Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 121 – 140 z 138

1 2 3 4 5 6 7

FallenMaia
14.05.2019 14:04:12
on-line

OzyTheKing
Ešte aby tú knižku vôbec dopísal, ten sa v tom tak zamotal že teraz nevie kadiaľ vona jednu knihu píše 10 rokov, preto ani nemôžeme nadávať na tvorcov pretože dokončiť takýto obsiahli príbeh bez pedlohy keď ti autor povie len koniec ako si ho asi predstavuje a sám vôbec nevie ako sa k nemu dopracovať, to je nadľudský výkon, nikdy by som to nechcel robiť.

FallenMaia
14.05.2019 14:01:29
on-line

Mňa skôr iritoval ten dračí "oheň" ktorý dokázal rozmetať bránu ako keby bola z papiera, hradby sa rozpadali len sa ho dotkol, veže padali ako keby to niekto ostreľoval raketami :D :D Balisty absolútne neschopné ale to sa dalo čakať že to tak bude, ak by jej zabili aj posledného draka asi by už nič nezmohla :D

Sakull, Jon bol zaskočený, rovnako by bol zaskočený ktokoľvek z nás, chvíľu mu trvalo vstrebať čo sa tam práve odohráva a potom už zasiahol a zastavil svojich mužov, na tom nič zlé nevidím. Aj tak čo už v tom zhone a panike ktorá sa tam ztrhla mohol urobiť.Cersei len došlo že prehrala a že ju čaká jediné, Qyburn mŕtvy, Hora ju opustil, nemala nikoho, sama sa motala po rozpadajúcej sa pevnosti, ktorá žena by sa nerozplakala???
A Arya? Nikdo jej ten cíl nevymluví??? Veď v 7. sérii sa otočila po tom čo zistila že sever patrí znova Starkovcom a nechala Cersei tak, nikto jej to nemusel vymluvit, ona sama sa tak rozhodla a teraz jej do duše prehovoril Sandor, čo je na tom?? Celá pevnosť sa rozpadala, ty by si tam išiel?? Na smrť?? Keď ani nevieš či vlastne tvoj cieľ už nieje náhodou mŕtvy??

OzyTheKing
14.05.2019 13:56:32
on-line

Spooner
Znásilnění bych zrovna nenapsal, ale bylo to dost nevěrohodny, v knížce se nejspíš taky stane šílenou, ale očekávám uveritelnejsi přerod.
Tarly nechtěl složit věrnost. To co říkala Dothrakum bylo aby je motivovala. Prostě ona si celou sezónu snaží na svou.stranu dostat lid a nakonec ho upali, to neobhajis. To i Stannisuv obrat byl mnohem uberitelnejsi než tohle. Kdyby zabili Missandei v téhle bitvě i draka, tak by se bezprostředni nasrani dalo pochopit, jenže tohle byla kravina.

Sakull
14.05.2019 13:55:21
on-line

Hairy_Ass
Varys to je úplně mimózní. Všechyn série jeden z nejchytřejších intrikářů v seriálu co v tom plave jak ryba ve vodě a najednou spáchá přesně: sebevraždu po vzoru Neda Starka. Why?!

Sakull
14.05.2019 13:50:58
on-line

Když jste u toho Jona: Všimli jste si, že pokaždý, když se něco děje, tak se jen tak blbě motá? Začalo to v bitvě bastardů, ale tam byl ještě celkem badass. Teď už nepředvádí vůbec nic.
A co proměna Cersei? Všechny serie jí malujou jako "badass bitch" a tady se nakonec rozbrečí jako malá holka, i když musela vědět, že to tak dopadne.
A co Arya? Celou dobu strašně krutá, má jasnej cíl kterej jí nikdo nevymluví a když konečně dorazí do Rudý bašty, tak se najednou otočí

Hairy_Ass
14.05.2019 13:50:20
on-line

Šílená Daenerys mi na tomhle díle vadí skoro nejmíň. Paradoxně konečně jsem u ní viděl nějaký náznak herectví a holt se potatila. Víc mi vadil Jon, Tyrion a Jaime, kteří se opět chovali jako blbci. I když prvním dvěma snad už hořící město otevřelo oči a ten třetí holt už nic nepředvede. Varys asi plánoval spáchat sebevraždu drakem, jinak zbývá varianta, že vyšel ze cviku a přechytračila ho Daenerys, což je děsivá představa. Postava Cersei je rozbitá už od její korunovace, takže tady jsem zázraky nečekal, stejně tak Euron.

