Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 21 – 40 z 43

1 2 3

do_Od
05.11.2017 09:01:39
on-line

Mordieth
"do světa Pána prstenů se nehodí" mám pocit, že jsi doargumentoval.

Já je tam nechci, protože se sám osobně nedokážu přenést přes barvu kůže, což že mě dělá rasistu, aniž bych si to přiznával =/= neměli by tam hrát žádní černoši.

Jinak s těmi SW taky pěkně plácáš. Můžu ti odpřísahnout, že historicky hráli běloši podstatně víc postav jiné barvy kůže než jak to popisovaly předlohy či historie, než kolik černochů a asiatů hrálo postavy bílé původně bílé barvy kůže. Ale na to si za ty roky určitě nenadával, viď?

Mordieth
05.11.2017 02:39:59
on-line

PhyrexiaN
Ne, není. Wookieepedia rozhodně není spolehlivější, než filmy. Zrovna dneska běžela na coolu epizoda dvě, kde se řešil právě vznik klonové armády. A dokud v nějakém filmu nebude řečeno něco jiného, platí tohle. Ukaž mi, kde je v epizodách 2-6 řečeno, že stormtroopeři jsou nájemní žoldnéři. Pak jsem ochoten uznat chybu. Tedy až do epizody 7 byli stromtroopeři klony. Proto je taky mohl v epizodě 4 Obi-Wan přimět, aby je nechali na pokoji, jelikož jsou slabomyslní a naprogramováni k poslušnosti.

Je vidět, že nedokážeš pochopit prostý text a upravuješ si ho tak, aby vyhovoval tvému pohledu a tvým chabým snahám o argumentaci. Kde jsem řešil, zda je v SW více černochů, než bělochů? Uvedl jsem to jako jeden z příkladů, kdy byl upraven zavedený pořádek, aby mohli dosadit černocha na místo, kde nemá být a tak nabourali mytologii, či kánon. A o to tady jde, o cpaní zástupců ras do rolí, kam se nehodí, (stejně tak by mi vadilo, kdyby třeba Mandelu hrál běloch) ne o počty. Toho se bojím i u seriálového pána prstenů, protože toho je v poslední době čím dál tím více. Jako příklad jsem uvedl the hollow crown a SW ep. 7, ale mohl bych jich uvést mnohem více, leč bojím se, že by si se zase toho chytil a úplně změnil téma diskuze.

Nás Čechy nechápeš?! A ty jsi co? Nějaká vyšší bytost seslaná z hůry, aby tu moralizovala? Cítíš se dostatečně nadřazen nám obyčejným lidem, kteří nemáme to úžasné pokrokové multikulti myšlení a zbývá nám jen ten nemoderní rozum?

A ten strach je naprosto oprávněný. Stačí se podívat, co se teď děje v hollywoodu. Všude i v historických filmech, kam se absolutně nehodí, musí být černoch a to působí jak pěst na oko a svět pána prstenů je koncipován tak, že se tam černoši prostě nehodí. Nebo co teď ta aféra se sexuálním obtěžováním. Stačí nepodložené nařčení a už zaříznou jeden z nejlepších seriálů současnosti. Už je to jak hon na čarodějnice, kdy pouhé udání je důkazem vinny. Pak stačí jeden vypatlanec, který napíše na fórum, proč tam nejsou žádný černoši (jako ten, co si stěžoval, že v Kingdom come odehrávající se za husitských v Čechách, nejsou žádní černoši) a studio se rozklepe strachy a obsadí je tam. Nebo se bude kritice snažit předejít a obsadí je rovnou. To naprosto zničí skvělé dílo, protože pokaždé, když se objeví na scéně, tak každému s trochou rozumu vytane na mysli, že tam nepatří a je to prostě špatně!

Nejde o černochy jako takové ale o to, že když studio bude ochotno vyhovět těmto tlakům a dosadit do role herce, který se tam nebude vůbec hodit, tak bude ochotno dělat i další kompromisy a úpravy a místo skvělého díla vznikne jen marketingová sra*ka, která se bude snažit vyhovět všem a nevyhoví nikomu.

Memphis:

Úprava spočívá v tom, že z klonů udělali žoldnéře. Mění to podstatu jedněch z nejikoničtějších postav ze světa SW. Jejich původ možná nebyl v epizodách 4-6 řešen, ale byl řešen ve druhé epizodě, kde bylo řečeno, že jsou to klony. Tedy to byly klony i v epizodách 4-6, jen to o nich nebylo přímo řečeno a dozvěděli jsme se to až v epizodě dvě. Kdyby byly epizody uváděny v pořadí 1-6, tak by o tom, že stromtroopeři jsou klony, nikdo nepochyboval.

