Tenhle rok mají zrušené seriály hodně velké štěstí. Zatímco v minulých letech se po zrušení na své původní stanici dočkal vzkříšení jen málokterý seriál, letos se s nimi opravdu roztrhl pytel. Nejdříve se do nového domovu s názvem NBC stěhovali poldové z Brooklyn Nine-Nine, poté se stanice FOX ujala loni zrušeného sitcomu Last Man Standing s Timem Allenem a všichni sci-fi fandové si oddechli, když se nepochopitelně zrušené Expanse kabelovky Syfy nakonec ujali na internetovém Amazonu. A nyní se mezi tyto šťastlivce přidává i odpadlík Lucifer, který měl i přes padající sledovanost hodně velkou fanouškovskou základnu po celém světě. A ta se nyní dočkala záchrany od spasitele, od něhož to možná ani nikdo nečekal.

 

Lucifer se totiž dočká vzkříšení na Netflixu. A to je pro mnohé diváky malinko překvapení, protože se nejvíce mluvilo o tom, že by se mohl seriálu ujmout internetový konkurent Amazon, jehož kravaťáci jednání sami potvrdili. Jenže o Lucifera byl mezi kabelovkami a streamovacími službami údajně velký zájem a nakonec vyhrál hráč, o němž se příliš nemluvilo. U Netflixu je to tak po westernovském Longmire, The Killing, Gilmorových děvčatech či Arrested Development další “cizí“ seriál, jehož se ujali. A něco mi říká, že i sázka na tento padlý hit jim vyjde na jedničku. Fanoušci tak mohou konečně zastrčit kapesníčky.

Vytáhni v hospodě: Možná není ještě obnovování zrušených seriálů konec. Netflix totiž už týdny jedná o případném pokračování Designated Survivor s Kieferem Sutherlandem, na něhož má ostatně zahraniční streamovací práva. Že by se dočkal i bývalý Jack Bauer?