FallenMaia
14.05.2019 13:44:29
on-line

Ty vole ľudia už prestante s tým nadávaním, dnes sa absolútne stotožnujem s recenziou, malo to nejaké chyby ale bolo to totálne epické a natočené na jedničku. Sapochnik si po podľa mňa nezvládnutej bitke o Zimohrad napravil reputáciu.

To že niekto nedokáže pochopiť že premena Daenerys v Mad Queen sa budovala už od samého počiatku seriálu je teda pekne zarážajúce, veď len celú túto a minulú sériu ju Tyrion odhovára od zabíjania nevinných a vy tu začnete trepať že jej premena sa vošla do dvoch častí. Vám pekne je..... Ano OzyTheKing a Mack. hovorím hlavne k vám, to že ste boli zaslepení a doteraz ste si to v tom seriáli nevšimli je vaša sprostosť.

Gidian, to že sa dva dieli zo šiestich pomaly lúčili s postavami si si tak asi vysvetlil len ty ale je to teda pekná sprostosť, tam sa nikto s nikým nelúčil, prvá časť bolo stretávanie starých známych po rokoch a úvod do deja, druhá bola očakávanie hroznej bitky, príprava a tiaživá atmosféra, vysvetli mi kto sa tam kde s kým lúčil????? To že niekto niekomu povie, "OK ideme bojovať, dúfam že prežijeme noc." je podľa teba lúčenie???

Najlepšie momenty:

spoilerrozhovor Tyriona a Jaimeho, Cleganenbowl, Arya v uličkách, Sandor posiela Aryu domov, Jaime a Cersei zomierajú spoločne

Spooner
14.05.2019 13:24:19
on-line

OzyTheKing
Např. upálení Tarlyho v 7. sérii, proslov tuším k Dotrakům v 6. sérii... těch střípků, že má čím dál blíže k šílenému tatínkovi tam bylo víc. Však i v některých věcech ji museli Tyrion, Jorah a spol. mnohdy usměrňovat. Ano, kdyby bylo v poslední sérii na její proměnu více dílů, funguje to lépe, ale žádné lámání či tvůrčí znásilnění jejího charakteru to není. A v době pálení se už prostě dostala přes hranu příčetnosti. Přišla prakticky o všechny, Jon ji odmítl atd... tam už prostě přešla za onu hranici a logický uvažování bylo fuč.

OzyTheKing
14.05.2019 12:35:28
on-line

Spooner
Za mě tam kromě technické stránky nefungovalo vůbec nic.
A jak se budovala proměna Daenerys? Pokud vím tak upalovala jen bezverce a nevinný zabíjela kvůli svoji naivite/hlouposti. Jejím cílem bylo získat si lid. Když už tak mohla zničit jen tu pevnost.

Viral
14.05.2019 11:57:04
on-line

Holt jsme měli víc fandit Nočnímu králi - on to s náma myslel dobře, protože nás chtěl uchránit od zbytku téhle série....

Pomalu si říkám, že lepší zakončení by byl i pád Zdi na konci minulé řady - sice cliffhanger, ale pořád lepší než tahle hrůza.

A přerod Daenerys, byť malinko naznačený v dřívějších řadách, prostě nemůže v tomhle podání vůbec fungovat. Už ta její "logika" zachraňování budoucích generací od nadvlády tyranů se s následným molotov festivalem nedá moc skloubit, že?

