Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


krauset
04.06.2019 02:09:52
on-line

Eleanor
Shodneme se na tom nejdůležitějším, a to že mezi prvními čtyřmi sériemi a druhými čtyřmi sériemi je značný předěl v kvalitě. Meryna Tranta ale zabije Arya v posledním díle už 5. série, následně za trest oslepne a šestou sérii začíná coby slepá na ulici, takže to můžeš páte přičíst k dobru. Linka Daenerys v Qarthu - souhlas.

krauset
04.06.2019 01:59:51
on-line

hroubek
Díky. To, že jsou obě podle mě nejlepší série adaptací Bouře mečů, jsem tam chtěl napsat. Rudá svatba byla ostatně důvodem, proč se D+D obrátili na Martina s tím, že chtějí jeho knihy adaptovat. Je znát, že čím víc se showrunneři vzdalují od třetí knihy a přibývá magických prvků, jako jsou vzkříšení, tím méně je to baví - a zrychlují ke konci.

Nazgul
03.06.2019 19:54:18
on-line

Žebříček KRAU SETA
Já už si každou sérii do detailů nepamatuji, takže hodnocení odložím na dobu, kdy se na to možná někdy podívám znovu, ale žebříček dává smysl a je moc pěkně zpracován a s jeho vybranými body víceméně souhlasím.

Eleanor
03.06.2019 16:26:25
on-line

Pro mě je žebříček trochu jiný:
1. První série - navždycky ta nejlepší. Nejojedinělejší, s největšími osobnostmi. Nejvíc historická a nejvíce středověká. Série, která Hru o trůny proslavila, byla zjevením a k tomu, aby byla strhující, chytrá a šokující nepotřebovala skoro žádné CGI efekty, žádné bitvy, ani draky.
2. Třetí série - taková akčnější, drsnější a přímočařejší první série, obsahující skvělé části s Jaimem a Brienne, Margaery a Olennou, Sansou a Tyrionem. A pak samozřejmě šokující Rudou svatbu a velkolepý závěr s tenkrát ještě milovanou "Rozbíječkou řetězů".
3. Čtvrtá série - Purpurová svatba, Tyrion, Tywin, Jaime a Oberyn + Malíčkovy intriky a osvobozující se Sansa
4. Druhá série - nudnější a vlažnější série. Přibyla spousta postav, ale jen málo z nich byly skutečné osobnosti a ta část s Daenerys v Quarthu byla úděsná...
5. Pátá série - tady se to začalo Benioffovi a Weissovi sypat pod rukama, nemaje již k dispozici knižní předlohu, ale stále ještě si to docela drží úroveň. Příšerné Písečné hady a Dorne částečně kompenzuje linie s Nejvyšším vrabčákem, Cersei pletoucí se do vlastních intrik a dobré poslední dva díly.
6. Šestá série - tady se to už přímo rozpadá, ale občas svitne dobrý díl. Neskutečně pitomá, nevkusná část s Aryou a lidovým divadlem v Braavosu, debilní části s vyšinutým Euronem, dvě postavy vstanou z mrtvých... Jenomže Bitva Bastardů. Jeden z nejlepších dílů GoT vůbec v jedné z nejhorších sérií GoT vůbec a Arya vs. Meryn Trant taky stojí za to.
7. Osmá série - je to nanic, nelogické, postavy mění charaktery, ale filmově nejsou některé díly úplně mizerné (např. dva bitevní díly, zejména ten z Králova Přístaviště).
8. Sedmá série - tvůrci nevědí, co z postavami a dějem, z GoT se definitivně stala telenovela, postavy se teleportují z místa na místo, jsou Deus Ex Machina zachraňováni na poslední chvíli a je to navíc plné stupidit a klišé.

FallenMaia
03.06.2019 12:08:29
on-line

Super článok ;)

Za mňa najlepšia séria rozhodne šiesta, kopa skvelých momentov a emotívnych scén, Hodor, odhalenie Jonovho pôvodu, Bitka bastardov, Cersei odpálila Veľké Baelorovo Septum, Daenerys na konci vyráža na Westeros.

A siedma bola tiež fajn, zase veľmi veľa cool momentov ktoré som hltal jedným dychom.

A najnudnejšia asi piata, ak teda nepočítam Hardhome, inak to bolo hrozné.

A tie ostatné sú asi na rovnakej úrovni, mne sa napríklad celkom páčila aj tá ôsma a zase prvá mi neprišla až tak skvelá ako ju mnohý popisujú, si pamätám že dokonca v polovici prvej série som to prestal pozerať, bolo to na mňa moc pomalé, potom som to samozrejme dobehol.

Ja to mám asi nejak takto:

5/5 - 6. séria

4,5/5 - 7. séria

4/5 - 3. 4. 8. 1. 2. séria

3/5 - 5. séria


hroubek
02.06.2019 18:37:37
on-line

Moc pěkně napsané. Za mě nejlepší řady jsou třetí a čtvrtá, protože dějově vychází z nejlepší knihy - Bouře mečů. Ostatní řady se mi taky dost líbily a dokázal jsem si je užít i přes klesající kvalitu.

CAPS_LOCK
02.06.2019 17:51:45
on-line

První série je pořád top, za mě jsou ještě povedené třetí a čtvrtá, druhou bych určitě tak vysoko nedával, protože právě v ní jsou znatelné už první náznaky postupného tvůrčího úpadku na samotné dno. Série od dvojky výš jsou tak dobré maximálně v jednotlivostech, zásahů a změn oproti předloze postupně přibývá a od páté série výš navíc vše pomalu přestává dávat smysl. Za mě tedy nějak takhle
1, 4, 3, 6, 5, 2, 7, 8.

Gar-mogoth
02.06.2019 11:10:51
on-line

Jediná série, kterou jsem viděl vícekrát, byla ta první, za mě je pořád top

© Copyright 2000 – 2019 Všechna práva vyhrazena.