Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


hroubek
31.03.2021 12:55:12
on-line

Jedno z největších seriálových zklamání posledních let. Výborná předloha a seriál to nedokázal využít. Zde je vidět, že tvůrčí dozor je někdy to nejdůležitější při vzniku jakéhokoliv filmového/seriálové díla.

Sam.Vimes
30.03.2021 18:25:16
on-line

Souhlas. Kdybych nečetl knihu, tak bych si nejpozději někdy ve druhé řadě začal říkat, že to, co sleduju, je sice cool, ale vůbec netuším o čem to vlastně je a kam to směřuje.

Mě trochu překvapilo už když jim Starz schválila třetí řadu. Měli toho využít a během těch desíti epizod to pěkně uzavřít.

PetrM
30.03.2021 14:14:48
on-line

Američtí bohové jsou bez debat vynikající knížka s dobrým dějem a fantastickou mytologií, která by unesla i dlouhý seriál. Ale snažit se roztáhnout ten základní dějový oblouk na 40 dílů (kdyby byla další řada) bylo rozhodně špatné rozhodnutí. Srovnejte to s množstvím knižní předlohy na jednu sezonu Zaklínače nebo GoT. Některé nové motivy seriálu přidané k ději knihy fungovaly skvěle (Laura), většina byla zbytečná.
Pokud by děj knížky odvyprávěli ve 2 sezonách (20-26 epizod) uspokojili by asi většinu publika a v případě dobré sledovanosti mohli navázat novými příběhy a postavami ve stejné mytologii.
Takhle je to jako nedokončený road trip, protože řidič pořád někam zajížděl až zapoměl kam směřuje a došly mu peníze na benzín.

© Copyright 2000 – 2021 Všechna práva vyhrazena.