Spooner
14.05.2019 11:40:43
on-line

Tenhle názor naprosto respektuji, jenom bych chtěl podotknout, že recap není u nás stejná forma jako recenze. Recap je prostě o co nejčerstvějších dojmech z toho dílu, nemá mít takovou formu jako recenze, to jen tak na okraj V recenzi série budu třeba na ty scenáristické věci celkově daleko přísnější.

Gidian
14.05.2019 11:17:32
on-line

The hell??
Tady je uplně jedno, jestli je to největší událost v historii televize a je jedno i to, jak moc je to epic... jde o to, jakým způsobem je ta celá věc ukočírovaná a jeslti to má nějakou hloubku mimo pozlátko vizuálních efektů (greenscreen teda celkem shite) a cool kamerové záběry, kreslící krásné obrázky... smrt hlavních postav nevidíme a když už něco, tak pouze z dálky, nebo mimo obraz

spoilerVarys je spálen drakem, ale není nic vidět, ani slyšet. kdežto vojáci Lanisterů se válejí po zemi, křičí, hoří a umírají na kemeru. Plebs z King's Landing se válí spálený na popel v obětí, válí si střeva po zemi, nebo si nechají spálit kůži až na maso... Hound strhne bráchu z věže a spadnou do ohně a opět jde o velký celek... Jamie a Cersei se nechají zavalit stropem. V oěbtí a v polodetailu, ale ve finále jde prostě jen o sprchu virtuálních cihel, která je nzakryje obraz

... komparzitům ale vytrháme vnitřnosti z těla. Neříkám, že potřebuju vidět nutně násilí, ale jde o hlavní a hlavně dost oblíbené postavy a jejich skon má mít nějakou váhu.

spoilernejvětší tu měl asi Hound, který ale podle mého mohl skonat vedle dekapitovaného Mountaina na svoje zranění a s úsměvem na tváři, že konečně udělal to, co celý život chtěl.Charakterový vývoj, který se několik řad buduje, osudovost některých rozhodnutí se v poslední sérii totálně kontradiktuje a abych řekl pravdu, přijde mi většina věcí v poslední řadě už jen jako fan service pro diváky. Průměrná scénaristická práce zabalená do krásného obalu...
První dvě epizody jsem pochválil (i tu třetí jsem ještě nějak hájil... tu třetí!). Celé to navnadí na fakt, že se bude umírat a postavy se spolu de facto loučí. Scéna u krbu byla skvělá jen do té doby, než v dalším díle nikdo z těch co tam seděli, nezemřel.A že Tyrion řekl "myslím, že to všichni přežijeme" je fakt cheap výmluva.

Dva díly z šesti strávíme povídáním a loučením, aby si pak celá tahle sága podkopla nohy během"tří". V porovnání s předchozími řadami se tu tlačí na pilu, žene se dopředu a naprosto se ignoruje čas. Všichni jsou prostě během střihnutí střihače tam, kde je tvůrci potřebují a co sakra dělala Arya v tomhle díle. Na to množství času na obrazovce udělala prdlačky a jen sloužila k tomu, aby se ukázal carnage v ulicích města. Ale to už ukazoval Jon. Ty dvě "komparzistky" (matka s dcerou) dostali víc času než Ghost v celé řadě. A nechci se vůbec pouštět do Cersei, která je zredukovaná na bondovského záporáka, jen místo hlazení bílé kočky čumí z okna a pije víno... a nechci se ani pouštět do mizerně zvládnutého přerodu Daenerys a jejích řídkých motivací. Nebo do Greyworma.

Scénáře poslední řady jsou prostě neucelené, nedávají moc smysl a jedou na výpary. Jejich pošmudlané a umaštěné papíry pak zabalili do pěkného přebalu. Že si to někdo užívá, mi ale vůbec nevadí, nechápejte tenhle komentář špatně, jen jsem si řekl, že si po včerejšku vyliju srdíčko, protože mi tahle recenze nepřišla moc jako recenze. Sorry.

