Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Viral
24.04.2019 20:37:28
on-line

Myslím, že GRRM určitě nějakou smlouvou s HBO vázaný nebude - to by byl blázen, aby si takhle svázal ruce, když jde o jeho nejdůležitější dílo (resp. takhle - on toho napsal tuny a vytvořil i zajímavé propojené vesmíry viz Wild Cards nebo Thousand Worlds, ale většina "casual" čtenářů si s jeho jménem nic než ASOIAF prostě nespojí...)

Jako představa, že to má někde dopsané v šuplíku a čeká na konec seriálu je hezká (a trochu úsměvná), ale v reálu to nejspíš dopadne tak, že to bude někdo flikovat z jeho poznámek z pozůstalosti, protože jeho vydavatel si určitě nedovolí zrovna tuhle ságu nechat nedokončenou; ostatně z nedávné minulosti tu máme krásný příklad v podobě Wheel of Time, kde si myslím, že Sanderson odvedl hodně kvalitní práci, celkově vzato...

Memphis
24.04.2019 19:35:16
on-line

vZeč
Ne nutně vázanej smlouvou, ale taky si myslím, že čeká, až seriál doběhne. Kromě toho pravděpodobně píše obě poslední knihy společně, aby se vyhnul nekonzistencím a všechno do sebe na konci zapadlo. Čekání na poslední knihu potom bude určitě kratší.

vZeč
24.04.2019 17:56:02
on-line

Hele a to si fakt nikdo nemysli, ze uz to ma prakticky dopsany az do konce, ale je vazanej smlouvou s HBO, ze to vyda az po serialu? Furt tomu chci verit :)

Avari
24.04.2019 17:35:38
on-line

Fallenmaia: jsem rád, že to někdo normální popsal. Škoda, že to nechápe vícero lidí včetně pana spisovatele.

FallenMaia
23.04.2019 20:27:08
on-line

Martin to už nedopíše prosím vás, ľudia ho k tomu musia dokopávať, fanúšikovia prosíkať a on bude zatiaľ kibicovať do seriálu a sťažovať sa ako mu to jeho dielo celé do... Keď by to bol už dávno dopísal bol by pokoj. A keby to chcel dopísať tak už to dávno dopíše. Lenže jemu sa nechce. A vraj jemu sa nepáči že to má len 8 sérií že on chcel 12, ty vole. On si asi neuvedomuje že točiť seriál a písať knihu je obrovský rozdiel. Knihu môže písať aj desať rokov a nič sa nezmení, lenže na seriál majú vyhradený čas, majú určité financie, podpísané nejaké zmluvy atď. čo si on myslí že mu tam tí herci budú hrať do kedy? Veď už teraz je hrozne vidieť ako všetci zostarli a ako to časovo nesedí, Bran, Arya, Rickon, ten zmizol a o dve série sa vrátil a bol vyšší ako Ramsay A to nehovorím o tých starších hercoch. Nie on chcel 12 sérií jak malé decko. Hlavne že on tú jednu knihu píše 10 rokov, ach škoda slov.

Ale aby som len nefrflal. Výborný diel, skvelá atmosféra blížiaceho sa konfliktu, niekto tu spomenul LOTR? Najlepšia dejová linka, určite posedenie pri kozube skvelé postavy sa stretli v kruhu pri poháriku vína a bolo z toho niečo čo už asi do konca GoT neuvidíme, bude mi to chýbať. Hlavne ma teda potešil Jaime, všade kde bol to rezonovalo a jeho scénky patrili k tým najlepším. Teším sa na budúci diel. Tam už to ale bude o niečom inom

Viral
23.04.2019 19:42:32
on-line

Vichry zimy
Tak těch se nejspíš od GRRM vážně nedočkáme, alespoň já tomu už nevěřím.

Jinak docela dobrý díl, jestli bude zbytek série převážně akční, tak někam ty dialogové výměny a setkávání většiny postav nacpat museli, to spíše první epizoda působila trochu zbytečným dojmem....

