Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé.


Zobrazuji položky 241 – 260 z 350

1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18

LDK
07.06.2014 00:48:47
on-line

Gonzi

teoreticky nemusí být problém ani na veřejných trackerech. u pirátů v zátoce jsou pro každého uploadera rss kanály. takže se lehce dá vysledovat, kdo pravidelně uploaduje normální věci a tyhle kanály pak naházet do uT. takto se nestane, že by někomu utekla nová verze linuxového distra :)

Davies182

na netu je hromada studijního materiálu i s obrázkama, stačí googlit jméno klienta a "RSS". pokud klient umí, najdeš i návod (uT umí například).

pro zbytek paranoiků:

nikoho nezajímá, jestli máte upload omezený na kBps, nebo valíte na gigabitu. zajímá je jenom IP adresa a tu se dozví připojením do swarmu což je otázka několika málo vteřin. tzn, že pokud taháte už nějakou dobu, tak je vaše ajpina dávno v nějakém mega dlouhém seznamu hříšníků, ale kdy a jestli vůbec na ni dojde řada, je ve hvězdách.

Richard_Fish
06.06.2014 11:29:45
on-line

ad torrenty
Ja stahuji serialy + dalsi tv veci pres torrenty asi 5 let. utorrent mi ukazuje pres 1,5TB odeslanych dat, takze svuj dil komunite jsem snad vratil (stazeno mam cca 1,2TB). Toho, ze by po mne nekdo sel, se fakt nebojim. Denne mam prumerne odeslan tak 1GB, takze se povazuji za tak malou rybku, ze snad nemuzu ani nikoho zajimat. Navic nestahuji takove ty "zavadnejsi" veci, jako jsou hry ci programy. Filmy + hudbu stajhuji malo. Torrenty mi prijdou jako snadny, rychly a bezproblemovy zpusob, jak videt nove veci, takze nemam duvod zkouset neco jineho.

verbst
05.06.2014 10:23:37
on-line

Nechcete to někdo napsat česky?

Axis
04.06.2014 20:49:34
on-line

Davies182
A čistě teoreticky hodně routerů to dokonce i samo podporuje nebo se dá sehnat alternativní firmware. Pěkně společně s připojeným úložištěm. Nebo rovnou domácí Nas a máš to, třeba od Synology.

Davies182
04.06.2014 20:35:01
on-line

Gonzi
Připadám si jako osmdesátiletej dědek, co drží prvně v ruce kalkulačku. Jak je možný, že mi tato zajímavá teorie doposud unikala? Z ryze vědomostních důvodů se o ní nyní pokusím vyzvědět co nejvíce...

Poďte někdo na pivo, kdo tomu rozumíte .

TonyClifton
04.06.2014 19:01:12
on-line

Čistě teoreticky, ehm bych to býval mohl dřív takhle používat a rovnou si to přes router házel na sdílený disk k TV, to by byla luxusní záležitost *wink*

Gonzi
04.06.2014 17:28:07
on-line

ad pohodlnost torrentů
děláte si srandu že?

ehm, kdybych ehm používal torrenty, tak bych je používal na privátním trackeru a tam bych si nastavil RSS načítání nových torrentů, v klientu potom filtr na věci co chci sledovat. Takový filtr by mi pak teoreticky stahoval nový díl seriálu hned, když tento vyjde a já bych pak teoreticky ráno vstal a měl to už na disku. Kdybych pak třeba 4 dny na nic nekoukal, tak bych měl na disku nabraných například 10 dílů a až bych měl čas, tak bych mohl jen sednout a koukat. V tomto ryze teoretickém scénáři bych navíc dané díly stahoval 8MBps a to jen protože mě linka rychleji nepustí.
Obdobně by to šlo aplikovat i na veřejných trackerech, jen je tam ale problém, že tento teoretický RSS stahovač stahuje vše a tedy vám může stáhnout fake - a protože nechcete utavit disk, pravděpodobně si dáte limit 1 torrent na díl. Teoreticky.

Závěrem tedy je, že bych si v tomto teoretickém případě nastavil na seznam asi 30 seriálů a v podstatě nikdy nemusel otevírat prohlížeč. V případě objevení se nového seriálu bych si na tento teoretický seznam pak jen přidal jeden záznam a opět už to nikdy neřešil...

Samozřejmě je to vše jen teoretické a vůbec netuším, jestli to v praxi funguje takhle krásně

Axis
30.05.2014 20:17:21
on-line

TedGeorge
Úplně ty davy vidím, chudáci ženský na úřadech

Axis
30.05.2014 20:12:12
on-line

Davies182
Ad Vořech, to je věta z Červenýho Trpaslíka a se známýma ji vcelku často používáme pokud se někdo trochu víc utne.

