Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 1 – 20 z 45

1 2 3

Disketa1
24.09.2018 11:11:07
on-line

Nezbývá než zopakovat, co jsem napsal na MZ. Počkejte si, až budou venku první fotky a teaser, případě další upoutávky. Až bude venku potvrzený casting a jak bude Zaklínač vypadat v pohybu, pak nadávejte. Ale do té doby je celá tahle a další diskuse pouze jalovým plácáním o ničem a ve stylu "já vím všechno líp než všichni tvůrci dohromady", což není nic jiného než poměřování víte čeho.

Eleanor
24.09.2018 09:12:10
on-line

CAPS_LOCK
To, že jsou Nilfgaarďané popisováni jako analogie na Římskou říši, je pravda, ovšem nesmíme zapomínat, že nacistické Německo se na kulturu starověkého Říma dost odvolávalo a inspirovalo se jí, čili u Zaklínače mohou být správně obě tyto varianty. Zbytek už tu byl napsán. U Ciri nesedí to, aby nebyla běloška víc, než by to nesedělo u ostatních postav právě proto, že známe oba její rodiče a je nanejvýš pravděpodobné, že oba byli bílí. Jestli do role Yennefer nebo Triss vyberou černošku, bude to dávat větší smysl, než u Ciri, protože barva jejich kůže není spjatá s dalšími postavami.

Bucak
23.09.2018 12:21:45
on-line

Disketa1
Tak se prostě shodneme, že se neshodneme. Tvůj názor nemám problém respektovat, dokud nezačneš vytahovat nahnědlé šváby a jiné nálepky.

CAPS_LOCK
23.09.2018 00:51:57
on-line

U Zaklínače se ke skalním fanouškům ještě připočítávají ti, co hráli jenom hry, alespoň já mám takovou zkušenost ze zahraničních diskuzí. Já osobně jsem hry nehrál, nelíbilo se mi jakým způsobem to CD Projekt celé uchopil (vím, zase se odlišuji, tak mě prosím neukamenujte), ale v mém okolí většina
za nejlepší díl označila jedničku, takže přemýšlím že si minimálně jí zahraju, přece jen do premiéry seriálu ještě zbývá nějaký ten pátek. A co se týče diskuze, už jsem také hotový, vydal sem ze sebe maximum a už mi nezbývá vůbec nic, takže se také loučím, nicméně tenhle věčný spor stoupenců předlohy se zastánci tvůrčí kreativity nás sem všechny nad nějakým jiným podobně absurdním tématem zase přivede

Disketa1
22.09.2018 23:31:30
on-line

Bucak
No, jak bych ti měl říct... Mám na tohle téma úplně stejný názor jako Caps. Navíc jsem hodně nemilosrdný k tzv. skalním fanouškům těchto popkulturních značek, jejichž názory jsou více ke škodě věci než k užitku. Jsem rád, že se ještě najdou režiséři, kteří si danou látku zadaptují po svém a vznikají pak pecky jako Spielbergův Ready Player One, Abramsův Star Trek nebo Abramsovy a Johnsonovy Star Wars, které jsou velkými peckami navzdory skučení tzv. skalních fanoušků, kteří nemají nic jiného na práci než všem radit.

Bucak
22.09.2018 22:37:34
on-line

Disketa1
Měj s námi strpení. Tahle diskuze vlastně začala jako jedna z prvních, ale dost se to vleklo, než to Caps zase rozpumpoval. Teď už to v podstatě jen dotahujeme. Za mě už je to stejně asi všechno.

Disketa1
22.09.2018 22:06:40
on-line

Vypadá to, že všechny diskuse na tohle téma jsou stejné. A taky stejně nudné.

Bucak
22.09.2018 16:00:08
on-line

Janpoko a DarkSith
Já se vám divím, že se ještě namáháte... Víte, jaká je definice rasisty, fašisty a nacisty? Každý, kdo řekne pokrokářskému neoliberálovi něco, co se mu nelíbí.