Avari
23.04.2019 17:19:44
on-line

Výborný díl. Škoda, že ho mnoho lidí nepochopila a z nějakého důvodu to hejti. No, hlavně jde o fanoušky předloh, kteří držkuji už z principu, viď Ozy? Díky tomu přehlížeji kvality. Srovnávat dění v polovině seriálu se závěrem, nebo předlohu, kde má autor roky na psaní s tím, co musí během krátké doby výplodit scenáristi, to chce odvahu, hloupost nebo trolling.

OzyTheKing
23.04.2019 16:02:52
on-line

Takže 4 epizody zbývají do konce a zatím se tam stalo velký ho*no, jen se setkávaly postavy? Tak to se na to asi fakt nepodívám, možná jen na tu 3. epizodu. Už aby tu byly Vichry zimy od Martina.

Pamatuje tu někdo 4. sérii? Kde se už ve druhé epizodě staly dost velký věci.

hroubek
23.04.2019 15:32:55
on-line

Další díl a opět jsem spokojený. Oproti prvnímu dílu to má mnohem lepší dialogy, a i vyprávění. Má to dobré tempo a to co se v této epizodě děje má smysl a svůj význam(pokec u krbu, Arya a Gendry, Sam a bratři z Noční hlídky). Opět jsem byl překvapený jak tvůrci řeší některé věci, protože bych je čekal trochu více vygradované(Jon a Dany). Přesto velká spokojenost a těším se na další díl jako asi všichni. 8,5/10

Failarth
22.04.2019 23:39:45
on-line

Chybí mi ,,letní" díly z jižních částí:-)

Fuj, ta atmosféra mně doslova vnutila obavy.
Souhlas vybavilo se mi to lepší z LOTR, Helmův Žleb a Gondor. To kino by stálo za úvahu...

krauset
22.04.2019 19:50:36
on-line

Nejlepší epizoda od The Winds of Winter.

Hairy_Ass
22.04.2019 17:32:23
on-line

spoock
Příští díl bude dozajista "čistící". Bohužel to asi odnesou zajímavější postavy, než otravná Daenerys, které je nejspíš souzeno se dožít minimálně závěrečného dílu...

spoock
22.04.2019 16:52:55
on-line

No, doufám, ze mrtvolné komando proklesti spoustu prebytecnych postav, protoze ta stopaz serialu na to jednoduse nema. Snad po bitve na Zimohradu zbydou jen ti nejdulezitejsi a posledni dve serie se ponesou v duchu "zachraň se kdo můžeš"

Esgalnor
22.04.2019 14:16:33
on-line

PS

Podrickova písnička ve mě taky dost rezonovala. Celé to vlastně připomínalo přípravy před bitvou o Minas Tirith. Ta taky byla pořádná.

Kdo se chce rozbít, tak GoT vydalo oficiální video k písničce, kterou nazpívala Florence + the Machine. Je tam všechno. https://www.youtube.com/watch?v=eTa1jHk1Lxc

Esgalnor
22.04.2019 14:14:25
on-line

Začínal jsem zapomínat, proč ten seriál miluju. Díky za tuhle epizodu, že mi to zas připomněla.
Skvělá kompenzace za průměrný pilot, spousta prostoru pro vynikající vedlejší postavy, se kterými máme šanci se alespoň rozloučit.
Budou spoilery, ale tak ty diskuze epizod snad nikdo před zhlédnutím nečte.

Nejlepší část? Pasování Brienne na rytíře. Ta herečka je vynikající, Brienne konečně dostala nějakou satisfakci a tohle mě fakt skoro složilo.
Má to blízko k fan service, ale zároveň si to drží úroveň skvělého GoT dramatu (což sedmá série nezvládala). To napětí mezi Sansou a Daenerys je v ý b o r n ý! I přes fakt, že Emilia Clarke neumí hrát. Scénář konečně funguje, osudy se mísí.
A myslím, že podobně pohodovou část jako popíjení vína v Tyrionově kroužku už v seriálu nikdy neuvidíme.

Ten třetí díl změní všechno, připravme si kapesníčky.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.