Ad ČT, zákon o poplatcích za TV přijímač prostě hovoří jasně.
Taky se tě nikdo nebude ptát proč máš v hospodě zaprášenou Oravu když na její anténu už nic nechytíš, je to z definice TV přijímač tak plať.

To že má ČT net archiv a dokonce nám umožňují se na ČT Sport a 24 koukat zadarmo (teda skoro je to hlavně jejich reklama, některé smlouvy se neváží na netové vysílání tudíž se tam neobjeví a pak běží přestávka, občas jim solidně blbnou servery, atd....) je sice hezký, ale dokud se zákon nezmění nebo nejsi natolik uvědomělý občan tak bez domácího TV přijímače jim nemusíš poslat ani kačku.
K tobě domů též nikdo nepříjde, žádný soudce není tak šílený aby vydal příkaz k prohlídce obydlí z důvodů možnosti nenahlášeného TV přijímače.
BTW do podobné kategorie jako PC spadá i mobilní telefon, který je z placení obou poplatků (TV/Rádio) též vyňat.

Ironic Tone
Jinak se neboj, OSA se už dlouhou dobu snaží vše výše zmíněné napravit. Snad se brzo dostaneme do doby kdy se TV poplatky budou platit i za bankomat, protože v něm jsou win98/XP a na nich se přeci lze připojit k archivu ČT. Pak se konečně odstěhuji do maringotky a každý večer se blaženě podívám na západ slunce, snad bude zdarma

Davies182
30.05.2014 18:09:40
on-line

Forget it . Nechce se mi to šecko mazat .

TedGeorge
30.05.2014 18:05:34
on-line

Davies182
No, máš v tom trochu zmatek, sem tu Českou TV neměl vytahovat...

Davies182
30.05.2014 17:40:28
on-line

Jakej vořech zase? Pánové...

TedGeorge: psal si o prachách Český televize.

Axis: O hokeji sem mluvil v souvislosti s TV: já ji na digitální/jakýkoliv vysílaní v podstatě nepoužívám, hokej si tam ale jednou za rok zapnu (teď už ovšem skoro taky ne ).

O PC jsem mluvil v souvislosti s online vysíláním ČT - nepotřebuješ TV kartu a poplatky bys platit stejně měl. Nebo teda neměl, a fakt jen za TV přístroj, i když na ty pořady stejně nějakym způsobem čučíš, jo?

Chtěl sem jenom postnout vlastní zkušenosti s tim, že mi známí často říkaj, jak konc. popl. neplatěj - nepřihlásili si je, že na ně totiž st. orgány nikdy nepřijdou a tak. To je celý . Já myslim, že příjdou - pravděpodobnějc než s těma torrentama.

Vardant
30.05.2014 17:39:15
on-line

zahron
Já teda koukám v originále na všechno a na 99% je to lepší, ale i kdyby ne, tak koukat na seriál s Claudií s dabingem by bylo rouhání.

Její hlas je i ve hrách nezaměnitelný.

TedGeorge
30.05.2014 15:36:27
on-line

Axis
Je ti jasný, že si teď na půli cesty zastavil tisíce lidí, co si na počítači pustili přes Czech-tv hokej a šli pro jistotu uhradit dlužné poplatky?

Axis
30.05.2014 15:31:42
on-line

Davies182
Buď si z nás děláš prdel....nebo je to jedno velký wtf protože:
Není-li PC vybaveno televizní kartou a umožňuje pouze příjem televizního vysílání v podobě internetového streamu, není televizním přijímačem, neboť umožňuje reprodukovat jen omezený počet televizních pořadů, nikoli televizní programy ve smyslu definice zákona č. 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání, v platném znění (viz §2, odst. 1, písm. i, citovaného zákona) a neumožňuje tedy "individuálně volitelnou reprodukci televizního vysílání".
A poplatky se platí jen potud máš v domácnosti zařizení jež se může zvát televizním přijímačem. A to PC bez TV karty viz. výše není.
TZN Sorry ale vo čem to sakra mluvíš ty jeden vořechu

TedGeorge
30.05.2014 15:25:35
on-line

... společným jmenovatelem je, že náhoda je blbec?

TedGeorge
30.05.2014 15:25:04
on-line

Davies182
A koncesionářský poplatky sem táháš, protože.... ?

