Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 1 – 20 z 32

1 2

DarkSith
22.09.2018 03:19:26
on-line

CAPS_LOCK: To co tady píšeš jsou jen naprosto demagogické bláboly. Ciri ani žádná jiná hlavní postava nemůže být jiného než středoevropského původu. Jestliže to dopadne takto stupidně tak je to jako kdyby ve filmu z 2. světové války hrál Churhilla černoch, Hitlera Mexičan, Stalina Číňan a Roosevelta například indián z kmene Apačů.

Bucak
21.09.2018 07:58:47
on-line

Zdar Capsi, zajímavé odůvodnění, i když si dovolím ponechat svůj názor, především kvůli linii Lary Dorren. Jinak toho pána můžeš vynechat, a když už, tak je to Bučák. Etymologií této přezdívky tě obtěžovat nebudu, ale s bůčkem to vážně nemá co dělat.

CAPS_LOCK
21.09.2018 02:06:07
on-line

Ale jinak jsem rád, že se i s panem ''spisovatelem'' shodneme na tom, že obsazení hezkého ksichtu bez emocí Henry Cavilla do hlavní role je volba úplně mimo mísu. Jak už jsem to psal dříve, jako pamětnický nostalgik bych chtěl zpátky Michala Zebrowskiho a jeho charisma...

CAPS_LOCK
21.09.2018 01:43:14
on-line

Eleanor
Já myslím že by to byla šedivá nuda, kdyby se nám všem líbily univerzálně dobře přijímané filmy, stejně jako by byla šedivá nuda, kdybychom si všichni v tomto vlákně rasisticky notovali. Ale jsem vážně rád, že tady nejsem jediný, kdo Zaklínače četl (možná ještě pan ''spisovatel'' Bůčák). Ty kupříkladu tvrdíš, že ''je divné obsazovat černošku/asiatku atd. do role Ciri'' Já zase tvrdím, že její otec je z Maechtu v Nilgaarském císařství, což je na Jihu, Nilggharďané jsou popisováni jako analogie tamní římské říše, takže nějaká ta olivová kůže tam klidně být může, otce Ciri popisuje autor v pasáži kde je z něj sňata kletba takto "Ježkova ošklivá tlama se začala měnit, ztrácet svou zvířeckou podobu. Bodliny a rezavé štětiny se změnily v kučeravé černé vlasy a vousy rámující bledou, hranatou mužskou tvář s výrazným nosem." Já ho sice tipuji na "Izraelitu", ale jeho popis sedí i na Asiata. Ty také zmiňuješ severské znění Nilfgaarďanských jmen, na to ti opáčím, že to opravdu nejsou seveřané. Je to zcela originální rasa. Když už se tedy mermomocí chceš držet předlohy a zachovat evropskou lokalizaci, mohou to být třeba ti mnou výše zmínění asiaté, ale objektivně neexistuje důvod, proč by měli být bílí. Tak to prostě je. Navíc nesmíš zapomínat, že adaptace je adaptace. Říká se jí tak proto, že ne všechno je stejné, jako v předloze. Pokud ti nevadí, že nový Heimdal je mimozemšťan z jiné dimenze, ale už ti vadí, že je černoch, jedná se o rasismus. Ale na tohle téma již promluvili povolanější, například má kamarádka k tomu sepsala blog: [link]

Hairy_Ass
20.09.2018 12:17:44
on-line

Eleanor
Obávám se, že filmaři propagující sociální spravedlnost o genealogickych souvislostech neuvažují. To by BBC nesměla udělat z anglické královny Markéty z Anjou s francouzským původem z 15. století černošku a tvářit se, že to je naprosto normální.

Bucak
20.09.2018 11:51:37
on-line

Eleanor
Marná snaha vysvětlovat svůj postoj. Caps ze svých morálních výšin onálepkoval názorové odpůrce a jest plně uspokojen.
Jinak ke Cavillovi - mohlo to být i horší... mnohem horší. Postačí, když řeknu, že jsem viděl fanart Nicolase Cage jako Geralta. Uááá! U Cavilla mě i mé ženě nejvíc vadí tak jeho děsná prdelní brada. V jeho případě by to snad bylo lepší s těma fousama.