Memphis
05.11.2017 02:31:03
on-line

A ještě než půjdu spát, tak něco k tématu:

"I hear Amazon, Netflix and HBO had been approached about the project, which comes with an upfront rights payment said to be in the $200 – $250 million range. That is just for the rights, before any costs for development, talent and production. It is a payment that has to be made sight unseen as there is no concept, and there are no creative auspices attached to the possible series. (I hear the pitch at HBO involved producer Jane Tranter whose company is partially owned by HBO and Sky but the general package has no talent attached.) On top of that, the budget for a fantasy series of that magnitude is likely to be $100-$150 million a season." link

Podle článku práva ani nezahrnujou všechny postavy. Tohle je šílený.

Memphis
05.11.2017 02:12:04
on-line

Mordieth
A co ti k tomu mám ještě napsat? Argumenty máš pode mnou.

"Současný blackwashing" — what?! Garantuju ti, že na každýho jednoho Elbu v roli Heimdalla nebo Pistolníka máš deset Mackenzie Davis hrajících korejku. Krom toho, nemělo by se to v případě Jango Fetta teda jmenovat latinwashing?

Skutečnost, že stormtroopeři nebyli klony, je všeobecně známá. Jediná zmínka o klonech v původní trilogii je snad jenom v epizodě IV, kde Obi-Wan mluví o Klonových válkách, ovšem bez širšího kontextu.

A v neposlední řadě nechápu, v čem spočívá ta úprava příběhu. Nebo by se snad děj v něčem lišil, kdyby Landa nebo Finna hráli bílí herci?

PhyrexiaN
04.11.2017 22:07:12
on-line

Mordieth
Vše, co jsi o SW řekl, je špatně. Wookieepedia je spolehlivý zdroj informací čerpající z canon materiálu. Pokud máš jiný, klidně ho udej, zatím jsi ale nic takového neudělal, já ano.

Celá tvoje argumentace nedává smysl. Když vemu lidské hlavní a vedlejší postavy sedmých SW, tak mi vyjde jeden černoch na šest bělochů(Rey, Finn, Poe Dameron, Han, Leia, Kylo Ren, Hux). A ty tu mluvíš, jak kdyby tam bylo těch černochů deset na jednoho bělocha.

V tomhle Čechy prostě nechápu, článek o potenciálním LOTR seriálu a první reakce se týkají strachu, aby tam náhodou nebyl černoch. Solidní WTF, Okamura si musí mnout ruce jak si vás ochočil.

Mordieth
04.11.2017 21:25:03
on-line

PhyrexiaN
Nechápeš? Protože jsi z celé mé argumentace vypíchl tento jeden bod.

Jako fan stranka dobrý, ale ukaž mi, kde je to zmíněno ve filmech. Tak Novozélanďan, tedy ne černoch.


Memphis:

promiň, ale bez argumentace to neberu.

Memphis
04.11.2017 19:38:18
on-line

Mordieth.
Promiň, ale jseš těžce mimo.

PhyrexiaN
04.11.2017 17:05:50
on-line

Omlouvám se za off-topic
Opravdu nechápu, proč se diskuze o LOTR seriálu stáčí tímhle směrem, ale když si někdo vymýšlí, tak mi prostě nedá.

Impérium klony používalo během prvních let svého vzniku, kdy se přetvořilo z Republiky do Impéria. Byla to totiž jaksi jedná armáda, kterou v té době měli. S jejich výrobou už ale přestalo a během několika let klony odstavili a plně nahradilo normálními lidmi. Vyřazení clone-troopeři sloužili jako instruktoři dokud neumřeli(zrychlený růst). Zdroj zde.

Herec, který hrál klony, je Novozélanďan, žádný Hispánec.

FallenMaia
04.11.2017 16:48:02
on-line

S černochmi alebo aziatmi v Stredozemi problém nemám, len ich treba správne obsadiť. Určite nie je rozumné obsadiť černocha do role hobita alebo rohanského jazdca. Veď to musí byť jasné každému, to je ako keby niekto natáčal film o eskimákoch a trepne tam do role eskimáka černocha, veď je to nezmysel

Mordieth
04.11.2017 16:40:32
on-line

PhyrexiaN
Tak epizoda VII, omylem jsem napsal o jedno I navíc. Což je chyba za kterou se omouvám.

Imperium používalo klony právě proto, že je mohlo geneticky naprogramovat k poslušnosti a byly o něco inteligentnější, než droidi, které šlo hromadně zlikvodovat zničením řídící centrály, (viz ep. 1) nebo přeprogramovat. To u klonů odpadalo a tak je imperium používal po celou dobu své vlády. V původní trilogii (4-6) není specifikováno jaké jsou vlastně rasy. Až v epizodě 2 je ukázáno, že to jsou hispánci. (což už byl počátek současného blackwashingu) Nicméně já netvrdil, že to byli árijci, ale že nebyli černí a tedy je zcela relevantní příklad úpravy příběhu, aby odpovídal rase herce.