Janpoko
22.09.2018 15:20:26
on-line

CAPS_LOCK
Konjunkce není nijak zvlášť upřesněna, ale dá se předpokládat, že šlo o chvilkové propojení světů průchozími portály. Které nejspíše vtahovali lidi a měli i nějaké, nejspíše drastické a masové, průvodní jevy. Proto o Konjunkci skoro vždy mluví jako o katastrofě. Pokud se takový portál otevřel v nějakém ekvivalentu středověké Evropy, tak by jím prošli opravdu jen běloši. Ve středověku vážně nebyla evropská města a země mixem kultur a etnik. Mimo Španělsko ovšem, ale i tam ty tři etnika žili odděleně.
To že dříve hráli blonďáci semity opravdu není žádný argument. Tedy je to argument typu "a vy zase mlátite černochy".
Objektivních důvodů, proč Ciri, její rodiče a zbytek světa jsou, v knihách, jistě běloši, jsem myslím napsal dost už v minulém příspěvku. Zdůvodnění, proč by to tak mělo zůstat i v adaptaci, také.

CAPS_LOCK
22.09.2018 12:50:58
on-line

DarkSith

hmmm, to co tady píšeš jsou jen tendenční rasistické bláboly reflektující tvojí vnitřní projekci s nulovým přínosem do diskuze. Jen abys nebyl jedním z těch běloušků kterým vadí, že filmova postava je černá, dokonce i tehdy, když je černá v předloze! Dokonce i tehdy někteří vykřikují něco o ošklivé politické korektnosti...

CAPS_LOCK
22.09.2018 12:42:09
on-line

Janpoko

Pravdu máš v tom, že na Zaklínači je nejlepší to pozadí. Temná doba plná lidí bez vzdělání ale s fůrou předsudků, ochotných někoho upálit jen proto, že je jinej. Má to takovej realistickej feeling. Některý věci se zkrátka nikdy nezmění...Další tvojí pravdou je, že do světa Sapkowkého sice přišli lidi po velké katastrofě během Konjukce, dokonce je tak nějak spekulativně ponecháno ve vzduchu, že přišli z našeho světa po globální ekologické katastrofě, takže pokud se nezachránili jen běloši, což je statisticky nepravděpodobné s ohledem na procento v globální populaci, tak tam může mít kdokoliv jakoukoliv barvu. Ale to nás stejně nikam neposouvá když mohly zástupy modrookých blonďáků hrát snědé černovlasé a černooké Semity a Římany prakticky ve všech filmech žánru "swords and sandals" tak opravdu nevidím problém aby Ciri nebyla bílá pokud budou nebílí i její rodiče. Čili sečteno a podtrženo jak už jsem řekl, stále objektivně neexistuje jeden jediný důvod, proč by měli být bílí

Janpoko
22.09.2018 12:29:03
on-line

CAPS_LOCK
Navíc pro lidi to není domovský svět, ale přišli tam při Konjunkci Sfér, takže je dost dobře možné, že přišli jen bělošské kmeny. A na to, aby se tam vyvinuli jiné rasy na základě přírodních podmínek, tam prostě nejsou dost dlouho.