Eleanor
20.09.2018 09:59:52
on-line

CAPS_LOCK
Uvědomuju si, že jsi nejspíš troll, co se snaží oživit diskusi, (jak jinak bys mohl prohlásit, že rozmělněný, nevkusný a nekonečným digi bordelem ověnčený Hobbit je lepší, než Pán Prstenů ), přesto odpovím. Ne. Neexistuje jen jedna rasa a to lidská, stejně jako neexistuje jedno pohlaví - lidské. Vím, jak to myslíš, tedy, že jsou si všechny rasy rovny, s čímž souhlasím, ale na světě jsou čtyři rasy a dvě pohlaví, ať se ti to líbí nebo ne. Nikdo tady netvrdí, že film patří pouze jedné z ras, ale že by se tvůrci, kteří něco adaptují, měli držet předlohy. Mě osobně například nevadí jenom nepřesnost u možného obsazení Cirilly, ale vadí mi i Henry Cavill, coby Geralt, jednoduše proto, že nemá žádné charisma a je typově nepřesný. Stejně, jako by bylo zvláštní a smysl nedávající obsadit do filmů a seriálů, jako jsou například 12 let v řetězech, Kořeny nebo Skrytá čísla do hlavních rolí bělochy, tak je divné obsazovat černošku/asiatku atd. do role Ciri. Hlavní problém vidím v tom, že Ciri je dcera císaře Emhyra. Císař Emhyr pochází z Nilfgaardu a Nilfgaard samotný mi tedy přijde jako celkem jasná alegorie na Německo (vyspělá země, císařství, obyvatelé milující dodržování pravidel a pořádku, rozpínavá říše, která zabírá cizí území) a i jména známých Nilgaarďanů zní buď německy, nebo seversky (Shilard Fitz-Oesterlen, Joachim de Wett, Assire var Anahid, Peter Evertsen, Declan Leuvaarden atd.), takže je příběhem nevysvětlitelné, že by Ciri byla např. černoška. Musela by se totiž zároveň předělat i celá země a její obyvatelé, aby to dávalo smysl.

Marlax
19.09.2018 12:28:08
on-line

Já jsem pro to, aby to byl dobrý seriál. Vím že jsem v menšině. Ale jak se něco začne dělat čistě jen pro fanoušky, je z toho vždycky, VŽDYCKY strašnej průser.

Dataminer
18.09.2018 21:20:11
on-line

Jak být korektní? Kdyby byli korektní, tak dodrží předlohu. To by bylo v mentálně normálním světě korektní dle definice toho slova. Ale nevím, v dnešní době si tedy tvůrci představují korektnost asi tak, že se sami chovají rasisticky. A to tím, že jim jednoduše vadí bílá barva kůže. Ale co chtít po lidech, co se ohání rasismem a přitom se ho sami dopouštějí v největší míře. Protože když někdo např. řekne, že v seriálu musí být např. afroameričan či asiat, tak dělá co? Jasně tím říká, že mu vadí to, že v seriálu je dle nich moc bělochů. Rasismus jak z učebnice. A aby to byl paradox se vším všudy, tak někdo přišel s tím, že je to "korektní". Fascinuje mě, jak si poslední dobou nejen tyto ale i další výrazy zájmové skupiny upravují a vysvětlují po svém. Jako např. to, že rasismus je nepěkné chování bělochů vůči ostatním rasám. Ale s podivem ignorují fakt, že rasismus je to i v obráceném gardu. Z 99,9 % je běloch označen za rasistu jen proto, že je běloch, tedy kvůli jeho rase. Paradox, že ;) Asi by se opravdu mělo užívat celé označení, tedy politická (!) korektnost, protože ta má s reálnou korektností společné asi tolik, jako politik s poctivostí.

Ale proč se divit, když jde o trend, který teprve začíná. Krom afro-anglického Bonda o něm se mluví hodně dlouho (a realizace je za rohem) teď už uvažují např. o afro-americkém ztvárnění Supermana. A lesbická afro-asijsko-arabská transgender postava Ježíše tu bude co nevidět..... Hlavně že oni nejsou rasisti a jsou korektní.

Bucak
15.09.2018 21:11:43
on-line

Sakra Capsi, tos mi to tedy nandal. Akorát s těma Iluminátama nemám nic společného...

CAPS_LOCK
15.09.2018 16:33:14
on-line

A jejda, někdo si hrál venku, otočil pár šutrů a už nám tady běhaj hnědý švábi, z toho bude ještě mrzení

No nic, zpátky k diskuzi. Někdo tu zmiňoval LOTRa, k tomu bych rád podotkl, že jeho dílo se dá vnímat značně problematicky, je to taková mile nesnášenlivá třídnůstka z jiného století, plus samozřejmě elfové jsou rasistický hajzlové non plus ultra, ale přes to přese všechno musím říct, že mě osobně Hobit bavil víc než LOTR, já vím, jsem kacíř, tak si na mě neberte vidle a pochodně. Nemusím pak dodávat, že seriálovou Středozemi se moc těším, jestli tedy bude mít konceptem blízko k Hobitovi

A podle posledních zpráv mohou strážci rasové čistoty fiktivních postav slézt z barikád, iluminátská propaganda se nekoná, konec světa odvrácen, řvoucí menšina si zase vyřvala svoje a vypadá to, že Ciri bude BÍLÁ, tak sláva. Za sebe bych jenom dodal že cítím smutek, všichni by si měli uvědomit, že existuje jenom jedna rasa- lidská a že ve finále by snad mělo být jedno, jakou kdo má barvu pleti. Nebo přes ní, pokud nebude jak padlý sníh neuvidíte ten seriál?

