Gentlemani, zatím poslední film Guye Ritchieho, k sobě dostane seriál. A bude u toho i samotný Ritchie, který se ujme scénáře, režie i produkce. Pomáhat mu budou i producenti původního filmu Ivan Atkinson a Marn Davies. Gentlemani tak opsali ladný kruh, protože původně je Ritchie zamýšlel právě jako seriál. Jestli půjde o pokračování, prequel nebo něco úplně jiného, zatím oznámeno nebylo. Stejně tak ani obsazení. Seriál produkuje Miramax TV.


Guy Ritchie si udělal jméno nejprve jako videoklipař a později režisér svižných a zábavných britských gangsterek jako Podfu(c)k nebo Sbal prachy a vypadni. U Krále Artuše ukročil k žánru fantasy, ale ačkoliv šlo o vynikající film, v kinech neuspěl. Finančním reparátem pro Ritchieho byl následný Aladin, remake Disneyho animáku. Následoval návrat ke gangsterkám v podobě Gentlemanů, tentokrát ale pouliční kriminálníky vystřídali bohatí šéfové organizovaného zločinu.

Gentlemani vypráví o chystaném prodeji marihuanového impéria a řetězci intrik a podrazů, které spustí. Na první pohled se nezdá pravděpodobné, že by se mohlo vrátit celé nebo i většina obsazení filmu. V éře quality TV to ale ani není nemožné. Navíc Charlie Hunnam má za sebou Sons of Anarchy, Michelle Dockery zase Panství Downton a Matthew McConaughey a Colin Farrell oba hráli v Temném případě, takže se seriálů rozhodně neštítí.

---

Vytáhni v hospodě: Roli Mickeyho manželky Rosalind (Michelle Dockery) měla původně hrát Kate Beckinsale.