Spooner
14.05.2019 11:13:38
on-line

OzyTheKing
Neříkám epic, ale hlavně skvěle zrežírované a provedené Však chyby typu drak také vypisuju, že mi vadí, ale jsem schopen je v tomhle emociálním a řemeslném podání jakž takž akceptovat.
Ano, forma zvítězila nad obsahem a plně chápu, že to každého neuspokojí. Ale plky o odpadu jsou upřímně taky dost směšný
A proměna Daenerys se pomaličku budovala několik sezón, pořád nechápu, jak se tomu může někdo divit.

OzyTheKing
14.05.2019 11:01:40
on-line

Spooner
Takže když je to so epic, tak je vše v pořádku?
Logický lapsy možný částečnyho přehledu, byly v 6. sérii. Tady už pohřbili úplně všechno. Chování postav je úplně mimo, Varys, Tyrion tvl to co předvádí to je fakt úplně ... ani nevím jak to nazvat. Přerod Daenerys v zaporaka je nezvládnutej. Chce vládnout lidem, chce si u nich vybudovat důvěru a když se celý město vzdá, tak začne funět (really? )a pálit nevinny lidi, kdyby se alespoň pustila do vojáků, ale ona začne pálit lidi omg, sice i předtím zabíjela i nevinné, ale to.bylo nevedome.
O pubertakovy terminatorovy Jaimemu radši ani nic nenapíšu, jestli někomu přišlo to co předvedl v této epizodě dobrý, tak nevím, to.je moc.

Jak tam má člověk cítit nějaký emoce, když je to celý pi*ovina?
Drak byl teď úplně OP, vypadalo to jak kdyby mu předešlou noc nabídl Morpheus červenou a modrou pilulku + mu navýšili damage.

7. série u mě byla alespoň za těch 50/60%. Neměl jsem problém s tím, že se to někomu líbí. Bral jsem to jako můstek pro 8., a tak jsem si vysvětloval spoustu zjednodušení a berliček. Tahle série je, ale odpad. Sorry jako, tohle prostě nedávám. To je zhovadilost.

Mack.
14.05.2019 10:57:38
on-line

Ten díl byl další fail, v životě tuhle linku, tenhle vývoj, nemohli prodat během dvou dílů, na to by potřebovali dvě série. Chování postav absolutně mimo, logika šla z okna.

V rámci uvěřitelnosti by to stálo i za to úplně to změnit ten děj.

Sakull
14.05.2019 10:30:49
on-line


Bohužel patřim mezi tu skupinu lidí, který to spíš bolelo. Ne, vážně nedokážu přehlédnout všechny ty logické chyby jen proto, že to je na televizní poměry velké a "epic".
Postavy mění své chování lusknutím prstu a kvůli tomu spousta věcí ztratí veškerou váhu.
Mohlo to být vážně super, děje se tu přesně to, v co jsem doufal. Ale to provedení je strašné.
A Cleganebowl ?! Jediný, co bylo epic, byly ty digitální kulisy souboje. Jinak měl větší náboj i krátký souboj Cleganů na turnaji v první řadě.

Hairy_Ass
14.05.2019 09:57:55
on-line

Bohužel tenhle seriál už může nabídnout jen epický vizuál. A to je prostě málo.

Lord Voldemort
14.05.2019 09:36:54
on-line

Souhlas
Dneska musím s recenzí souhlasit.
Ano, není to bez logických chyb (a bylo to tak vlastně někdy?).
Není to ani bez těch příběhových.

ALE je to bez diskuze to největší, co kdy v televizi běželo a ještě dlouho tomu tak bude.
Tak si pojďme užít i poslední díl, přeci nezavrhneme 10 let jen kvůli pár dírám ve scénáři...

Zobrazuji položky 121 – 140 z 138

1 2 3 4 5 6 7

© Copyright 2000 – 2020 Všechna práva vyhrazena.