Janpoko
22.09.2018 12:25:06
on-line

CAPS_LOCK
Emhyr/Duny není z Maechtu, jen se za kralevice odtamtud vydával. A Maecht je loutkové království, ale není součástí Císařství. Emhyrova bledá pleť mluví proti tomu, že by byl semita nebo blízko východní asiat, kučeravé vlasy zase vylučují dálně východního asiata.
K tomu, že Nilfgarďané jsou zcela originální rasa asi tolik: jejich jména jsou holandská, móda a dvorní etiketa by odpovídala Španělsku 16. století, jazyk je myslím staroirština a v jejich politice poznáš prakticky libovolné evropské impérium, či velmoc. Ale furt nic, co by naznačovalo asiaty.
Když Nilfgarďané(Cahir, Reef) mluví obecnou, tak se snaží zamaskovat svůj přízvuk, aby nikdo nepoznal, odkuď jsou. To by zcela postrádalo smysl, kdyby byli odlišného vzhledu, než seveřané. Navíc Sapkowski popisuje vzhled postav docela podrobně, takže pochybuji, že by vynechal tak dominantní znak, jako je jiná rasa.
Ale hlavní důvod, proč jsem si jistý, že Sapkowski psal celý svůj svět jako bělošský je ten, že ve všech jeho dílech(nejen v Zaklínači) silně rezonuje téma nenávisti, strachu a odporu k jakékoliv odlišnosti. Nejen rasové(v Zaklínači spíš druhové), ale i sociální, národnostní, intelektuální, fyzické, náboženské, sexuální atd. Takže fakt není pravděpodobné, že by tam měl postavy jiných ras a nebylo to tam nijak reflektováno(což není) a nevznikl tam z toho konflikt.
Objektivně neexistuje důvod, proč by tam měli být barevní. Tak to prostě je.
Adaptace je sice adaptace. Ale pokuď tam narveš nebělochy a nikdo na to nebude nijak reagovat, tak zabiješ logiku jeho světa. Když z toho bude konflikt(což by v Sapkově světě byl) tak tam zbytečně přidáš rovinu, která tam už je, jen vyřešená jinak a to výborně. Jen proto, abys tam dostal svoji agendu, zkurvíš celistvost toho světa.

DarkSith
22.09.2018 03:19:26
on-line

CAPS_LOCK: To co tady píšeš jsou jen naprosto demagogické bláboly. Ciri ani žádná jiná hlavní postava nemůže být jiného než středoevropského původu. Jestliže to dopadne takto stupidně tak je to jako kdyby ve filmu z 2. světové války hrál Churhilla černoch, Hitlera Mexičan, Stalina Číňan a Roosevelta například indián z kmene Apačů.

Bucak
21.09.2018 07:58:47
on-line

Zdar Capsi, zajímavé odůvodnění, i když si dovolím ponechat svůj názor, především kvůli linii Lary Dorren. Jinak toho pána můžeš vynechat, a když už, tak je to Bučák. Etymologií této přezdívky tě obtěžovat nebudu, ale s bůčkem to vážně nemá co dělat.

CAPS_LOCK
21.09.2018 02:06:07
on-line

Ale jinak jsem rád, že se i s panem ''spisovatelem'' shodneme na tom, že obsazení hezkého ksichtu bez emocí Henry Cavilla do hlavní role je volba úplně mimo mísu. Jak už jsem to psal dříve, jako pamětnický nostalgik bych chtěl zpátky Michala Zebrowskiho a jeho charisma...

CAPS_LOCK
21.09.2018 01:43:14
on-line

Eleanor
Já myslím že by to byla šedivá nuda, kdyby se nám všem líbily univerzálně dobře přijímané filmy, stejně jako by byla šedivá nuda, kdybychom si všichni v tomto vlákně rasisticky notovali. Ale jsem vážně rád, že tady nejsem jediný, kdo Zaklínače četl (možná ještě pan ''spisovatel'' Bůčák). Ty kupříkladu tvrdíš, že ''je divné obsazovat černošku/asiatku atd. do role Ciri'' Já zase tvrdím, že její otec je z Maechtu v Nilgaarském císařství, což je na Jihu, Nilggharďané jsou popisováni jako analogie tamní římské říše, takže nějaká ta olivová kůže tam klidně být může, otce Ciri popisuje autor v pasáži kde je z něj sňata kletba takto "Ježkova ošklivá tlama se začala měnit, ztrácet svou zvířeckou podobu. Bodliny a rezavé štětiny se změnily v kučeravé černé vlasy a vousy rámující bledou, hranatou mužskou tvář s výrazným nosem." Já ho sice tipuji na "Izraelitu", ale jeho popis sedí i na Asiata. Ty také zmiňuješ severské znění Nilfgaarďanských jmen, na to ti opáčím, že to opravdu nejsou seveřané. Je to zcela originální rasa. Když už se tedy mermomocí chceš držet předlohy a zachovat evropskou lokalizaci, mohou to být třeba ti mnou výše zmínění asiaté, ale objektivně neexistuje důvod, proč by měli být bílí. Tak to prostě je. Navíc nesmíš zapomínat, že adaptace je adaptace. Říká se jí tak proto, že ne všechno je stejné, jako v předloze. Pokud ti nevadí, že nový Heimdal je mimozemšťan z jiné dimenze, ale už ti vadí, že je černoch, jedná se o rasismus. Ale na tohle téma již promluvili povolanější, například má kamarádka k tomu sepsala blog: [link]