PhyrexiaN
04.11.2017 16:15:43
on-line

Mordieth
Tak tohle je solidní snůška hovadin.

Epizoda VIII ještě v kinech není. Impérium klony přestalo používat téměř ihned po vzniku, v původní trilogii jsou jenom normální rekrutovaní lidé. A i tam jaksi byl Lando Calrissian, který moc árijsky nevypadá.

Mordieth
04.11.2017 15:54:48
on-line

Jo a ještě co se týče toho příběhu, tak pokud by se jednalo o tebou popsané téma, tak tam by bylo správné, aby hlavní postava byl černoch. Leč byl by to holý alibismus, jelikož příběh by byl koncipován právě tak, aby se mohl obsadit černoch. Pak se nabízí otázka: Co bylo dříve? Vejde nebo slepice? Příběh, do kterého se pak hledal nejvhodnější herec nebo černý herec, kterému se přizpůsoboval příběh.

To máš jako v nových SW, kdy si producenti řekli: Musíme tam dostat černou postavu, protože je to teď děsně cool. Uděláme černého stormtroopra. Jenže ti jsou klony jednoho chlápka, který nebyl černoch. Tak si vymyslíme, že impérium přestalo využívat klony geneticky naprogramované k poslušnosti, ale místo začalo verbovat kdekoho, aby je mohl zradit. Přesně tenhle přístup udělal z epizody VIII nejhorší epizodu ze všech. (zatím)

do_Od
04.11.2017 15:28:56
on-line

Hairy_Ass
Přesně tak.

Mordieth
04.11.2017 15:28:28
on-line

do_Od
Ano, jsem pozadu, stejně jako ještě nedávno byli někteří pozadu se socialistickým myšlením. Tenkrát bylo jediné správné a pokrokové myšlení to revoluční snažící se v celém světě nastolit ráj socialismu a komunismu. A kdo tohle nepodporoval, byl pozadu a těžce nemoderní. Já si počkám, až zase přijde do módy rozum, pak budu hodně dopředu. ;)

Objevit by se mohli, to nikde nepopírám, ale záleží jak a kde. Pokud se objeví jako Haradští, nemám s tím problém. Pokud se objeví jako Númenorci, tak s tím problém mám. (stejně tak když budou nějací černí hobiti, elfové, Rohanové, trpaslíci atd…) Prostě zpracování má odpovídat tomu, jak je svět koncipován a reflektovat logiku a ne nějakým pomýleným moderním trendům. Když bude černoch hrát jednu z hlavních postav na straně Saurona, tak bych s tím neměl žádný problém. Ale mám strach z černého Aragorna.

Věci se mají dělat pořádně a nejlépe, jak jdou, jedině tak se dopracujeme k dobrému výsledku. Pokud se dělají nějak jinak, tak je cílem něco jiného. Cílem pak nemusí být natočit skvělý seriál, ale právě propagandu nějakého pohledu na svět, což se bude líbit těm, co takový pohled na svět mají, ale rozhodně to nebude dobrý seriál. Postavy i obsazení by mělo odpovídat tomu, co nejpravděpodobnější a ne tomu, co má pravděpodobnost limitně se blížící nule. Teoreticky by mohl být nějaký černý Gondořan, ale bude to jeden z tisíců a když by se tohle vypíchlo, tak je to jako pěst na oko. Když vezmu v potaz tvoji narážku na homosexualitu, tak může být nějaká postava homosexuální, ale ne třeba 50 %.

Co se týče herce, tak ten by měl být vybírán tak, aby co nejlépe ztvárnil danou postavu a to jak do vzhledu, tak hereckého umu. Když se tohle nerespektuje, tak vznikají takové paskvily, jako když šestnáctiletou britskou královnu hraje padesátiletá černoška (viz The hollow crown). To pak nedává smysl a celé dílo jde úplně do háje. Obsazovat herce podle barvy pleti a cpát je i tam, kde nemají žádný smysl, aby se naplnily rasové kvóty, je u mě čirý rasismus. A je to úplně stejné, jako když herce kvůli jeho barvě pleti odmítali.

Hairy_Ass
04.11.2017 14:41:13
on-line

Tak černé postavy tam samozřejmě klidně být můžou, ale ať tam jsou naroubovany v souladu s lore. Tj. žádní černí elfové (snad by se daly přimhouřit oči u Temných elfů, ale vzhledem k tomu, že jedním z nich je i Legolas, tak asi i to neklapne ), hobiti a trpaslíci (ovšem ani v knihách nejsou popsáni zástupci všech trpasličích rodů, takže i tady se možnostem teoreticky meze nekladou). Dokonce i tu a tam mezi Gondorskými by mohli být černoši (vzhledem k tomu, že Gondor poměrně dlouho ovládal celkem velké území na jihu), ale u Rohirů by to asi působilo divně. Takže abych se vrátil k původní tezi, proč ne, ale ať je to v souladu s lore.

