Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


hroubek
23.10.2019 12:00:16
on-line

Damon Lindelof je ten typ scénáristy, který nikam nespěchá, a klidně udělá pět slabších dílů, ale hlavně že seriál bude fungovat jako celek. Mě osobně ten první díl sedl. Baví mě ten svět, chci o tom světě vědět více, postavy jsou zatím dobré a vidím v nich potenciál. Baví mě odkazy na klasický komiks a jsem zvědavý s čím Lindelof přijde, protože má spoustu možností kam se vydat. Na druhou stranu to může taky kapitálně posrat.

spoock
23.10.2019 11:45:05
on-line

Podle mě je absurdní soudit seriál podle pilotu, prostě není mnohdy v silách nikoho upoutat pozornost prvním dílem. Je tam tolik možností, kudy se to vydá.
V druhé půlce budeme moudřejší. Já jsem zatím spokojen, i když ten úvod, meh.

do_Od
22.10.2019 23:01:00
on-line

Možná si to paradoxně pusť nejdřív jako seriál a pak se vydej na konci doplnit si, co tomu předcházelo.

Takhle to na první pohled nemusí dávat smysl a jak vidíš, někteří fanoušci nehodlají vydržet ani do půlky řady než to odstřelí s tím, že to nemá s komiksem nic společného.

martin115
22.10.2019 19:47:15
on-line

Jaká znalost materiálu je potřeba, abych si seriál užil? Stačí vidět film? Přečíst si komiks? Nebo si seriál užiju sám o sobě?

PetrM
22.10.2019 14:05:12
on-line

Mně naopak přišlo, že s tím rasismem tlačili na pilu až příliš. Od první sekundy pogromu až po vykopávání dveří bohatými černošskými vigilanty v bělošském trailer parku. Rasismus naruby?

Máme tvůrčí svobodu, tak ať si každý točí co chce, třeba i protitrumpovské agitky, ale fakt to nemusí schovávat pod legendární značku Watchmen. Ať to pojmenují třeba Black Power Strikes Back a nemusí se obtěžovat s rekvizitami Rorschachových masek, sovích vznášedel, smiley faces a karikaturami Nixona. Vždyť autor originálu je Brit, a v komixu řešil všechno možné od Studené války po znásilnění, ale rasismus jako hlavní motiv tam nikde nebyl.

Spooner to napsal přesně: Jako velký fanoušek comixu i filmové adaptace jde tahle vize úplně mimo mě, stejně jako Pozůstalí.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.