Hairy_Ass
20.09.2018 12:17:44
on-line

Eleanor
Obávám se, že filmaři propagující sociální spravedlnost o genealogickych souvislostech neuvažují. To by BBC nesměla udělat z anglické královny Markéty z Anjou s francouzským původem z 15. století černošku a tvářit se, že to je naprosto normální.

Bucak
20.09.2018 11:51:37
on-line

Eleanor
Marná snaha vysvětlovat svůj postoj. Caps ze svých morálních výšin onálepkoval názorové odpůrce a jest plně uspokojen.
Jinak ke Cavillovi - mohlo to být i horší... mnohem horší. Postačí, když řeknu, že jsem viděl fanart Nicolase Cage jako Geralta. Uááá! U Cavilla mě i mé ženě nejvíc vadí tak jeho děsná prdelní brada. V jeho případě by to snad bylo lepší s těma fousama.

Eleanor
20.09.2018 09:59:52
on-line

CAPS_LOCK
Uvědomuju si, že jsi nejspíš troll, co se snaží oživit diskusi, (jak jinak bys mohl prohlásit, že rozmělněný, nevkusný a nekonečným digi bordelem ověnčený Hobbit je lepší, než Pán Prstenů ), přesto odpovím. Ne. Neexistuje jen jedna rasa a to lidská, stejně jako neexistuje jedno pohlaví - lidské. Vím, jak to myslíš, tedy, že jsou si všechny rasy rovny, s čímž souhlasím, ale na světě jsou čtyři rasy a dvě pohlaví, ať se ti to líbí nebo ne. Nikdo tady netvrdí, že film patří pouze jedné z ras, ale že by se tvůrci, kteří něco adaptují, měli držet předlohy. Mě osobně například nevadí jenom nepřesnost u možného obsazení Cirilly, ale vadí mi i Henry Cavill, coby Geralt, jednoduše proto, že nemá žádné charisma a je typově nepřesný. Stejně, jako by bylo zvláštní a smysl nedávající obsadit do filmů a seriálů, jako jsou například 12 let v řetězech, Kořeny nebo Skrytá čísla do hlavních rolí bělochy, tak je divné obsazovat černošku/asiatku atd. do role Ciri. Hlavní problém vidím v tom, že Ciri je dcera císaře Emhyra. Císař Emhyr pochází z Nilfgaardu a Nilfgaard samotný mi tedy přijde jako celkem jasná alegorie na Německo (vyspělá země, císařství, obyvatelé milující dodržování pravidel a pořádku, rozpínavá říše, která zabírá cizí území) a i jména známých Nilgaarďanů zní buď německy, nebo seversky (Shilard Fitz-Oesterlen, Joachim de Wett, Assire var Anahid, Peter Evertsen, Declan Leuvaarden atd.), takže je příběhem nevysvětlitelné, že by Ciri byla např. černoška. Musela by se totiž zároveň předělat i celá země a její obyvatelé, aby to dávalo smysl.

Zobrazuji položky 1 – 20 z 45

1 2 3

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.