Režisér Damien Chazelle si po bubenickém nářezu Whiplash a neotřelém muzikálu La La Land odběhnul na Měsíc s Prvním člověkem, jeho seriálový projekt The Eddy se ale zase vrací k hudbě. Hudební drama, jež Chazelle chystá pro Netflix, se bude odehrávat v současné multikulturní Paříži a bude se točit okolo jednoho klubu, jeho majitele, domácí kapely a města kolem. A právě majitel klubu teď dostal tvář, zahraje si ho Andre Holland.


Holland má za sebou teď čerstvě hlavní roli ve filmu High Flying Bird, oscarový Moonlight, seriály Castle Rock nebo The Knick a právě skončil jako Othello v londýnském Shakespeare’s Globe Theatre. Jeho role je Elliot Udo, podle synopse: dříve oslavovaný jazzový pianista v New Yorku, nyní spolumajitel krachujícího jazzového klubu v Paříži, který má nezávazný vztah se svou zpěvačkou, ale bude se muset vyrovnat se svými problémy, když se najednou objeví jeho patnáctiletá dcera. Holland kromě hlavní role bude i spoluprodukovat. Snad se teď novinek o tomto lákavém projektu dočkáme častěji, čekání od prvotního oznámení je totiž dlouhé.

Vytáhni v hospodě: U filmu Whiplash studio připomínkovalo délku bubenických scén a chtělo vystřihnout Andrewovo závěrečné sólo („Je dobrej v bubnování, my jsme to pochopili“). Chazelle to ignoroval.