtrooperov to je veľký omyl. Stormtrooper tam nebol ani jeden Stormtrooperov prvý krát uvidíš až v New Hope. Druhá epizóda je o vzniku klonovej armády.

Mordieth
05.11.2017 14:28:43
on-line

PhyrexiaN
Když se něco řekne, tak to platí, dokud není řečeno něco jiného. Není třeba to potvrzovat v každém díle.

Mordieth
05.11.2017 14:27:35
on-line

sassan
Tak se na ten blackwashing podívejme:

1) seriál na motivy Shakespearových děl, The Hollow Crown, odehrávajícíc se ve středověké anglii, kde spoustu postav harjí černoši. 2) Zrovna dneska běžela na Nově pohádka O princezně Amélii, kde prince hraje černoch. 3) Černý stromtrooper ve star wars. 4) V seriálu Drákula vystupuje černý právník v období viktoriánské éry. 5) Ve filmu Thor je černý severský bůh. (vím, že byl černý i v komiksu, ale už tam to bylo špatně) 6) Ve filmu hobit: šmakova dračí poušť byli v jezerním městě černoši viz: 1:24:52 7) Seriál Once Upon a Time: Postavy z Evropských pohádek hrají černoši a asiaté. 8) Preacher: V komiksu je Tulip bílá blondýnka, ale v seriálu z ní udělali černošku. 9) Kroniky rodu snahara: černí elfové. 10) Film Bohové Egypta: černý bůh Thoft. 11) Seriál Američtí bohové: černí bozi Anůbis a thoft. 12) Film sebevražedný oddíl. V komiksu je hlavní hrdina běloch, kdežto ve filmu ho hraje Will Smith. 13) seirál Still Star-Crossed: Odehrávajícíc se v renesanční itálii, kde černoši hrají jeden z italských rodů. 14) V dokumentu Poslední bojoví králové Evropy, hrají černoši 15) Dokument Nejkrvavější Britská dynastie, opět černoši. 16) Seriál: The Frankenstein Chronicles, opět z viktoriánské éry, kde hraje černoch. 17) Walking dead, kde je drtivá většina páru smíšených nebo homosexuálních. 18) chystaný film Julius Caesar, kde Caesara bude hrát černoch (Eddie George) 19) Zmizelý konkurent Egypta Faraona Tutmoseho hraje černoch. 20) Poslední tažení Septimia Severa: Severa septima hraje hodně snědý herec. Sice byl ze severní Afriky, ale etnicky to byl Říman. 21) Transformers: Poslední rytíř: jednoho z rytířů kulatého stolu hraje černoch. 22) Seriál The Knick, kde hraje chirurga černoch. 23) dokument BBC, kde Francouzského rytíře Roberta de Beaumonta hraje černoch. 24) V historické seriálu Troy: Fall Of A City bude hrát Achilla černoch.

Myslím si, že jsem uvedl dost příkladů, jsi na řadě. Výše zmíněné příklady je pár příkladů, které mě teď napadly a jsou nejkřiklavější. K tomu existují další stovky příkladů, kde nejsou přímo nasazeni proti logice, ale jsou tam hlavně kvůli rasové vyváženosti. Všechny filmy a seriály, které vznikají v rámci euroatlantické civilizace, by měly být obsazovány převážně bělochy, protože se jedná o civilizaci bělochů. Černoši a Asiaté by měli být dosazováni pouze do rolí, které si to přímo žádají.

PhyrexiaN
05.11.2017 14:22:07
on-line

Mordieth
Nemáš pravdu. V druhé a třetí epizodě jsou Clonetroopeři, v původní trilogii Stormtroopeři. Pošli mi video, kde se v původní trilogii mluví o Clonetrooperech. Nebo naopak, kde se v prvních třech dílech mluví o Stormtrooprech. Cokoliv, co podpoří tvou teorii.

Pokud smeteš jakýkoliv argument, který předložím, jako nesmysl(výška, oficiální kanál SW, ovlivnění mysli, další argumenty zde diskutujících) a trváš na logice - v druhé epizodě Republika používala klony, takže i Impérium v dílech 4-6 je muselo používat, ačkoliv nemáš ani jeden důkaz, tak ano, nemáme se o čem bavit. A ne proto, že tomu skutečně věříš, ale ty si jednoduše nemůžeš dovolit připustit, že to co říkáš je totální nesmysl a furt budeš plácat a vykrucovat se, protože se tím rozpadne celá ta tvoje "blackwashing" teorie... krapet smutné.

PS: Když nevěříš mně, zkus zbytek internetu.

Mordieth
05.11.2017 13:38:09
on-line

PhyrexiaN:

Tak ještě jednou. Základem jsou filmy, o ty přeci jde. Tedy co je ve filmech, to platí. Nikoliv žádné vyjádření na fórech či zákulisní prohlášení, které se neustále mění, jak se mění manažeři. Má argumentace nespočívá v tom: "nikdo ve filmech neřekl, že to nejsou klony" To už si zase přizpůsobuješ věci tak, aby se ti hodily do krámu. Můj argument spočívá v tom, že filmech bylo přímo řečeno, že to jsou klony. Koukni se na epizodu 2: Klony útočí. Ta je celá o vzniku stromtrooperů a to platí, dokud není ve filmech řečeno něco jiného. Co se týče tvého „epického“ argumentu o rozdílné výšce, tak není nijak markantní, aby se nedala vysvětlit různým věkem klonů. A animák pro děti bych do toho opravdu nepletl. Až z toho udělají řádný film, kde to bude řečeno, tak prosím, ale do té doby platí to, co bylo řečeno v epizodě 2.