Bucak
14.09.2018 07:17:00
on-line

To Eleanor
Souhlas. Ale co, ty hnusný rasisty nám už stejně nikdo neodpáře.

Eleanor
14.09.2018 01:49:36
on-line

Člověk si nakonec říká, jak je dobře, že trilogie Pána Prstenů od Jacksona vznikla ještě v době, kdy se ještě tvůrci drželi při obsazování jakž takž předlohy... Tenhle Zaklínač mě už přestal zajímat od oznámení Kena Cavilla a jak je vidno, dál to bude už jenom směšnější. Jak už bylo psáno v jiných diskusích, kdyby Martina Luthera Kinga nebo Obamu hrál běloch, Amerika už by se bouřila, ale když má hrát světlou blondýnku černoška/asiatka/hispánka, je to naprosto v pořádku, a kdo to kritizuje, je rasista. Já se ptám, proč tedy Cirilla nemůže být Cirilem? Pokud tvůrcům nezáleží na rase, neměli by být takoví sexisti a nemělo by jim záležet ani na pohlaví postavy. Tady z Nilfgaardu bude Wakanda a všechny zdejší postavy se záměrně německými nebo "jako německými" jmény se tam budou muset kompletně předělat. A Emhyra bude hrát Idris Elba. Bude to strašně super, až na to, že takového Zaklínače nechci nikdy vidět. Ne proto, že bych byla rasistka, ale proto, že se od předlohy odchyluje tak, že to v rámci příběhu už nebude dávat žádný smysl.

Eugene87
12.09.2018 20:14:23
on-line

Cirillu nezná půlka světa, počkejte co se stane s internetem, až se dozvíme, že Gandalf bílý nebude

https://www.youtube.com/watch?v=qdjRwpYM-Kw&feature=youtu.be&t=14

Pozitkar
12.09.2018 18:35:04
on-line

2 Hairy Ass
No ... tam byli černí jen skřeti a Haradští na olifantech, že

Bucak
12.09.2018 12:03:37
on-line

Ještě ad Sapkowski
Pokud by někoho zajímalo, jestli se ozve Sapkáč, tak vás musím zklamat. Bude držet pysk. Už před nějakou dobou se vyjadřoval v rozhovoru pro jeden polský časopis, kde žádal, abychom to nesměšovali dohromady. Podle jeho vyjádření jsou tady knihy, vedle toho jsou tu hry a adaptace je zase něco jiného. Víc, že k tomu říct nemůže, protože ve smlouvě, kterou podepsal, jsou tvrdé postihy. Kdyby remcal, zasáhlo by ho to na jeho druhém nejcitlivějším místě. Peněžence. To první je ješitnost.

Hairy_Ass
12.09.2018 08:17:59
on-line

No, a to ještě nevíme, co vyvede Amazon s Pánem prstenů...

Bucak
12.09.2018 07:40:14
on-line

Poslední vývoj
Poslední vývoj je následující: vyhlášení castingu na Ciri již není nadále dostupné. Netflix zastavil oficiální Twitter k Zaklínači. Hissrichová to doprovodila svými plky o tom, jak si prošla svou zkouškou trav – haha. Že by změnila názor, zapomeňte, je to tězkokaliberní SJW, přesvědčená o své pravdě - diverzita nade vše! Na což mimochodem upozorňovali fanoušci už od začátku. Zjevně oprávněně. Jediná šance na změnu je, že by si někdo z vedení Netflixu všiml hrozícího průšvihu a přitáhl jí otěže. Jít proti fandomu nemusí být moudré.

Hairy_Ass
11.09.2018 22:48:55
on-line

Nirnaeth
Tak Poláci taky nebyli žádní svatouškové (Ukrajinci, Rusíni a další by mohli vyprávět)... ale jinak souhlas.

Nirnaeth
11.09.2018 21:42:02
on-line

Podepisuju se pod nespokojené ohlasy. A jen bych dodala, že je mi teď polských fanoušků docela líto. Američani jako by si nebyli schopní připustit, že i běloch může být kvůli svému původu utlačován. Nejsem odborník na historii, ale myslím, že Polsko má za sebou staletí vměšování a invaze zvenčí a že si Poláci zažili, jaké to je být podřadnou vrstvou obyvatel ve vlastní zemi - viz Trojí dělení Polska. Myslím, že Sapkowski z téhle historické zkušenosti do značné míry čerpal, a i proto je ta série v Polsku tak populární.

Takže přebarvit postavu sice smyšlenou, ale v příběhu čerpajícím z takové historie a z místního foklóru, mi přijde jako docela urážka. A ignoraci a "rasismus" vidím spíš na straně amerických tvůrců. Vždyť to je podobná situace, jako by si vzali fantaskní příběh čerpající třeba z kultury amerických indiánů, ale mysleli si, že to neosloví dost lidí, tak by je nahradili černochy... to by jim u nich asi neprošlo. Ale zkrátka Poláci jsou bílí, tak proč to nezměnit, že ano...

Zobrazuji položky 1 – 20 z 32

1 2

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.