Jinak Malaz podle mě je podobně nezfilmovatelné, jako je Silmarillion, možná o fous míň...

PhyrexiaN
04.11.2017 14:29:46
on-line

Malaz nechat na pokoji, jeho zmrvení bych asi nerozdýchal. :D

do_Od
04.11.2017 14:28:57
on-line

DarkSith


Mordieth
Hele, já tě chápu, nebo teda fakt se snažím tě chápat, nechtít černý elfy, hobity nebo trpaslíky - tomu rozumím. Stejně tak bych ještě ignoroval narážky na sexuální orientaci postav (ačkoliv třeba u elfů bych se tomu vůbec nedivil, vlastně ani u trpaslíků nebo kohokoliv jiného, nicméně fajn - někdo je v tomhle ohledu pozadu, nesoudim). Ale vzhledem k tomu, že černoši v tom světě fakt existovali a nejspíš jich nebylo málo, tak vážně nerozumím tomu, proč by se v seriálu nemohla objevit jedna, dvě, nebo třeba deset černých postav. A stejně tak by mi bylo naprosto ukradený, kdyby šlo o komparz, vedlejší postavy, nebo protagonistu.

Snad záleží na samotném herci, jak je mi sympatický a jak umí hrát, a taky na příběhu, který tohle má podpořit. Jestli vznikne seriál o černém válečníkovi z Jihu, který se odmítl přidat k Sauronovi a vyrazil místo toho někam sabotovat skřety, budu s tím naprosto v klidu.

Memphis
04.11.2017 14:28:01
on-line

do_Od
Černý lidi ve Středozemi žili. Jenom jich asi nežilo moc na sever od ústí Anduiny, podobně, jako jich moc nežilo ve středověký Evropě (inb4 v žádným případě neříkám, že bys tu na žádnýho nenarazil). Nicméně, jedna věc je vyhnout se whitewashingu, a druhá je úplně ignorovat logickej demografickej vývoj. Holt to Tolkien takhle nešťastně napsal.

Mimochodem, černých hlavních postav ani ve Hře o trůny moc nemáme, což? Peace.

K samotnýmu článku — abych opět paráfrázoval Jeffa Goldbluma — tohle je ten nejblbější nápad v truchlivé historii blbých nápadů. Proč se radši nerozhodnou ku*vit Pottera nebo nekoupí ten Malaz. Za tohle je lidi doufám sežerou.

Mordieth
04.11.2017 14:04:00
on-line

do_Od
Protože tak to Tolkien napsal.

1. Nikde v knize nenajdeš napsáno, že by nějaký hobit, elf či trpaslík byli černí.

2. Sám Tolkien řekl, že se při psaní svého díla inspiroval severskou mytologii, odkud trpaslíci a elfové pocházejí (hobity si vymyslel). A vsadím krk na to, že ta nebyla multikulturní.

3. V původních ilustracích nenajdeš žádné černé zástupce zmíněných ras.

4. Jediní černoši, kteří jsou v díle zmíněni, jsou Haradští z jihu, kteří sloužili Sauronovi. (ti na Olifantech) Armádu temného pána tvořili skřeti a ostatní nečisté rasy, pak muži z východu (zda to byli Asiaté, není upřesněno) a pak černí Haradští z jihu.

5. Pán prstenů je o boji dobra proti zlu, o boji světla s temnou, civilizace proti barbarství, řádu s chaosem, svobody proti tyranii. Sil tvořivosti proti silám destrukce. Valar a jednotlivé rasy se snaží stvořit Iluvátarovo dílo, kdežto síly zla snaží toto dílo zničit. Středozem (Evropa) je centrem civilizace a nositelka všeho dobrého a je obklopena zlem, (barbaři z jihu a východu) které jí tu její krásu a vznešenost závidí a chtějí ji zničit.

Teď mi Ty řekni nějaký relevantní argument, proč by měli být nějaké postavy ztvárněni černochy.

DarkSith
04.11.2017 13:59:56
on-line

do_Od
Protože ten svět je inspirovaný mytologií starodávné Evropy kde nikdo takový v té době nežil. Ve skutečnosti tam tmavší lidé se slony odněkud z daleka jsou jen kopou za Saurona a temnou stranu. No a černochy tam máš vlastně taky. Takže je všechno v pořádku a každý může být spokojený.
Nejlepší by bylo kdyby se to odehrávalo až po událostech Pána prstenů a hlavním hrdinou by mohl být potomek Aragorna a Arwen.

Zobrazuji položky 21 – 40 z 43

1 2 3

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.