Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


trešlson
21.01.2020 07:00:44
on-line

Tak jasně, že to jsou maličkosti a v zásadě s nimi nemám velký problém. Co se týče Holly, tak to, že je černoška mi bylo úplně fuk. V knihách její barva kůže není nikterak podstatná (stejně jako u všech ostatních, snad kromě Terryho), takže s tím jsem v oaklandu..

spoilerSe změnou její osobnosti nemám kupodivu taky úplně problém, navíc se mi zdá dost sympatická na to, aby ji člověk za chvíli začal fandit a budování vztahu s Ralphem bude určitě fajn navíc teda musím pochválit tvůrce za přidání linky s vězením.. to byl moc dobrý a povedený tahI přes ty drobné výtky u mě zatím vládne velká spokojenost a prozatím si Outsider jde pro 9/10

TyfuZ
21.01.2020 00:07:05
on-line

Po třetím dílu:

spoilerTo že má Holly jinou barvu kůže mě netrápí, ale dost ji změnili charakter a to mi docela vadí. To, že vynechají Hodgese bylo jasné a pochopitelné, ale tak moc ji měnit nemuseli.

(=LIFTY=)
20.01.2020 18:13:52
on-line

To jsou maličkosti, s tim synem do vyřešili dobře, v knize mi to prislo trochu nešťastné.
Jsem spis zvedavy na afroamerickou Holly.
Ten

spoilerskrabanec si nechaji na pozdeji, aby byl divak v delším napětí. Ruku mu podal.

dcpatr
20.01.2020 11:55:22
on-line

Trešlson
Co se týče toho druhého spoiler tagu, tak jsem si říkal to samý (knihu jsem taky četl chvíli před premiérou, takže jsem měl vše v paměti), ale ohledně ty věci, tak to bylo vidět na tom kamerovým záznamu. Když víš o co jde tak si toho všimneš. Někdo kdo netuší, tomu to asi uteče

trešlson
20.01.2020 08:10:31
on-line

seriál vs. kniha
Knihu jsem dočetl doslova pár dní před premiérou prvních dvou dílů a po

spoilerzastřelení Terryho, což byl pro mě vážně nečekaný twist

jsem ji zhltl jedním dechem. Byl jsem také překvapen, že událostí zhruba z třetiny knihy jsme se dočkali už na začátku druhého dílu a moc doufám, že to neznamená nějaké zbytečné a nudné odbočky do budoucna (i když si myslím, že minimálně pro dva díly je zde materiál pro flashbacky, které byly v knize jen naznačeny a tvůrci by mohli celou "historii" trochu více zpracovat dle svého). Je pozoruhodné, jakým detailům se při natáčení věnovali, v jednom případě si myslím, že si tvůrci seriálu dokonce poradili lépe než samotný King (rozhovor Adersona a Terryho ve vězení). Někdy si myslím, že trochu zbytečně změnili věci z knihy (některá jména a syn Andersonových v knize není mrtvý, ale na táboře) a při vyslýchání svědků a souvisejících flasbacích se zase ukázalo, že knižní formát a fantazie čtenáře mají občas navrch před doslovnou adaptací a konkrétními záběry (nemůžu přes srdce přenést Terryho snubák, který měl při vraždách a byl jasně ukázán nebo spekulování o zdviženém prostředníku na kamerovém záznamu) a dokonce pak v jednom případě došlo k vynechání dost závažného detailu, který ovšem může být ještě doobjasněn spoiler doporučuji odhalit jen pokud jste četli knihu

spoilerprotože při výslechu Clauda Boltona nezmínil zranění, které mu "Terry" způsobil nehtem na malíčku

.. Rozhodně se ale jedná po prvních dvou dílech o zdařilou kingovskou adaptaci a těším se, jak si tvůrci poradí se zbytkem. A souhlas, že Bateman je v posledních letech režijní zjevení, které se zas tak často nepotkává.

(=LIFTY=)
19.01.2020 17:28:42
on-line

Kniha je velmi dobra, nebál bych se toho. Snad jen, ze jedou docela velkym tempem a kniha ma nějakých 440 stran a behem dvou dilu jsme dostali udalosti skoro z pulky knihy. Tak snad tam nenacpou nějakou hloupou odbočku.
Vytahni v hospodě: V knize prohlížejí Terryho Netflix na notebooku a ma rozdivany prave Ozark Treba tady vznikla ta spoluprace.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.