Davies182
30.05.2014 15:16:01
on-line

TedGeorge
Nechápu lidi, co si myslí, že když nebudou měsíčně spořádaně platit koncesionářský poplatky, a pak si jednou za rok pustěj hokej, Růžovku nebo rádio v autě, tak se jim to časem nevymstí. IMO vymstí.
Cáluju to už odnepaměti, poslední dobou sem začal čučet na ty jejich HD ripy, házený na ofiko web ČT hned po skončení toho kterýho pořadu/seriálu. Nemyslete si, že je TOHLE zadara, k tomu ty poplatky taky sou, žejo.
Jasně, měl by je mít každej v SIPU nebo rozpisu služeb (nájem), ale spousta lidí si je na začátku nebo při stěhování buďto znovu nepřihlásila nebo se na ně jednoduše úplně vybodla s tim, že "televizi nepoužívají, jen stahujou!" a rádio nemají.
Nevim, jak to teda je s tim, když doma nááhodou nemáte fakt ani jeden přijímač (dneska to je snad ve všem, i v hodinkách už i, ne?), ale v tomdle bych hněv naší URNY fakt nikdy neriskoval. Za dvacet let zaklepou beranidlem (bo jak se to menuje moderně) na dveře, a po nesplatitelný pokutě jeden snadno skončí buďto v lochu, nebo v lepšim případě sraním se s veřejně prospěšnejma prácema po x měsíců.
Strašící okénko OUT!

Axis
30.05.2014 15:03:23
on-line

TedGeorge
Aneb stačí se začíst do výroční zprávy OSA. Je to překvapivé, ale i jim vychází že se přístup k hudbě přes rozumné distribuční kanály vyplácí. Viz. skokové navýšení vybraných peněz o 403% za internetové downloady.
Teď jen doufat, že se doftípí i jiní a bude možnost své oblíbené seriály získat i legální cestou.

TedGeorge
30.05.2014 14:27:00
on-line

Imho je to, co se seriálů týče, prostě tolerovaný a koneckonců v 99.99999 procentech případů nebudou řešit ani ty torrenty. Na tom může u nás ztrácet prachy snad jenom HBO a Česká televize. Přičemž u HBO jsou to desítky tisíc lidí který jenom u nás tu Hru o Trůny každý pondělí stáhnou přes torrenty a zas tak je to imho neštve.

Já mám pocit, že paní Prchalová operuje tak, že jde v prvním plánu po největších rybách (mám pocit, že Tonyho web to bude mít nahnutý, protože vydělává na reklamách) a pak si každej rok vybere několik případů menších ryb (nevím, jestli i u nás šel někdo k soudu kvůli torrentům, spíš se něco potichu někde vyrovnalo) a udělají se z nich odstrašující příklady.

Ale je to fakt zbytečný ty torrenty. Já nemám nic proti tomu, když nějaký prase uploadující dvěste seriálů na hellshare kvůli výdělku nebo vůl, co v kině natočí Simpsonovi cz nebo Kajínka, dostanou obrovskej flastr a mají zkaženej život. Za blbost se platí. Co mě štve, je ono strašení, který opravdu extrémně sympatická p. Prchalová předvádí v každým rozhovoru (podpořený lhaním, který je lehce prokazatelný). Pak se netřeba divit, když každej tatínek, kterej tomu nerozumí (po přečtení něčeho takovýho) začne buzerovat svoje 15ti letý děcko, že si chce stáhnout v originále Big Bang Theory... A jednou za rok Prchalová zahájí velkou mediální trestní výpravu....

Ať klidně dává milionový pokuty lidem, co na tom vydělávaj. Ať se klidně mnohem účiněji postihujou servery (a i lidi), který dávají nějaký ripy novejch filmů, co jdou v kině nebo na nosičích. To je prasárna, protože tam má člověk volbu. Mnoho lidí bude argumentovat, že oproti světu nedostatečně širokou, ale tady to chápu.

Ale v okamžiku, kdy člověk nedělá škodu, nemá možnost jít na jinej (placenej) distribuční kanál, chce si stáhnout padesát let starej film v originále nebo fucking Chicago Fire, tak ať ho sakra nechají na pokoji. Koneckonců i na těch torrentech. Svou energii by měli věnovat tomu, aby zabezpečili nějakej jednoduchej a levnej distribuční kanál a člověk se tak nemusel strachovat, že mu děcko jako jeden dementní příklad z milionu půjde do vězení za seedování Big Bang Theory.

Mňoch, tolik k mojí polední pauze

Zobrazuji položky 241 – 260 z 350

1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18

© Copyright 2000 – 2018 Všechna práva vyhrazena.