Prostě se shodneme na tom, že se neshodneme. Pro mě je podstatné to, co bylo ve filmech, pro tebe různé zdroje okolo, i když nemají oporu ve filmech. Dále to nemá smysl řešit, protože se to k Pánu prstenů opravdu nehodí.

do_Od:

Ano, nechci je tam, protože se tam nehodí. Stejně tak nechci, aby Hafþór Júlíus Björnsson hrál hobita a stejně tak nechci, aby Sophie Okonedo hrála šestnáctiletou anglickou královnu. Co je na tom nepochopitelného nebo rasistického? Naopak pokud ty chceš dosazovat černochy do rolí, kam se naprosto nehodí, tak jediný důvod je barva jejich pleti a rasista jsi ty.

Historicky nepochybně ano, pokud to budeš brát od počátku minulého století a bylo to špatně. Nicméně my se bavíme o současném trendu, kdy je situace zcela opačná a stejně špatná, jako každý extrém. A to, že se to v minulosti dělalo špatně není argument pro to, aby se to dělalo špatně i teď.

sassan
05.11.2017 12:48:32
on-line

Mordieth
Mordiethe-tvé texty jsou naprosto dokonalou ukázkou ignorance.Příště než se začneš ohánět výrazy jako blackwashing tak si aspon zjisti skutečná fakta.

Hairy_Ass
05.11.2017 12:01:02
on-line

M.a.t.t.
Myslím, že i v Clone Wars bylo někde zmíněno, že klony trpí nějakou genetickou vadou, a budou muset být časem nahrazeni něčím jiným. A to je dávno před tím, než se o sedmičce začalo vůbec uvažovat.

proust.d
Oni je nezrušili až teď při natáčení sedmičky. Naopak, tam je vymyšlen nový model, kde místo klasického rekrutování, jsou násilím unášeni už jako děti a vychováváni pro budoucí vojenský život. Finn jednoduše není dobrovolníkem, jako byli klasičtí stormtroopeři.

proust.d
05.11.2017 11:45:22
on-line

Proč zrušili klonové vojáky vysvětlení!!!
Proboha oni je nezrušili, protože tam potřebovali černocha. Oni je zrušili, protože tam potřebovali dosadit chlápka, který bude pochybovat, prostě kvůli příběhu. I kdyby byl Finn běloch, tak stejně tak zruší klony. Někteří tady jsou tím blackwashingem fakt umanutí, ale na opačnou stranu. NE ZA VŠECHNO MŮŽE VLNA KOREKTNOSTI!!!!!

FallenMaia
05.11.2017 11:40:58
on-line

Mordieth
No neviem, ja som doteraz žil v tom že stormtrooperi sú klasickí vojaci, vychovávaní a cvičení Impériom na boj. Ako tu už bolo poznamenané, majú rozdielnu výšku. Zatiaľ čo klony sú všetci rovnako vysokí. Ak sa nad tým zamyslíš tak v ep. 4 - 6 nepadlo o klonoch ani slovo pretože v tej dobe už neexistovali. Klonové vojny spomína len Obi Van v ep. 4 a hovorí pritom o dávnej minulosti. Aspoň ja som to tak doteraz bral. Proste so zánikom republiky prišiel aj koniec klonov.

M.a.t.t.
05.11.2017 11:40:55
on-line

S argumentom ohladom Star Wars Rebels nepochodite, to je zalezitost poslednych rokoch, cize da rozum, ze to bolo upravene pre potreby pribehu

Bavit sa s niekym, kto sa v tom neorientuje a nerespektuje ani oficialne zdroje, je tazke

PhyrexiaN
05.11.2017 11:08:42
on-line

Mordieth
Pokud tedy nevěříš na wiki, tak tady je odpověď od chlápka, co má tohle všechno pod palcem a rozhoduje, co ve světě SW platí a co ne. Nebo jak píše Hairy_Ass, v Rebels jsou vidět výcviková centra Stormtrooperů a dokonce i ty klony, které se objevily ve filmech(jsou z nich staří pupkáči, ale ohánět se furt umí).

A teď můj epický argument, koukni se na obrázky z epizod 4-6, kde je více Stormtrooperů pohromadě, jaktože nejsou všichni stejné výšky, když se jedná o klony?
Třeba tu
nebo tady.

Já ti dávám odkazy a zdroje, tvoje argumentace zatím spočívá v "nikdo ve filmech neřekl, že to nejsou klony". Celkem smutné.

Další blábol ohledně Obi-Wana, uživatelé síly ovlivnili mysl jiných v sérii několikrát (Obi-Wan v druhém díle v klubu, Luke v šestém u Jabby), dokonce v sedmém díle použila Rey na lidského Stormtroopera ovlivnění mysli. Další argument totálně mimo, už se to začíná opakovat.

Nezlob se, ale o tomhle fakt víš velké kulové.

Hairy_Ass
05.11.2017 09:23:33
on-line

Mordieth
Hele, tak když nevěříš wookipedii, tak v seriálu SW Rebels, který je kanonický, je taky řečeno, že byli kloni nahrazení normálními lidmi. A to ještě před dokončením první Hvězdy smrti...

TedGeorge
05.11.2017 09:07:25
on-line

Nabizim sazku, ze televizni LOTR pod Amazonem nevznikne...

Jsou to vsechno naprosty spekulace a vazne bych se hodne divil, kdyby z nich neco bylo :)

Nicmene spekulace to jsou samozrejme zabavne a erektivni.

Zobrazuji položky 1 – 20 z 43

1 2 3

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.